Czeka Cię lot samolotem? Sprawdź, czy na pewno możesz to zrobić!

Wybierasz się jeszcze na późne, ale jakże wymarzone wakacje? A może po prostu odwiedzasz rodzinę za granicą i czeka Cię kilkugodzinny przelot, który będzie pierwszym w Twoim życiu? Bez względu na to, czy latałaś już samolotem, czy pierwszy lot dopiero przed Tobą- upewnij się, czy Twoje zdrowie nie wykazuje żadnych przeciwwskazań do lotu.

96c72139369697ff_shutterstock_86414404.xxxlarge_2x

Lot samolotem – przeciwwskazania.

Co prawda każdy przewoźnik ma swoją własną listę przeciwwskazań zdrowotnych i mogą się one od siebie różnić- jednakże są dolegliwości powiedzmy uniwersalne, znajdujące się na liście większości przewoźników. Owszem, możemy ukryć pewne rzeczy dotyczące naszego zdrowia, jednak zanim to zrobimy- powinnyśmy się zastanowić, czy warto ryzykować swoim zdrowiem, a może nawet i życiem.

Czy na pewno możesz latać samolotem?

 • Zapomnij o locie jeśli jesteś nosicielką jakiejkolwiek choroby zakaźnej, która mogłabym zarazić pozostałych pasażerów.
 • Jeże pasażer cierpi na różnego rodzaju psychozy, które nie są kontrolowane medyczne- również nie powinien latać samolotem. W przypadku ataku nigdy nie wiadomo, jak się zachowa i czy nie okaże się przypadkiem niebezpieczny dla pasażerów i załogi samolotu, czy też samego siebie.
 • Osoby mające zwiększone ciśnienie wewnątrzczaszkowe absolutnie nie powinny latać samolotem.
 • To samo tyczy się osób, które nurkowały na sporych głębokościach w ciągu ostatnich dwóch dni od czasu planowanego lotu. Oczywiście wszystko tak naprawdę zależy od głębokości nurkowania, oraz jego sposobu.
 • Również długotrwała i zaawansowana anemia, czy anemia sierpowata- są przeciwwskazaniami do lotu samolotem.
 • Cierpisz na padaczkę? Nie powinnaś latać samolotem, jeżeli miałaś jej atak w ciągu kilku ostatnich dni. I tutaj naprawdę nie warto oszukiwać.
 • Zabieg operacyjny w okolicach jakmy brzusznej, lub klatki piersiowej? A może operacja głowy, gałki ocznej, bądź ucha środkowego? Jeśli ostatnimi czasy przeszłaś któryś z zabiegów/operacji- również niestety nie powinnaś latać samolotem w najbliższym czasie.
 • Osoby, które cierpią na przewlekłe zapalenie zatok nie powinny wsiadać na pokład samolotu. Szczególnie, jeśli zapaleniom towarzyszy zapychanie się trąbki Eustachiusza.
 • Przeciwwskazaniem do lotu samolotem jest również odma płucna, choroba wieńcowa, czy niedawno przebyty zawał serca, bądź udar mózgu.
Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

7,8Score

7,8

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Czeka Cię lot samolotem? Sprawdź, czy na pewno możesz to zrobić!"

  Skomentuj

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Facebook

  Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress