Zastosowanie węgla aktywnego. Jak najlepiej go przyjmować?

Kiedyś wszystkie babcie w swojej codziennej aptece posiadały aktywny węgiel w postaci ciemnych pastylek. Przez wiele lat zapomniano o ich wyjątkowych zaletach i zachwycającej skuteczności, po to, by współcześnie ponownie zacząć uznawać dobrodziejstwa węgla aktywnego, który jest określany także jako węgiel leczniczy czy węgiel aktywowany.

Węgiel leczniczy posiada pomocne dla człowieka właściwości, i jeśliby tak zsumować je ze swoimi najczęstszymi codziennymi zwyczajami, cóż z tego by mogło nastać? O tym za moment. Najpierw odkryjmy jakie właściwości posiada aktywny węgiel, jakie ma zastosowanie oraz czemu warto go stosować?

Właściwości leczniczego węgla:

 • pomaga usunąć wzdęcia, niestrawność,
 • eliminuje biegunki i zatrucia żywnościowe,
 • zwalcza przebarwienia zębów widoczne szczególnie u osób spożywających duże ilości kawy czy palących papierosy,
 • pomaga uporać się z zatruciami farmaceutykami oraz związkami chemicznymi,
 • wspiera detoksykację organizmu przez eliminację toksyn,
 • uśmierza podrażnienia cery oraz zwiększa gojenie się,
 • polepsza odcień cery, zwłaszcza w przypadku skóry tłustej i pokrytej krostami.

Zastosowanie węgla aktywnego

Aktywny węgiel używany jest głównie w kosmetyce – wykorzystywany jest w maseczkach oczyszczających albo przy zabiegu rozjaśniania zębów. Posiada również szeroko rozumiane zastosowanie w zwalczaniu wszelkich dysfunkcji przewodu żywnościowego. Węgiel leczniczy polecany jest w przypadku łagodzenia:

biegunek węgiel aktywny ma właściwości wiążące, dzięki czemu absorbuje toksyny oraz bakterie wywołujące biegunkę a wraz z nimi jest eliminowany z organizmu. Zapełnia również warstwą osłonową błonę śluzową przewodu pokarmowego oraz ochrania ją przed szkodliwymi substancjami.

– zatruć pokarmowych – węgiel leczniczy spaja nie tylko bakterie i toksyny. Pomaga również odciążyć przewód pokarmowy od substancji chemicznych, jakimi został zanieczyszczony. Warto jednak mieć świadomość, że aktywny węgiel powinien być podany do 1 godziny od zastosowania trucizny i jego ilość musi być choć dziesięć razy większa od porcji toksyny.

– nadwagi – aktywny węgiel pochłania również kwasy tłuszczowe z posiłków oraz zapobiega ich wchłanianiu. Zarazem ułatwia uwolnić układ od zalegających w nim toksyn, a co za tym idzie oddziałuje pozytywnie na usprawnienie procesów trawiennych.

Kawa z węglem leczniczym

Idealnym rozwiązaniem, głównie dla smakoszy kawy jest Easy Black Latte. To pyszna rozpuszczalna kawa, zawierająca w składzie węgiel leczniczy, dzięki czemu bez odstępowania od swojego zwyczaju wypijania porannej kawy można wspomóc trawienie, dając organizmowi właściwą dawkę aktywnego węgla, który wyeliminuje z niego toksyczne substancje, odbuduje właściwą pracę układu pokarmowego i nie pozwoli, by kwasy tłuszczowe zostały przez niego wchłonięte. Tym samym kawa gwarantuje organizmowi świetny detoks, pokonując przy tym także wzdęcia oraz uczucie ociężałości.

W składzie Easy Black Late odszukać również można olej MCT. Jest to olej, który zawiera dobrotliwe dla organizmu średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe, które nie odkładają się jako tłuszcz, zaś są źródłem energii. Ponadto olej MCT wspiera przebieg termogenezy, czyli zmiany tłuszczu w energię. Zaletą, którą przysparza olej MCT jest również dłużej trwające odczucie napełnienia, co sprawia, że dłużej nie wyczuwamy głodu, a zatem zjadamy lżejsze ilości posiłków.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

5 (1 Votes)

Summary

9,9Score

9,9

Brak komentarzy do "Zastosowanie węgla aktywnego. Jak najlepiej go przyjmować?"

  Skomentuj

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Facebook

  Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress