Domowe sposoby na pszczoły i inne owady.

Już niebawem na niebie roić będzie się od pszczół, os i innych owadów, które niezwykle łatwo jest zachęcić do tego, aby pokazały nam swoje żądło i spróbowały nas nim ukłuć. Wystarczy, że owady poczują zapach czegoś słodkiego, co znajduje się w naszym otoczeniu i w mgnieniu oka zlecą się rozochocone. Na atak os i pszczół, a w konsekwencji na ukąszenie pszczół narażone są szczególnie dzieci, które na świeżym powietrzu spożywają lody, owoce i inne słodkości- ponieważ często nie zdają sobie one jeszcze sprawy z zagrożenia. Czy istnieją jakieś naturalne sposoby na pozbycie się owadów?

131677_pszczola-kwiat-nektar

 

NATURALNE SPOSOBY NA POZBYCIE SIĘ OWADÓW.

Czy szerszenie są niebezpieczne?

Szerszenie i osy są jednymi z najniebezpieczniejszych owadów, jeśli mowa oczywiście o ukąszeniach. Rozwścieczony szerszeń potrafi kilkakrotnie wbić swoje żądło w ofiarę, a naprawdę nietrudno wyprowadzić tego owada z równowagi. Wystarczy bowiem, że nabierze on ochoty na nasze lody, a my zaczniemy mu utrudniać do nich dostęp.

Domowe sposoby na pozbycie się pszczół i innych owadów.

 • W okresie letnim powinniśmy przede wszystkim unikać kosmetyków o intensywnych, kwiatowych zapachach. Tyczy się to w szczególności różnego rodzaju mydeł, balsamów, czy perfum. Tego typu zapachy przyciągają owady i zwiększają nasze szanse na dotkliwe ukłucie ich żądłem.
 • Owady przyciągają jaskrawe kolory. W okresie letnim powinniśmy więc unikać ubrań i dodatków w kolorze żółtym, jasnozielonym, czy też pomarańczowym. Kolorem uniwersalnym i możliwie najbezpieczniejszym jest oczywiście kolor biały.
 • W miarę możliwości powinniśmy również unikać spożywania na powietrzu słodkich posiłków. Mowa tutaj o lodach, ciastkach i innych słodyczach, oraz o owocach. Jeśli jednak nasz maluch kategorycznie domaga się spożycia któregoś z wymienionych posiłków- musimy cały czas mu się przyglądać (ryzyko połknięcia owada jest stosunkowo dość spore), a po zjedzonej uczcie dokładnie oczyścić zarówno buzię, jak i ręce naszego dziecka. Oczywiście tej zasady powinniśmy trzymać się również my sami.
 • W okresie letnim warto również pokusić się o różnego rodzaju środki przeciwko owadom. Zarówno te, którymi możemy potraktować się  sami jak i te, które możemy umieścić w gniazdku elektrycznym.
 • Ciekawą opcją jest zakładanie na drzwi i okna specjalnych siatek. Pozwala to cieszyć się nam świeżym, letnim powietrzem bez obawy o to, że do domu wlecą nam nieproszeni goście.
 • Jeśli szykujemy jakieś przyjęcie w ogrodzie i na naszym stole planowane jest położenie słodkich przekąsek- powinniśmy zaopatrzyć się w specjalne okrycia z cienkiej siateczki, które uniemożliwią owadom przedostanie się bezpośrednio do jedzenia.
Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

8,7Score

8,7

Brak komentarzy do "Domowe sposoby na pszczoły i inne owady."

  Skomentuj

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Facebook

  Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress