Zdrowe Śniadanie

Śniadanie jest pierwszym i jednocześnie najważniejszym posiłkiem dnia. Co pocieszające, wzrasta świadomość społeczna odnośnie wartości płynących z regularnego spożywania śniadań. Ich istota wynika z faktu, że jak wspomniano, jest to pierwszy posiłek w ciągu dnia. W nocy nasz organizm regeneruje się i odpoczywa, ale też głoduje. Obecnie dietetycy i lekarze przyjęli pięcio-posiłkowy model odżywiania, czyli mniejsza porcja co 2 – 3 godziny. Ten pierwszy jest najważniejszy bo musi zaspokoić straty energetyczne poniesione przez noc, a do tego pomóc organizmowi „wystartować” w nowy dzień i odpowiednio go zasilić na kilka następnych godzin.

Już chyba wiesz, jak ważne jest to, co zaserwujesz swojemu organizmowi z rana? My podpowiadamy na co zwrócić uwagę żeby wyszło smacznie i zdrowo. Najważniejsze żeby twoje śniadanie dostarczyło ci odpowiedniej ilości węglowodanów (one wcale nie są takie złe), błonnika i białka. Węglowodany to czysta energia, są niezbędne aby pobudzić się do życia i nabrać sił na nowy dzień. Ich najzdrowszym (i najbezpieczniejszym dla naszej figury) źródłem jest pieczywo pełnoziarniste czy płatki owsiane. Białko daje gwarancję poczucia sytości oraz jest źródłem energii, która utrzymuje swój poziom przez dłuższy czas, niż ta pochodząca z węglowodanów. Tutaj sprawdzą się jajka, twarogi, jogurty czy mleko. A błonnik? Ten odpowiada za przyspieszenie pracy jelit oraz zapewnia poczucie sytości – najlepiej dostarczać go z owocami i warzywami, ale dobrym źródłem są też otręby zbożowe.

Z taką wiedzą można już zacząć komponować swoje zdrowe śniadania, jednak na początku warto poszukać inspiracji na swoje własne fit śniadanie.

Odnajdziemy tu pomysły na proste tosty z pesto, fasolką i pomidorami, czy omlet z jarmużem. Smaczne propozycje z wykorzystaniem sezonowych owoców i warzyw na pewno Cię zainspirują.  Ale są też o wiele bardziej banalne propozycje – sprawdź, czy Cię zaskoczą.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

9,8Score

9,8

1 Komentarz do "Zdrowe Śniadanie"

  • comment-avatar
    Centrum Stomatologiczne Sowia Wola 9 sierpnia 2018 (10:15)

    Niestety wiele osób rezygnuje ze śniadania, a to z kolei przekłada się na problemy związane nie tylko z kwestią żywieniową. Warto szukać inspiracji, by śniadania były zachęcające.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress