Czy wiesz, jak wybrać idealny prezent na ślub?

Uroczystość zawarcia związku małżeńskiego jest najważniejszym wydarzeniem w życiu zarówno Pary Młodej, jak i jej najbliższej rodziny. Przygotowania do tego dnia trwają wiele miesięcy, czasami nawet kilka lat. Kiedy wreszcie nadchodzi ten wyjątkowy dzień pragniemy przyłączyć się do szczęścia nowożeńców i podarować im coś wyjątkowego. Nie zawsze jednak mamy pomysł, jak powinien wyglądać idealny prezent z okazji ślubu. Dziś prezentujemy poradnik, jak wybrać idealny prezent na ślub?

idealny prezent na ślub

Zanim zaczniemy niepotrzebnie stresować się, że dzień ślubu tuż tuż, a my nadal nie mamy odpowiedniego prezentu, warto rozważyć kilka aspektów, które ułatwią nam sprecyzowanie, jakiego prezentu szukamy. W związku z tym najlepiej spokojnie usiąść i odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

– jakim budżetem dysponujemy?

– jaki jest rodzaj naszej relacji z nowożeńcami?

– czy nowożeńcy mają już własne mieszkanie i czy potrzebują jakichś elementów jego wyposażenia?

– jaki charakter ma mieć prezent (finansowy, praktyczny, sentymentalny)?

Tani czy kosztowny?

Punktem startowym w wyborze prezentu ślubnego jest oczywiście kwota, którą jesteśmy w stanie przeznaczyć na niego. Kluczową rolę może odgrywać również czas, jaki pozostał nam do ślubu, dlatego o zakupie idealnego najlepiej jest pomyśleć odpowiednio wcześnie.

Warto pamiętać, że nie zawsze tani oznacza gorszy. Ogranicza nas tylko wyobraźnia. Wszyscy przecież doskonale wiemy, że prezent wykonany samodzielnie ma większą wartość niż gotowy z półki sklepowej.

Jeśli dobrze znamy Pannę Młodą lub Pana Młodego, powinnyśmy wiedzieć, czy np. samodzielnie wykonany album ze zdjęciami opowiadający historię ich miłości lub księga życzeń i wspólnych zdjęć z innymi członkami uroczystości, okaże się idealnym prezentem.

Praktyczny czy elegancki?

Jeśli nowożeńcy dopiero po ślubie planują wspólnie zamieszkać i wić przysłowiowe gniazdko, warto pomyśleć o prezencie, który odciąży ich budżet i przyda się przynajmniej w ciągu najbliższych kilku miesięcy zanim para na dobre umebluje mieszkanie.

Nie zawsze funkcjonalność idzie w parze z estetyką, dlatego zastanówmy się, czy podarować prezent np. codziennego użytku w kuchni, czy elegancki, będący wyposażeniem np. salonu czy sypialni.

Elegancki prezent na ślub może być oczywiście praktyczny. Może nim być np. zestaw pięknie zdobionej zastawy stołowej lub sztućców, zegar ścienny czy obraz.

Sentymentalny czy tradycyjny?

Już dawno uczestnicy ślubów i wesel zaczęli odchodzić od zakupu tradycyjnych prezentów idąc w kierunku zaskakiwania i wzbudzania wielu pozytywnych emocji wśród osób obdarowywanych.

Tradycyjne prezenty oczywiście cechują się prostotą i funkcjonalnością, mogą posłużyć przez wiele lat, odciążyć budżet Pary Młodej. Nic jednak nie jest ważniejszego niż emocje. Zwłaszcza w tym najważniejszym dla nowożeńców dniu. Dlatego coraz częściej wśród prezentów ślubnych znajdują się właśnie emocje. Jak to możliwe? Takim prezentem może być weekend w spa, voucher na lot balonem, wspólny skok ze spadochronem czy niepowtarzalna romantyczna sesja zdjęciowa.

Rozważny czy romantyczny?

Odpowiadając na to pytanie musimy wziąć pod uwagę naturę nowożeńców. Przecież dobrze wiemy, czy ceremonia jest wynikiem zdroworozsądkowych planów na przyszłość czy wynikiem szalonego temperamentu zakochanych. Prezent zgodny z ich naturą może okazać się najidealniejszy.

Najważniejsze jest to, by był trafiony. A taki może być tylko w przypadku, kiedy dobrze znamy naturę, potrzeby i priorytety osób, które chcemy obdarować.

Należy również pamiętać, że w przypadku prezentu ślubnego musimy wziąć pod uwagę, że jest on dla dwóch osób, nie dla jednej. Warto więc przedyskutować kwestię z partnerem, który być może, jako przedstawiciel płci przeciwnej, pomoże rozwiać choć część wątpliwości.

Zwyczajem panującym głównie w Stanach Zjednoczonych, który niestety w naszym kraju nie jest jeszcze tak popularny, jest przekazywanie uczestnikom ceremonii listy prezentów, przygotowanej przez nowożeńców. Lista zawiera sugerowane prezenty, które Para Młoda chciałaby otrzymać. Polacy raczej sceptycznie podchodzą do pomysłu, jednak dla Amerykanów jest to bardzo praktyczny i pozwalający uniknąć zakupu nietrafionych prezentów, sposób na ulepszenie organizacji ślubu i uniknięcie faux pass w postaci np. trzech blenderów od różnych gości.

Trafiony prezent na ślub, to taki, który sprawi radość nowożeńcom, zostanie odpowiednio wykorzystany i często wspominany. To taki prezent, który wywoła szczery uśmiech i sprawi, że dzień ślubu stanie się jeszcze lepszy. To taki prezent, który udowodni, że dobrze znamy Pannę Młodą lub Pana Młodego, potrafimy odczytywać ich potrzeby, czasami nawet zanim sami je odczytają i nazwą.

Niezależnie od tego, czy jesteśmy bliższą czy dalszą rodziną nowożeńców, czy jesteśmy ich przyjaciółmi, czy tylko znajomymi, powinnyśmy pamiętać, że zostaliśmy zaproszeni, ponieważ chcą, byśmy właśnie w tym najważniejszym dla nich dniu byli razem z nimi i cieszyli się ich szczęściem. To jest wystarczający powód, który powinien nas zmotywować do wybrania prezentu, który sprawi, że ten dzień stanie się dla nich jeszcze piękniejszy.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

9,7Score

9,7

Brak komentarzy do "Czy wiesz, jak wybrać idealny prezent na ślub?"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress