Operacje plastyczne – wady i zalety

Medycyna estetyczna stała się popularna w ostatnich latach. Składa się na to wiele czynników, między innymi, wiele programów telewizyjnych, które umożliwiają zabiegi bez kosztów za udział w nim. Ludzie są zachęcani do operacji plastycznych i w niektórych środowiskach nie jest to nic nadzwyczajnego. Operacja piersi, botoks czy poprawa nosa? Może to być zupełnie normalne. Jednak jakie są wady i zalety medycyny estetycznej?

Dlaczego warto?

Po pierwsze, może to pozytywnie odmienić twoje życie. Osoby z konkretną wadą wrodzoną lub powypadkową, która przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu i powoduje, że ciężko nam nawiązać kontakty z ludźmi, a co najważniejsze, zaakceptować samych siebie, powinny rozważyć operację plastyczną. Mamy czuć się dobrze ze swoim ciałem, dzięki temu jesteśmy bardziej pewni siebie.

Rozwój technologii i medycyny wpływa pozytywnie na branżę zabiegów estetycznych. Możemy być pewni, że będąc pod opieką naprawdę dobrych lekarzy, z dobrą opinią I sporym doświadczeniem, jesteśmy bezpieczni i efekty będą zadowalające.

Mamy również wiele opcji do wyboru. Wachlarz usług w takich typach klinik jest bardzo szeroki. Botox, modelowanie sylwetki, operacje piersi, twarzy lub zabiegi laryngologiczne, to wszystko jest do naszej dyspozycji. Oczywiście, to nie znaczy, że ze wszystkiego powinniśmy korzystać. Decyzja powinna być rozważna I dobrze przemyślana. Niezbędna jest konsultacja z lekarzem, by potwierdzić czy taka operacja jest możliwa w twoim przypadku.

Druga strona medalu.

Medycyna estetyczna jest kosztowna, każdy jest tego świadomy. Ceny różnią się w zależności od kliniki. Zazwyczaj za botox takie placówki życzą sobie około 500 złotych, modelowanie sylwetki od 6 do 19 tysięcy złotych, operacja piersi od 12 do 20 tysięcy złotych, operacje twarzy od 4 do 16 tysięcy złotych, zabiegi laryngologiczne od 3 do 4 tysięcy złotych. Oczywiście, jednym ze sposobów na pozyskanie środków, by opłacić nasz wymarzony zabieg, jest oszczędzanie. Może to jednak zająć sporo czasu, a niektóre osoby nie mogą pozwolić sobie na tak długi okres oczekiwania. Jeśli twój przypadek wymaga jak najszybszej interwencji, przydatna będzie pożyczka pozabankowa nawet do 25 tysięcy złotych. Jest to poważna decyzja, dlatego musisz ją dobrze przemyśleć.

Każda operacja jest dużą ingerencją w nasz organizm. Zwłaszcza te, które wymagają całkowitego znieczulenia. Pacjent musi być świadomy, że po każdym zabiegu mogą wystąpić pewne powikłania. Zadaniem lekarza jest poinformowanie o wszystkim pacjenta, zanim ten podpisze zgodę na zabieg.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, w niektórych środowiskach operacje plastyczne są czymś normalnym. Generalny obraz piękna, jaki pokazuje nam telewizja i media społecznościowe wymusza, zwłaszcza na kobietach, by być idealnym. Proporcjonalna twarz, zgrabna sylwetka, ładny biust, gładka cera i prosty nos. Na takie manipulacje najbardziej narażone są młode osoby, które mają najwięcej kontaktu ze środkami masowego przekazu jak Instagram czy Facebook. Pamiętajmy, że każdy jest na swój sposób wyjątkowy i nie trzeba wyglądać jak modelka z okładki.

Ważna decyzja.

Operacje plastyczne zawsze będą miały swoich zwolenników, jak i przeciwników. Teraz i ty znasz wady i zalety takich zabiegów. Pamiętaj, by rozważnie podjąć decyzję o skorzystaniu z usług medycyny estetycznej. Jeśli czujesz, że tego potrzebujesz, pójdź na konsultacje z lekarzem. Najważniejsze, by czuć się dobrze w swoim ciele.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

5 (1 Votes)

Summary

9,5Score

9,5

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Operacje plastyczne – wady i zalety"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress