Pieczenie? Swędzenie? Sprawdź świetnie sposoby na infekcję pochwy.

Mimo tego, że temat jest dla nas kobiet niezwykle krępujący- każda z nas przynajmniej raz w życiu przechodziła stan zapalny miejsc intymnych. Czy można sobie z nim poradzić bez konieczności wizyty u ginekologa?

Aubade-Boite-a-Desir-Panty-from-Linea-Intima

 

Stan zapalny miejsc intymnych.

Domowe sposoby na infekcję pochwy przewidują zastosowanie jogurtu. Oczywiście nie ufajmy bzdurom wypisywanym w internecie odnośnie tego- aby aplikować jogurt bezpośrednio do pochwy, bo to może skończyć się naprawdę tragicznie. Część żywych bakterii zawartych w jogurtach nie występuje w pochwie, w efekcie czego może to doprowadzić do ciężkich infekcji, które naprawdę trudno będzie wyleczyć. Wystarczy jogurt po prostu… Jeść. 🙂

Kiedy dopadnie nas infekcja pochwy warto udać się do apteki i zakupić odpowiedni lek. W większości są one dostępne bez recepty. Wybór mamy naprawdę spory: tabletki, żele, dopochwowe globulki, maści, czy kapsułki. Z całą pewnością każda kobieta znajdzie odpowiedni produkt dla siebie.

Wiele mówi się o kwasie bornym. Samo jego spożywanie może być tragiczne w skutkach, jednak po konsultacji z lekarzem, czy z farmaceutą- może on być świetnym sposobem walki z infekcją miejsc intymnych. Nigdy nie działajmy jednak z kwasem bornym na własną rękę.

Domowe sposoby na infekcję pochwy?

Czosnek od lat znany jest ze swoich świetnych właściwości. Na różnego rodzaju forach możemy poczytać o tym, aby kawałek czosnku zaaplikować bezpośrednio do pochwy. Lekarze jednak ostrzegają przed tym rozwiązaniem.

Świetny sposób na infekcję pochwy to kapsułki z olejkiem oregano, który pomaga pozbyć się problemu. Kapsułkę stosujemy od razu, do czterech razy dziennie w zależności od mocy infekcji.

Kolejnym dziwnym sposobem na walkę z infekcją jest ocet winny. Kobiet od lat używały go do podmywania się, kiedy dopadała ich infekcja pochwy. Jednak lekarze nie polecają tego rozwiązania, ocet winny jest za silny dla delikatnych tkanek.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

9,1Score

9,1

Brak komentarzy do "Pieczenie? Swędzenie? Sprawdź świetnie sposoby na infekcję pochwy."

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress