Jakie są przyczyny łysienia? Jak sobie z nim poradzić?

Każdy chciałby cieszyć się zdrową i bujną czupryną. Trzeba jednak przyznać, że łysienie jest niezwykle popularnym problemem zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn- i to w różnym wieku. Nadmiernej utraty włosów nie należy lekceważyć, ponieważ może zwiastować poważne kłopoty ze zdrowiem. Jednak zdiagnozowanie źródła problemu oraz podjęcie odpowiednich działań pomoże powstrzymać lub ograniczyć łysienie.

Najczęstsze przyczyny łysienia

Przedwczesne łysienie może mieć wiele przyczyń, a często jest sygnałem, że z naszym organizmem dzieje się coś złego. Utrata dużej ilości włosów może być skutkiem przyjmowania niektórych leków, na przykład antydepresantów lub chemioterapii. Nierzadko jest też reakcją organizmu na intensywny i długotrwały stres. Przyczyną łysienia bywa także niedobór witamin i minerałów, zwłaszcza wskutek niewłaściwej diety. Utrata włosów może być sygnałem choroby tarczycy lub problemów hormonalnych. Panowie i panie najczęściej zmagają się jednak z łysieniem androgenowym, na które wpływ mają zarówno geny, jak i czynniki środowiskowe. Aby powstrzymać nadmierne wypadanie włosów i zagęścić fryzurę trzeba najpierw poznać przyczynę łysienia. Później należy przeciwdziałać problemowi stosując specjalne preparaty. Skuteczne szampony oraz serum przeciwko wypadaniu włosów można znaleźć w sklepie internetowym Hair Cure.

Jak przeciwdziałać łysieniu?

Jest kilka sposobów na to, by wzmocnić włosy i zahamować nadmierne łysienie. Aby cieszyć się zadowalającymi i szybkimi efektami, najlepiej połączyć wszystkie sprawdzone metody. Duże znaczenie w tej kwestii ma chociażby sposób odżywania się. Dieta bogata w żelazo, cynk, siarkę i kwasy Omega-3 pozytywnie wpłynie na kondycję naszych włosów. Warto stosować też specjalnie opracowane preparaty pielęgnacyjne. Produkty Hair Medic obejmują cały zestaw do codziennej pielęgnacji skóry głowy oraz włosów. Mają organiczny skład skomponowany z ekstraktów roślinnych, kilkunastu składników aktywnych oraz peptydów biomimetycznych. Systematyczne stosowanie odpowiednich produktów i zdrowa dieta mogą znacznie pomóc wzmocnić cebulki włosów i przyspieszyć ich porost.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

9,5Score

9,5

Brak komentarzy do "Jakie są przyczyny łysienia? Jak sobie z nim poradzić?"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress