Jakie zioła na bezsenność? Sprawdź, które zioła stosować na lepszy sen

Czynników wpływających na zaburzenie snu jest wiele. Niekiedy jest to wynik stresu i nerwowego trybu życiu, czasami zaburzenia hormonalne, niewłaściwa higiena snu lub spadek melatoniny w organizmie. Melatonina to hormon wytwarzany przez szyszynkę, który reguluje rytm dobowy snu, oraz wyznacza porę zasypiania i budzenia się. Uwalnia się dopiero po zmroku, dlatego często nazywana jest hormonem snu lub hormonem ciemności. Z wiekiem produkcja melatoniny znacznie się obniża, dlatego też osoby starsze mają problemy z zasypianiem, narzekają na pobudki o wczesnym świcie, a czasami nawet w środku nocy oraz często ucinają sobie drzemki w ciągu dnia. Na szczęście melatoninę można dostarczać organizmowi, by przywrócić mu naturalny tryb snu. Jednak nie tylko melatonina, dostarczana organizmowi, poprawia jakość snu. Takie działanie mają również zioła, których stosowanie pomaga zapewnić szybkie zasypianie i zdrowy spokojny sen. Jakie to zioła?

Zioła na bezsenność. TOP 5

 • lawenda – działa odprężająco i uspokajająco. wykazuje właściwości antyseptyczne, ponadto łagodzi stany napięcia, eliminuje skutki stresu, wykazuje działanie antydepresyjne i kojące, a przede wszystkim skutecznie wpływa na zaburzenia snu, bowiem działa uspokajająco i ułatwia zasypianie. Można z suszu przygotować napar gotowy do picia lub stosować ją w formie suplementacji.
 • rumianek – wykazuje działanie uspokajające, zwalcza zdenerwowanie, ułatwia zasypianie. Najczęściej polecany jest osobom nerwowym lub szukających metod na zwalczenie bezsenności. Właściwości rumianku mają ogólnie bardzo dobry wpływ na organizm, zwalczają również dolegliwości żołądkowe.
 • melisa – działa uspokajająco, koi nerwy, łagodzi skutki stresu i zwalcza towarzyszące im objawy (dolegliwości żołądkowe, nierówna praca serca) oraz wykazuje właściwości nasenne. Ponadto ułatwia wyciszenie się i wspomaga zasypianie, a także poprawia jakość snu i zapewnia lepszą regenerację podczas odpoczynku.
 • kozłek lekarski – znany również pod nazwą waleriana doskonale eliminuje główne przyczyny bezsenności, ma pozytywny wpływ na funkcjonowanie układu nerwowego, a także wykazuje działanie uspokajające oraz pomaga zwalczać objawy stresu. Ponadto zmniejsza liczbę pobódek w ciągu nocy oraz zapewnia mocniejszy i zdrowszy sen.
 • szyszki chmielu – znane są ze swoich właściwości uspokajających i ułatwiających zasypianie. Chmiel zwyczajny wykazuje właściwości zwalczające stres, nerwowość, rozdrażnienie. Przynosi ukojenie w nerwowych sytuacjach oraz wspomaga zasypianie i zapewnia lepszą jakość snu. Z szyszek chmielu można przygotować gotowy do spożycia napar lub nabyć suplementy posiadające je w swoim składzie.

dyfuzor melatoniny

Dyfuzor melatoniny z domieszką ziół 

Na polskim rynku odnaleźć można innowacyjną metodę zwalczającą problemy z zasypianiem. Jest to dyfuzor melatoniny, czyli naturalnego hormonu odpowiedzialnego za zdrowy sen, wzbogacony o właściwości zioł wspomagających zasypianie. Produkt o nazwie Zaśnik za sprawą swojej skuteczności, a także wygodnej formy stosowania, bije rekordy popularności wśród internautów i internautek.


Zaśnik nie zawiera nikotywny, CBD, THC i żadnych nielegalnych substancji. Nie wywiera szkodliwego wpływu na organizm, nie uzależnia, nie wywołuje efektów ubocznych.


Zaśnik wyglądem i zastosowaniem przypomina e-papierosa, jednak jego przeznaczenie i wpływ na organizm są zupełnie inne. W jednym wdechu znajduje się 0,5 mg melatoniny, a jeden dyfuzor zapewnia 500 wdechów, co w przeliczeniu daje ok. 2 miesięcy stosowania. Zaśnik nie ma wymiennich liquidów.

Producent zaleca, by stosować ok. 7 wdechów na noc. Dym uwalniający się z dyfuzora nie pozostawia w ustach goryczy ani zgagi, nie powoduje kaszlu, nawet u osób niepalących. Ma za to przyjemny lawendowy zapach, co stanowi dodatkową zaletę Zaśnika, bowiem w sypialni unosi się przyjemny, relaksujący i uspokajający zapach, jednej z najpopularniejszych i nasjkuteczniejszych roślin ułatwiających zasypianie.

zaśnik

Dlaczego warto zdecydować się na Zaśnik?

 • zawiera legalne, naturalne i bezpieczne składniki, które nie uzależniają, nie wprowadzają w stan otępienia, nie powodują żadnych niepożądanych efektów,
 • ma wygodną formę stosowania, nie wymaga parzenia naparów, zażywania tabletek, wystarczy kilka wdechów przed snem, by dostarczyć organizmowi odpowiednią dawkę składników wspomagających zdrowy sen.
 • jeden dyfuzor wystarcza na około dwa miesiące stosowania (koszt Zaśnika to 49,99 zł), co zapewnia relatywnie oszczędniejszą formę zwalczania problemów z bezsennością niż w przypadku stosowania suplementacji przekracającej 100 zł za miesiąc kuracji. Warto wspomnieć, że w przypadku suplementacji wchłanialność składników jest znacznie niższa i powolniejsza.

Dyfuzor melatoniny Zaśnik z domieszką ziół na bezsenność łączy w sobie wysoką skuteczność z prostotą i wygodą stosowania. Ponadto został poddany wszelkim badaniom w warunkach laboratoryjnych i posiada niezbędne certyfikaty jakości i zgodności. Stanowi zatem doskonałą formę zwalczania problemów ze snem naturalnymi i bezpiecznymi metodami.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

5 (2 Votes)

Summary

9.8Score

9,8

Brak komentarzy do "Jakie zioła na bezsenność? Sprawdź, które zioła stosować na lepszy sen"

  Skomentuj

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Facebook

  Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress