Koniec wakacji, a Ty dopiero wyjeżdżasz na urlop? Sprawdź, jak uniknąć poparzenia słonecznego.

Już od kilku większość z nas pędzi na plażach, odziewa swoje ciała w odzież plażową i oddaje się słodkiemu nic nie robieniu nad morzem. Panie przez kilka miesięcy starały się o smukłe uda i płaskie brzuchy, a panowie ćwiczyli bicepsy. Wszystko to brzmi cudownie, prawda? Owszem, jednak należy pamiętać o tym, że nadmiar słońca może mieć dla naszych ciał niezwykle przykre skutki, dlatego warto już teraz poznać domowe sposoby na poparzenie słoneczne.

maldives-666118_1920

 

DOMOWE SPOSOBY NA POPARZENIE  SŁONECZNE.

poparzenie słoneczne w słoneczne, wakacyjne i upalne dni naprawdę nie trudno. Wystarczy spędzić czas na dworze w godzinach szczytu (czyli od jedenastej rano do czternastej) bez odpowiedniego zabezpieczenia skóry i wieczorem możemy śmiało szykować maślankę. Pamiętajmy więc o odpowiednich dla naszej cery kremach z filtrem, a także o nakryciach głowy. Tyczy się to przede wszystkim naszych dzieci, które są dużo mniej odporne na działanie słońca. Jeśli jednak dopadnie nas poparzenie  słoneczne, warto znać chociaż jeden, skuteczny sposób na poparzenie.

Uważaj na nadmiar słońca!

Oczywiście teoretycznie najskuteczniejszą formą walki z czerwonymi wypiekami są różnego rodzaju kremy i balsamy po opalaniu, które powinny zniwelować zaczerwienienie i nieco uśmierzyć ból spowodowany porażeniem słonecznym.

Istnieją jednak domowe sposoby na porażenie słoneczne, które sprawdzają się równie świetnie. Aby zmniejszyć ból spowodowany poparzeniem warto wziąć prysznic. Co ważne, nie może być on zimny, ponieważ może to grozić szokiem termicznym i dodatkowym podrażnieniem skóry. Woda, którą skąpiemy rozpalone ciało powinna być najzwyczajniej świecie letnia. Możemy po kilku minutach próbować ochłodzić się nieco chłodniejszą wodą, jednak bez względu na wszystko pamiętajmy o tym, aby nie była ona zimna.

Jeśli przesadzimy z opalaniem dochodzi do naruszenia naturalnego, kwaśnego odczynu pH naszej skóry. Dlatego też w kwestii poparzenia słonecznego świetnie sprawdzą się: jogurt, zsiadłe mleko, kefir, czy maślanka. Wszystkie te produkty mają kwaśny odczyn, dzięki temu szybciej pomogą nam odczuć ulgę i zregenerować się naszej skórze.

Podobnie jak wspomniane produkty działa również aloes, bowiem pomaga on podtrzymać naturalne pH naszej skóry. W schłodzonym soku aloesu powinniśmy więc namoczyć gazę, a następnie na kwadrans przyłożyć do podrażnionej słońcem skóry.

W ten sam sposób możemy postąpić z octem i nałożyć jego dwie, lub trzy łyżki stołowe na gazę, a następnie na piętnaście minut do obolałej i zaczerwienionej skóry.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

7,8Score

7,8

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Koniec wakacji, a Ty dopiero wyjeżdżasz na urlop? Sprawdź, jak uniknąć poparzenia słonecznego."

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress