5 najpopularniejszych zabiegów w SkyClinic we Wrocławiu i Warszawie

Zabiegi kosmetyczne czy medycyna estetyczna to nie zawsze wyłącznie powiększanie ust czy biustu. To nie tylko wstrzykiwanie botoksu i inwazyjne użycie skalpela. Przyjęło się, choć zupełnie niesłusznie, że z zabiegów medycyny estetycznej korzystają osoby dążące do osiągnięcia własnej, wymarzonej wizji idealnego ciała czy wyglądu. Często jednak zdarza się tak, że chęć wykonania zabiegu ma podłoże psychologiczne i wykonanie choćby takiego zabiegu jak laserowe usuwanie blizn czy przeszczep włosów mają pomóc zwalczyć traumy, z którymi borykają się pacjenci, pozwolić odzyskać pewność siebie i poczucie własnej wartości.

SkyClinic to klinika z siedzibą we Wrocławiu i Warszawie. Każdego dnia rozwiązuje problemy pacjentów, zapewniając im profesjonalne konsultacje, doradztwo i wsparcie podczas zabiegów i trakcie trwania rekonwalescencji. Pozwoliliśmy sobie sprawdzić, które zabiegi cieszą się popularnością i zainteresowaniem, jak przebiegają oraz jakie efekty pozwalają osiągnąć.

5 najpopularniejszych zabiegów w SkyClinic

 • transplantacja włosów

Zabieg transplantacji włosów trwa w granicach od 4 do 6 godzin i jest przeprowadzany w trybie chirurgii jednego dnia. Wykonywany jest metodą FUE (follicular units extraction) przy użyciu robota Artas, który aktualnie jest najskuteczniejszą metodą w dziedzinie przeszczepu włosów. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym.

Zabieg polega na pobraniu pojedynczych zespołów mieszkowych (przeszczepowi podlegają wszystkie struktury włosa, włącznie z komórkami macierzystymi odpowiedzialnymi za jego wzrost) i pozostawieniu wyłącznie mikroskopijnych (niewidocznych dla oka) blizn.

Rekonwalescencja po wykonanym zabiegu trwa około 5 dni, zaś na jego efekty należy poczekać ok. 5-12 miesięcy, ponieważ przeszczepione mieszki włosowe znajdujące się na różnych etapach wzrostu, stopniowo będą zwiększać swoje zagęszczenie w miejscu implantacji.

 • laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie rozstępów zapewnia trwały efekt, bez konieczności powtarzania go po pewnym czasie. Pełna seria zabiegów dających zadowalające rezultaty obejmuje od 2 do 6 zabiegów trwających po ok. 60-90 minut. Czas trwania zabiegu i ilość jego powtórzeń uzależnione są od miejsca występowania rozstępów oraz ich rozległości.

Zabieg laserowego usuwania rozstępów polega na zastosowaniu działania wiązki światła lasera funkcyjnego FOTONA (stosowany przez klinikę SkyClinic), który pozwala na bezpieczny, komfortowy, bezinwazyjny i przede wszystkim efektowny zabieg. By ocenić efektywność zabiegu należy poczekać ok 2-4 tygodni, do czasu aż włókna kolagenowe zostaną w pełni zregenerowane.

Laserowe usuwanie rozstępów polega na wykonywaniu laserem kontrolowanego mikrouszkodzenia, by wiązka światła mogła przeniknąć do głębokich warstw skóry. Efektem tego działania jest zapoczątkowanie intensywnego procesu regeneracyjnego, a więc produkcji nowego kolagenu i elastyny. Po zabiegu na skórę poddaną zabiegowi nakłada się regenerujący preparat ochronny.

 • nici biorewitalizujące

Zabieg stał się bestsellerem ostatnich lat. Jest to zabieg iniekcyjny, czyli taki, który przede wszystkim polega na wstrzyknięciu pod skórę określonych substancji aktywnych, mających na celu wyeliminowanie defektu kosmetycznego lub problemu zdrowotnego.

Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę (w niebolesny sposób) nici, które poprawiają elastyczność skóry, sprawiają, wygląda ona młodziej i jędrniej, jest bardziej napięta. Zadaniem zastosowanych nici jest nadanie fragmentowi ciała (którego dotyczy zabieg) naturalnego wyglądu oraz redukcja oznak starzenia się skóry.

W znieczuleniu miejscowym, przy zastosowaniu wąskiej (sterylnej) igły wprowadza się rozpuszczalne nici w wybrane obszary ciała. Zabiegowi najczęściej poddawana jest twarz, szyja i dekolt.

Zabieg trwa do 30 do 60 minut i wymaga maksymalnie trzech powtórzeń w celu uzyskania zadowalającego efektu.

 • implanty pośladków

Zabieg wprowadzenia implantów pośladków jest dość inwazyjny, dlatego też przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym, pod okiem najlepszych specjalistów i po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu z pacjentem i wykonaniu badań wykluczających przeciwwskazania do zabiegu.

Zabieg trwa 1,5-2 godzin, zaś czas rekonwalescencji może potrwać nawet kilka tygodni, choć samo cięcie jest praktycznie niewidoczne. Polega na wprowadzeniu implantów pod skórę, poprzez wykonanie nacięcia o długości ok. 4-6 cm. Nacięcie tkanki podskórnej oraz mięśnia pośladkowego wielkiego tworzy miejsce dla implantu. Implanty wykonane są z materiału, który nie zostaje wchłonięty przez organizm, dzięki czemu zabieg jest bezpieczny i zapewnia dożywotnie efekty.

Zabieg zapewnia uzyskanie efektu jędrnych i wypukłych pośladków, a zarazem symetrycznych i proporcjonalnych. Zabieg popularny jest zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Doskonale sprawdza się w przypadku posiadania płaskiej pupy lub zwiotczałej i rozciągniętej skóry pośladków np. będącej efektem szybkiej utraty wagi.

 • liposukcja ultradźwiękowa

Liposukcja ultradźwiękowa to bezinwazyjny zabieg wyszczuplający. Dla uzyskania satysfakcjonującego efektu należy poddać się ok. 3 zabiegom, przy czym jeden trwa ok. 30-60 minut.

Zabieg liposukcji ultradźwiękowej polega na poddaniu przy użyciu głowicy wybranej partii ciała na działanie ultradźwięków, które w bezpieczny i bezbolesny sposób rozbijają komórki tłuszczowe, które są błyskawicznie odbierane przez układ limfatyczny i transportowane do wątroby, gdzie podlegają metabolizmowi.

Samemu zabiegowi można zawdzięczać zmniejszenie obwodów partii ciała, modelowanie sylwetki oraz redukcję cellulitu. A ponadto zabieg poprawia krążenie krwi, wpływa pozytywnie na układ nerwowy oraz łagodzi dolegliwości bólowe stawów i mięśni. Poprawia również jędrność i elastyczność skóry.

Przed poddaniem się liposukcji ultradźwiękowej konieczna jest konsultacja z kosmetologiem, który wykluczy przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Zabieg jest bezinwazyjny, bezbolesny i pozbawiony efektów ubocznych.

Szczegółowych informacji dotyczących zabiegów oraz ich pełną listę można sprawdzić odwiedzając stronę internetową kliniki pod adresem www.skyclinic.pl

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

9,9Score

9,9

Brak komentarzy do "5 najpopularniejszych zabiegów w SkyClinic we Wrocławiu i Warszawie"

  Skomentuj

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Facebook

  Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress