Wakacyjny wyjazd – skąd wziąć na niego pieniądze?

Lato w górach, czy jednak nad morzem? Spędzone leniwie, a może jednak aktywnie? Bez względu na Twoje ostateczne wybory, wakacje zawsze oznaczają ekstra wydatki. Zobacz, skąd wziąć pieniądze na ich sfinansowanie.

I znów wakacje! Masz przed sobą dwa miesiące lata, podczas których musisz w końcu odpocząć od codziennych problemów i rutyny w pracy. Jednak bez względu na to, czy zdecydujesz się na wyjazd za granicę, wypad na swojską prowincję, a może tylko wysłanie dziecka na kolonie, każdy z tych wyborów wiąże się z dodatkowymi wydatkami. Przeczytaj kilka rad o tym, jak zarządzać własnymi finansami, żeby potem nie musieć sobie odmawiać letnich przyjemności.

Zaplanuj wcześniej wydatki

Zanim w ogóle zaczniesz pakować siebie oraz swoich bliskich, usiądź spokojnie w kuchni z kartką i ołówkiem. Napij się herbaty i spokojnie wypisz w punktach najważniejsze cechy wymarzonych wakacji. Zacznij od tego, co chcesz zobaczyć: czy interesuje Cię przede wszystkim zwiedzanie muzeów i miejskich atrakcji, a może jednak wypoczynek na łonie natury, w górach lub nad morzem? Odpowiedz sobie szczerze – wolisz leniwy relaks czy potrzebujesz zastrzyku adrenaliny? Określ dokładnie liczbę dni, które chcesz przeznaczyć na wyjazd oraz maksymalną kwotę, jaką możesz na niego wydać.

Z tak sporządzoną listą poszukaj oferty, która najlepiej spełni Twoje wymagania. Nie ograniczaj się tylko do biur podróży, wymarzone wakacje często możesz zorganizować samodzielnie po niższych kosztach, niż oferują to agencje. Nie bój się w tym celu napisać e-maila z pytaniami bezpośrednio do hotelu albo po prostu zadzwonić: rozmowa to jeszcze nie podpisanie umowy! Kiedy wreszcie określisz budżet na niezbędne minimum (dojazd i noclegi), zastanów się także, jak wiele Twoja rodzina może przeznaczyć na nieprzewidziane wydatki. To w końcu czas relaksu, dlaczego mielibyście sobie odmawiać lodów na nadmorskiej promenadzie?

Poszukaj pieniędzy

Kiedy będziesz już mieć szczegółowy finansowy plan wyjazdu, musisz sobie postawić pytanie: jak zapłacić za takie wakacje? Sposobów jest przynajmniej kilka.

Jeżeli cieszysz się zaufaniem swojego szefa, to poproś go o wypłacenie Ci zaliczki. Nie chodzi przecież o pełną sumę Twoich miesięcznych zarobków, tylko np. ich trzecią część. Taki zastrzyk finansowy pozwoli Ci na zrobienie opłat niezbędnych przy rezerwacji hotelu, albo odpowiednio wczesnym kupieniu biletu na pociąg. Możesz umówić się z przełożonym, że w ramach rozliczania tego prezentu, przez następne miesiące będzie Ci po prostu robił odpowiednio mniejsze przelewy. Choć brzmi to mało prawdopodobnie, to Twój szef może Cię zaskoczyć i się zgodzić. W końcu dobry manager wie, że wydajny pracownik, to tylko ktoś dobrze wypoczęty.

Czasem jednak nawet dobre chęci przełożonego nie pozwolą mu na udzielenie Ci finansowego wsparcia: płynność finansowa wielu firm zależy bowiem nie od nich samych, tylko faktur spływających od kontrahentów. Wykaż się więc żyłką handlowca i… sprzedaj trochę własnych rzeczy! Na pewno masz w domu sprzęty, których nie używasz, tymczasem w internecie znajdą się kupcy na dosłownie wszystko. Stare komiksy oferuj jako wartościową kolekcję. Ta bluzka sprzed paru sezonów? Zareklamuj ją jako „w stylu vintage”, miłośnicy mody lubią takie określenia.

Oczywiście nie będziesz wyprzedawać całego domu, dlatego czasem nawet jeżeli niespodziewanie okażesz się handlowcem roku, może Ci jednak zabraknąć trochę pieniędzy do wymaganej sumy na wakacje. Nie bój się wówczas poprosić o pieniądze. Możesz poprosić o wsparcie rodziców lub rodzeństwo albo przyjaciół. Choć najłatwiej będzie Ci oczywiście wziąć niewielką pożyczkę, którą szybko spłacisz po powrocie z urlopu. Na rynku masz szeroki wybór firm, które oferują atrakcyjne warunki. Na przykład w Optimie pieniądze otrzymasz nawet w 10 minut od złożenia wniosku w placówce. W ramach pożyczki Optima Direct możesz dostać nawet do 3 tys. złotych i to bezpośrednio na Twoje konto. Przedstawiciel firmy może też samemu dojechać z potrzebną Ci sumą do Twojego domu. W ramach tej ostatniej usługi, czyli pożyczki Optima Comfort, oferowane są też raty tygodniowe – niewielkie sumy, które nie będą stanowić obciążenia dla Twojego domowego budżetu.

Zrób więc sobie ten wymarzony prezent na wakacje, weź szybką pożyczkę i wyjedź wreszcie odpocząć tak, jak tylko chcesz!

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

5 (2 Votes)

Summary

9,8Score

9,8

Brak komentarzy do "Wakacyjny wyjazd – skąd wziąć na niego pieniądze?"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress