Wartości odżywcze pieczarek.

Grzyby albo się lubi, albo unika się ich jak ognia. Bądź co bądź mało kto z nas zdaje sobie sprawę z tego jakie są właściwości pieczarek i jak wiele może zmienić w naszym codziennym życiu włączenie ich do diety. Jeśli chociaż raz w życiu zastanawiałaś się czy pieczarki są zdrowe– koniecznie przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się, co kryją w sobie pieczarki.

IMG_7596b

 

WITAMINY W PIECZARKACH.

Wbrew pozorom pieczarki mają także właściwości lecznicze i świetnie wspomagają różne funkcje naszego organizmu. Właściwości lecznicze pieczarek wynikają z różnego rodzaju witamin i minerałów, jakie te grzyby w sobie zawierają. Głównym atutem pieczarek jest wysoka zawartość białka, dobrze przyswajalnych tłuszczów i węglowodanów. Pieczarki zawierają w sobie także ogromne pokłady: witamin z grup A, B, D, E; miedź, selen, potas, jod i błonnik.

WŁAŚCIWOŚCI PIECZAREK.

 • Pieczarki wspomagają odchudzanie! Nie wierzysz? Spójrz sama. Sto gram pieczarek to zaledwie dwadzieścia dwie kalorie. Pieczarki zawierają też sporo błonnika i wody- dzięki czemu na długo pozwalają nam odczuć sytość; niewiele tłuszczu. Są bardzo wartościowym pożywieniem.
 • Medycyna Wschodu od dawna zaleca pieczarki w profilaktyce nowotworowej. Ekstrakt z pieczarek może pomóc zapobiec rakowi piersi i prostaty.
 • Pieczarki polecane są także osobom zmagającym się z różnego rodzaju chorobami serca. Obniżają one poziom  złego cholesterolu (LDL), oraz znacznie obniżają ciśnienie tętnicze we krwi. Wszystko dzięki wysokiej zawartości potasu, który jeśli pojawia się w diecie- pozwala zmniejszyć ryzyko udaru, zawału serca. Również zawarta w pieczarkach miedź pozytywnie wpływa na cały układ krążenia.
 • Masz problemy z odpornością i często jesteś przeziębiona? Koniecznie wprowadź pieczarki do swojej diety. Zdaniem amerykańskich naukowców porcja grzybów dziennie znacznie wzmacnia organizm. Stoi za tym zawarty w pieczarkach selen, który wspomaga produkcję przeciwciał, oraz hamuje powstawanie drobnoustrojów chorobotwórczych.
 • Pieczarki to także świetnie źródło witaminy D, która jest niezbędna jeśli chcemy utrzymać zdrowe kości. Możemy w ten sposób działać przy profilaktyce osteoporozy i innych chorób związanych ze stawami.
Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

3.5 (2 Votes)

Summary

9,2Score

9,2

Brak komentarzy do "Wartości odżywcze pieczarek."

  Skomentuj

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Facebook

  Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress