Algi morskie – naturalny cud o wielu drogocennych właściwościach

W XXI wieku coraz większą uwagę przywiązujemy do natury. Doceniamy dary przyrody i staramy się czerpać z nich jak najwięcej. Jednymi z takich drogocennych prezentów jakie daje nam Matka Ziemia są algi morskie. Co powinniśmy o nich wiedzieć?

Algi morskie, zwane glonami to rośliny wodne należące do grupy wodorostów. Są doceniane na całym świecie nie tylko ze względu na zawartość wielu mikroelementów i witamin, ale przede wszystkim z powodu zdolności poprawiania kondycji skóry i stanu zdrowia całego organizmu.

Więcej na ten temat można poczytać tutaj:  https://poznajsienatluszczach.pl/2017/02/23/algi-morskie/.

Algi morskie – czym się charakteryzują, w jaki sposób są stosowane w codziennej diecie?

Glony to jedne z najprostszych organizmów na naszej planecie. Są jednokomórkowcami, bytującymi głównie w morzach. Stanowią idealne źródło witamin i mikroelementów, dlatego powinny być jak najczęściej spożywane.

Algi morskie mają w sobie nawet 20 razy więcej minerałów niż inne rośliny lądowe. Dodatkowo posiadają bardzo cenne właściwości regulujące gospodarkę cukru we krwi, a także skutecznie obniżają poziom złego cholesterolu. Są bogate m.in. w wapń, żelazo, jod, cynk oraz szereg witamin (B, A, C, E, K). Posiadają też sporą ilość błonnika pokarmowego, dlatego doskonale wpływają na trawienie.

Różne rodzaje alg morskich i ich właściwości

Algi morskie występują w różnych odmianach, które można odróżnić przede wszystkim pod względem koloru. Najbardziej znane są te o barwie zielonej, mniej popularne są czerwone, a jeszcze mniej jasne.

Algi koloru czerwonego żyją głęboko w morzach i przez to zawierają sporą ilość substancji, które po nałożeniu na skórę doskonale na nią oddziałują, nawilżając ją i odżywiając. Mają bardzo niewielkie cząsteczki, przez co są w stanie wniknąć głęboko w jej kolejne warstwy. Najpopularniejsze jednak są algi zielone, jeśli chodzi o wykorzystanie w kosmetyce, bo są często stosowane w pielęgnacji skóry trądzikowej, przesuszającej się lub zanieczyszczonej. Dobrze poprawiają funkcje skóry, przyspieszając procesy detoksykacji.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

9,9Score

9,9

1 Komentarz do "Algi morskie – naturalny cud o wielu drogocennych właściwościach"

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress