Masz częste problemy z jelitami? Sprawdź, co jest dobre na trawienie!

Portrait of woman with stomach ache sitting sofaDobre trawienie ma ogromny wpływ na cały nasz organizm: na samopoczucie, samoocenę, stan zdrowia, czy wagę. Niestety problem z jelitami pojawia się bardzo często i założyć się mogę, że każdej z nas przynajmniej kilka razy w życiu dokuczały nieprzyjemne wzdęcia. Zgadłam? Uśmiechasz się, więc mam rację. Nie jest tajemnicą, że same mamy wpływ na nasze problemy trawienne, bądź ich ewentualny brak. Jeśli odpowiednio o siebie zadbamy- dobre trawienie mamy zagwarantowane, a wraz z nim szybką i prawidłową przemianę materii.

 

Co jest dobre na trawienie?

Najlepszym sposobem na lepsze trawienie jest dbanie o regularność wypróżnień. Ta z pozoru tak nieważna czynność, ma ogromny wpływ na cały nasz przewód pokarmowy. Częste wstrzymywanie wypróżnień (nieważne z jakich powodów) może doprowadzić do tego, że w Twoich jelitach dojdzie do zaniku odruchu oczyszczania.

Problemy trawienne są często efektem niewłaściwej diety. Często żyjemy szybko i nie zwracamy uwagi na to, co właściwie jemy. Powinnyśmy jednak zadbać o to, aby w naszej diecie znajdowała się odpowiednia ilość cennego błonnika. Kluczem są więc dobre diety.

Jak zapewne wiesz, woda ma kluczowe znaczenie dla poprawnego funkcjonowania całego naszego organizmu. Jest ona także kluczowa dla układu pokarmowego. Im więcej wody będziesz wypijała w ciągu dnia. Jeżeli nie przepadasz za smakiem samej wody, możesz wycisnąć sobie do niej cytrynę, bądź dolać odrobiny miodu. Dzięki wypijaniu dużej ilości wody ominą Cię także wzdęcia, a Twoje trawienie zyska na szybkości.

Problemy z trawieniem?

Jeśli jednak męczą Cię wzdęcia, warto zastanowić się nad tym, co pomoże Ci na lepsze trawienie. Może będą to delikatne tabletki ziołowe na trawienie? Dostępne są w aptekach i w większości sklepów zielarskich. Na rynku dostępne są również różnego rodzaju herbaty wspomagające proces trawienia- chociażby od lat popularna herbata miętowa.

Problem z jelitami pojawia się, jeśli jesz bardzo łapczywie i połykasz bardzo duże kęsy jedzenia. Dlatego tak ważnym jest, abyś dokładnie gryzła posiłek w ustach przed połknięciem. W efekcie tego Twój żołądek przyjmie masę w mniejszych kawałkach, którą zdecydowanie łatwiej będzie mu przerobić. Pamiętaj też, aby jedzenie popijać dopiero w momencie, kiedy dokładnie przełkniesz ostatni kęs swojego posiłku. Nigdy nie rób tego, trzymając jeszcze jedzenie w ustach!

Co jest dobre na trawienie? Z całą pewnością regularne jedzenie. Musisz mi uwierzyć, że Twój organizm, a zwłaszcza żołądek uwielbia spożywać posiłki o mniej więcej tych samych porach. Dlaczego? Wytwarza sobie w ten sposób tak zwaną pamięć metaboliczną, w efekcie czego Twój żołądek również mniej więcej o tej samej porze wzmoży produkcję enzymów trawiennych.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

7,6Score

7,6

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Masz częste problemy z jelitami? Sprawdź, co jest dobre na trawienie!"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress