Niezwykłe miejsca na świecie, które koniecznie musisz zobaczyć.

Każdemu z nas marzą się podróże w nieznane i poznawanie świata. Każdy z nas marzy o wyprawie gdzieś daleko, by zobaczyć niesamowite miejsca na ziemi. Jednych fascynują straszne, opuszczone miejsca jakimi są chociażby Czarnobyl, San Zhi, czy Hashima. Innych z kolei fascynują piękne miejsca na ziemi bogate w zjawiska flory. Stworzyłam więc listę jedenastu miejsc na świecie, kóre naprawdę warte są chwili uwagi. Co warto zobaczyć?

9

Hashima, Japonia.

Hashima to otoczona murem japońska wyspa, która w latach 1887–1974 pełniła funkcję ośrodka wydobycia węgla. Z czasem jednak koncern Mitsubishi zaprzestał wydobycia węgla w tym miejscu i w roku 1975 wszyscy mieszkańcy  opuścili ją. Obecnie jest to gratka dla wielbicieli opuszczonych miejsc. Hashima stała się również bazą dla komputerowej scenografii filmu „James Bond- Skyfall”.

Sanzhi UFO houses orange

San Zhi, Tajwan.

San Zhi jest miasteczkiem na Tajwanie, które nigdy nie było zamieszkane. Niestety nigdzie nie ma na temat tego miejsca żadnych konkretnych informacji, a jedynym źródłym wiedzi są opowieści okolicznych mieszkańców. Miejsce to miało być w założeniu kompleksem hotelowym. W 1970 rozpoczęto budowę na zlecenie rządu, jednak już po dwóch latach wykonwacy wycofali się ze zlecenia, a miejsce zostało nazwane przeklętym i nawiedzonym. Dlaczego? Z nieznanego powodu podczas prac nagle zaczęli ginąć robotnicy budowy, w okolicznościach, które nie wyjaśniły się do dziś. Wokół San Zhi krąży wiele legend tamtejszej ludności. Jedna w 2009 roku kompleks został całkowicie wyburzony.

cityscapes-chernobyl-pripyat-wallpapers-wallpaper

Prypeć, Ukraina.

Prypeć określany jest mianem „Miasta Widmo”. Jest to opuszczona miejscowość robotnicza, którą osiedlali kiedyś pracownicy elektrowni w Czarnobylu, która oddalona jest od niego o zaledwie 4 km.

255945_462112723849777_29561476_o

The Morning Glory Spillway, Kalifornia.

Jest największą dziurą świata, mieszczącą się na Zaporze Monticello w Kaliforni. Jej średnica to aż 22m!

Darvasa_gas_crater_panorama

Hell’s Gate, Derweze, Turkmenistan.

W roku 1971 podczas wierceń, w celu wydobycia gazu ziemnego, przewiercona została tak zwana kieszeń gazowa, w efekcie czego z ziemi zaczął wydobywać się gaz. Postanowiono go podpalić wierząc, że wypali się i problem zniknie w ciągu kilku dni. Ludzie nie docenili jednak siły pokładów gazu, ponieważ w ziemi powstała wielka dziura, a gaz pali się do dzisiaj.

centralia

Centralia, USA.

Opuszczone miasto w stanie Pensylwania, z powodu tego, że w 1962  roku w kopalni zaczęły palić się śmieci. Ogień dosięgnął jednak szybko całą kopalnię i jej złoża i powstrzymanie go stało się niemożliwe. Pali się tam pod ziemią od ponad pięćdziesięciu lat! W miejscowości Centralia mieszka zaledwie dziesięć osób. To miejsce stało się inspiracją dla świetnej gry i filmu „Silent Hill”.

Aurora Borealis in Manitoba

Aurora Borealis, Biegun Północny.

Czy jest ktoś, kogo nie porusza w żaden sposób widok zorzy polarnej?

Grenen-Danimarca-dove-due-mari-si-incontrano-senza-mischiarsi

Grenen.

Miejsce, w którym morze Bałtyckie i morze Północne.

18.BlueHoleIH214587-1680x1050

Blue Hole, Belize.

Podwodna rozpadlina rafy koralowej, która widoczna jest z kosmosu. Niebieska dziura znajduje się na morzu Karaibskim.

20100524_isla_de_pascua_chile621

Rapa Nui- Wyspa Wielkanocna.

Olbrzymie posągi ustawione wzdłuż lini brzegowej Wyspy Wielkanocnej owiane są różnymi legendami od wielu, wielu lat.

A dokąd Ty chciałabyś pojechać? Co chciałabyś zobaczyć?

Polub i udostępnij:

Brak komentarzy do "Niezwykłe miejsca na świecie, które koniecznie musisz zobaczyć."

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress