Chcesz zachować młodzieńczy wygląd? Dowiedz się jak wyglądać młodziej!

Każda z nas chciałaby być wiecznie młoda, ale niestety mijające kolejno dni nie są dla nas zbyt łaskawe i niemalże każdego dnia gryzą nasze ciało zębem upływającego czasu. Kiedy na naszej skórze pojawiają się pierwsze zmarszczki i nie jest już ona tak jędrna jak kiedyś- staramy się zrobić co tylko możemy, aby zachować młodzieńczy wygląd. Czy są na to jakieś sposoby? Czy można oszukać mijający czas bez użycia skalpela?

jak być młodą

Jak zachować młodzieńczy wygląd mimo upływającego czasu?

Choć z pewnością wiele z nas nigdy nie zwracało na to uwagi – nasza waga ma ogromny wpływ na nasza skórę. Choć właściwie nie sama masa naszego ciała, co jej częste różnice. Jeśli stosunkowo często zdarza nam się lekko przybrać na wadze, a następnie zrzucamy nadprogramowe kilogramy – i ten schemat ciągle się powtarza, możemy być pewne, że nasza skóra da nam to odczuć prędzej czy później. Szczupła sylwetka pozwala nam wyglądać młodziej, a pamiętajmy o tym, że wraz z wiekiem nasza skóra traci dużo kolagenu.

Na młody wygląd wpływa także w znacznym stopniu kondycja skóry naszej twarzy. To właśnie na niej ząb czasu odciśnięty jest zazwyczaj najbardziej boleśnie. Powinnyśmy więc unikać używek, w tym oczywiście palenia papierosów. Nie tylko nasza ubrania będą nieładnie pachnieć, a nasze zęby staną się szarawe- co właśnie ucierpi na tym nasza skóra. Dlaczego? Palenie papierosów powoduje niszczenie włókien kolagenu i elastyny, w efekcie czego nasza skóra znacznie traci na jędrności.

Jak wyglądać młodziej?

Aby uniknąć przebarwień na skórze naszej twarzy powinnyśmy pamiętać, aby podczas słonecznych dni stosować kremy z odpowiednim dla nas filtrem. Zimą z kolei, aby uniknąć przesuszenia- powinnyśmy postawić na gruntowne nawilżanie. Nie tylko kremami pielęgnacyjnymi, ale również nawilżanie od środka.

Uprawiasz jakiś sport? Nie? To zacznij! Ćwiczenia fizyczne wykonywane stosunkowo regularnie niezwykle pozytywnie wpływają na nasze ciało, oraz kondycję.

Pamiętajmy jednak, że młodzieńczy wygląd to nie tylko kwestia zewnętrzna, liczy się także wnętrze. Osoby pełne energii i uśmiechnięte zawsze zdają się wyglądać na dużo młodsze niż są w rzeczywistości. Jak to mówią: „w zdrowym ciele, zdrowy duch!”. Nasz samopoczucie ma ogromny wpływ na to jak wyglądamy i jak odbiorą nas inni ludzie.  Przykładowo, jeśli często płaczemy- nasze oczy z pewnością są mocno napuchnięte, co niestety również dodaje nam kilku lat. Co równie istotne – tak naprawdę nie liczy się to ile mamy lat, ale… Na ile się czujemy.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

9,5Score

9,5

Brak komentarzy do "Chcesz zachować młodzieńczy wygląd? Dowiedz się jak wyglądać młodziej!"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress