Jak uniknąć poparzenia słonecznego?

Wakacyjne miesiące znacznie sprzyjają błogiemu lenistwu nad wodą. Nasze dzieci mogą beztrosko pluskać swoje ciała w morzu, czy nad jeziorem- a my dorośli możemy wreszcie po prostu odpocząć. Na te chwile większość z nas czekała od roku, albo i jeszcze dłużej. Powinniśmy jednak pamiętać, że wakacje to także czas, w którym niezwykle łatwo o poparzenie słoneczne. Warto więc wiedzieć co zrobić, aby uniknąć przykrej sytuacji.

 

JAK UNIKNĄĆ POPARZENIA SŁONECZNEGO?

 • Podstawowym, a właściwie bezwzględnym punktem wakacyjnych zabaw powinny być dla wszystkich kremy z filtrem. Należy je dopasować odpowiednio do naszej karnacji i obowiązkowo stosować przy każdym wyjściu na słońce. Tyczy się to szczególnie kobiet w ciąży, oraz małych dzieci. Kremy z filtrem powinniśmy stosować na ciało już pół godziny przed planowanym wyjściem z domu na słońce. To optymalny czas, w którym na naszym ciele wytworzy się już ochronna warstwa. Pamiętajmy także o tym, aby nie pozostawiać naszego kremu, czy olejku na słońcu.
 • Powinniśmy odpowiednio rozłożyć sobie czas spędzony na słońcu i unikać godzin szczytu. Mowa tutaj oczywiście o czasie między godziną jedenastą a czternastą, kiedy słońce jest najwyżej na niebie i jego promienie dotykają nas najbardziej. Mimo tego, że samo opalanie pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie- długotrwałe przebywanie na słońcu może skończyć się dla nas bardzo dotkliwie.
 • Jeśli akurat bierzemy jakieś leki, bądź z różnych względów pijemy zioła- powinniśmy ograniczyć przebywanie na słońcu. W ten sposób możemy nabawić się naprawdę nieprzyjemnej alergii.
 • Ważnym elementem naszego letniego stroju powinno stać się nakrycie głowy. Pamiętajmy więc, aby chronić ją przed promieniowaniem chustką, czy zwykłym, słomkowym kapeluszem.
 • W przypadku małych dzieci powinniśmy pamiętać także o osłonięciu ich ramion. Najlepiej nadawać się będą do tego przewiewne ubranka z naturalnej bawełny.
 • Niezwykle ważnym elementem podczas plażowania jest także dbałość o nawodnienie organizmu. Wybierając się na plażę powinniśmy zawsze mieć przy sobie butelkę wody i dopajać się nawet wtedy, kiedy pozornie nie chce nam się pić.
Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

9,2Score

9,2

Brak komentarzy do "Jak uniknąć poparzenia słonecznego?"

  Skomentuj

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Facebook

  Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress