Objawy zapalenia pęcherza moczowego.

Zapalenie pęcherza moczowego nazywane jest czasem „zapaleniem pęcherza miodowego miesiąca”, ze względu na fakt, że problem często dotyczy kobiet aktywnych seksualnie w wieku od dwudziestu do pięćdziesięciu lat. Mimo tego, że problem ten dotyczy głównie kobiet, spotyka on także sporą grupę mężczyzn, bez względu na ich wiek. Zapalenie pęcherza moczowego to nic innego, jak stan zapalny dróg moczowych, często na podłożu bakteryjnym.

zapalenie pęcherza moczowego leczenie

Zapalenie pęcherza moczowego objawy

Częstą przyczyną zapalenia jest przeziębienie pęcherza moczowego, o które naprawdę nietrudno. Towarzyszy mu ból pęcherza moczowego i często podczas oddawania moczu. Ten objaw chorobowy nazywa się dyzurią. Pod tym kosmicznie brzmiącym pojęciem kryję się po prostu dyskomfort podczas oddawania moczu, często ból, którym towarzyszą uczucie swędzenia i pieczenia.

Kolejnym objawem są bóle pęcherza moczowego, powiązane często z parciem na pęcherz. Chory ma nieustanną potrzebę oddawania moczu, mimo tego, że często wydala z siebie zaledwie kilka kropli. Bóle pęcherza moczowego nie należą do najprzyjemniejszych.

O zapaleniu możemy również mówić, kiedy nasz mocz wydaje bardzo nieprzyjemny zapach. Oczywistym jest, że nikt nie wącha swojego moczu, jednak ten charakterystyczny zapach wyczuwalny jest nawet podczas załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych.

Ból pęcherza moczowego często wiąże się również z częstomoczem, a więc objawem zbliżonym do parcia na pęcherz moczowy. Różni się od niego jednak tym, że chory naprawdę często oddaje mocz, nierzadko w sporych ilościach. Na podobną przypadłość cierpią kobiety w ciąży i wiele z nich zostaje z tym problemem nawet po narodzinach maleństwa, mimo, że nie borykają się z żadnym stanem zapalnym.

Najbardziej przykrym i zarazem przerażającym objawem zapalenia pęcherza moczowego jest krwiomocz. Jest to najpoważniejszy objaw związany z drogami moczowymi. Jego rozpoznanie jest dziecinne proste, jednak nie zawsze oznacza tylko zapalenie. Czasem może być objawem o wiele poważniejszych chorób, więc nie warto zwlekać z wizytą u lekarza.

Diagnostyka zapalenia pęcherza moczowego.

Najprostszym sposobem na sprawdzenie tego, że znaleźliśmy się w grupie osób cierpiących z powodu zapalenia pęcherza moczowego jest wykonanie zwykłego badania moczu. Wystarczy raz oddać jego próbkę do laboratorium, a szybko otrzymać tak ważny dla nas wynik.

Czasem potrzebny jest również posiew moczu, polegającym na pobraniu od pacjenta próbki moczu i przeniesienie jej na podłoże mikrobiologiczne, które umożliwia rozwój drobnoustrojów. W ten sposób łatwiej uzyskać pojedyncze kolonie bakterii, czy grzybów, a co za tym idzie- łatwiej doszukać się powodu zapalenia pęcherza moczowego.

Zapalenie pęcherza moczowego leczenie

Leczenie zapalenia pęcherza moczowego często bywa długie i męczące. Istnieją zarówno sposoby farmakologiczne, jak i sprawdzone, babcine. Do tych pierwszych należą głównie chemioterapeuty, antybiotyki, oraz tabletki rozkurczowe mające na celu uśmierzenie bólu towarzyszącego zapaleniu.

Starym, sprawdzonym sposobem pozbycia się infekcji jest przyjmowanie sporej ilości płynów. Dzięki temu pęcherz częściej będzie napełniony i chory zmuszony będzie do oddawania moczu. Mimo częstego bólu, metoda jest niepodważalna z racji tego, że im częściej chory oddaje mocz, tym szybciej wypłukiwane są z jego organizmu bakterie, czy ewentualne grzyby- czyli mówiąc w skrócie czynniki chorobotwórcze.

Istnieją również różne mieszanki herbatek ziołowych, które mają na celu oczyszczenie organizmu z wyżej wymienionych czynników. Herbatki te stosowane mogą być przy zapaleniu pęcherza moczowego, dróg moczowych, czy zapalenia nerek. Suplement ten może wspomóc leczenie, nie daje jednak gwarancji. Najlepsze tabletki na pęcherz dla mężczyzn to Fitosterol, zaś dla kobiet Continuum Plus.

Polub i udostępnij:

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Objawy zapalenia pęcherza moczowego."

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress