Kilka ważnych faktów o liposukcji

Na temat liposukcji pojawiło się mnóstwo artykułów naukowych i lifestylowych panelach social mediowych, gazetach i w Internecie. Jednak czy jesteśmy świadomi, czym naprawdę jest ta metoda i w jakim przypadku powinna zostać zastosowana?

Ważne fakty

Jak wiadomo, liposukcja nie jest zabiegiem, który pomaga w zbiciu nadmiernej wagi, lecz stosuje się go w korygowaniu kształtów ciała. Dlatego też paradoksalnie liposukcja jest bardziej odpowiednim zabiegiem dla osób szczuplejszych, niż tych z nadmierną tkanką tłuszczową.

Następnym czynnikiem, który wspomoże lepszy efekt liposukcji, jest elastyczność skóry. Jak wiadomo, wraz z wiekiem skóra człowieka traci swoja jędrność. Dlatego górna granica wiekowa, która umożliwia przeprowadzenie udanego zabiegu liposukcji, jest pomiędzy 35 a 40 rokiem życia. Dodatkowo dla takich osób zastosowane jest bardziej indywidualne podejście ze strony lekarza.

Chociaż medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna rozwinęły się w oszałamiającym tempie na przestrzeni lat, wciąż są takie miejsce, z którym nie jest wskazane i nie powinno się odsysać tkankę tłuszczową. Chodzi o tak zwane „zakazane obszary”, do których należą przykładowo: dolna połowa pośladków. Inne miejsca, które nie są zakazane, lecz nie są zalecane do zabiegu liposukcji to: plecy oraz obszary gdzie znajduje się nadmiar skóry.

Pamiętajmy, ze ważną czynnością po liposukcji jest noszenie specjalnej bielizny uciskowej. Długość noszenia jej ustalane jest przez lekarza w zależności, z jakiej części ciała został pobrany tłuszcz, ilości, jaka została odessana oraz w jakim stopniu skóra jest elastyczna.

Odpowiednie Narzędzia

Aby liposukcja się udała, oprócz doświadczonego lekarza takiego jak Christoffer Ingves potrzebne są również odpowiednie instrumenty medyczne. Współczesna medycyna dysponuje wieloma rodzajami instrumentów charakteryzujących się najróżniejszym kaniulami różniącymi się między sobą kształtem, długością i średnic odpowiednimi do określonego rodzaju liposukcji. Przykładowo:

• Liposukcja klasyczna – jest przeprowadzona jedynie przy pomocy podciśnienia wytwarzanego specjalną pompą, do której przyłączona jest kaniula za pomocą specjalnego węża.
• Liposukcja ultradźwiękowa – rozbijanie błony komórkowej komórek tłuszczowych przy pomocy ultradźwięków.
Liposukcja laserowa – laser jest głównym narzędziem stosowanym w tym rodzaju zabiegu. Tak samo, jak ultradźwięk, laser rozbija komórki tłuszczowe.
• Liposukcja wibracyjna – kaniula przyczepiona jest do specjalnego narzędzia, wprowadzającego ją w drganie. Ułatwia to przeprowadzenie liposukcji w sensie siłowym.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

9,9Score

9,9

Brak komentarzy do "Kilka ważnych faktów o liposukcji"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress