Jak używać konturówki do ust?

Konturówka do ust jest kosmetykiem, który nieczęsto gości w kosmetyczkach kobiet. Wiele pań nie wie po, co i jak jej używać, a także ma problem z dobraniem jej koloru. Tymczasem konturówka do ust pozwala na wykonanie perfekcyjnego make-up. Jak jej prawidłowo używać?

Dlaczego warto używać konturówki do ust?

Konturówka to nic innego jak rodzaj bardzo miękkiej kredki do ust. Stosować można ją zarówno w makijażu dziennym, jak i wieczorowym. Kredki do ust odnaleźć można w ofercie wielu marek i w szerokiej gamie kolorystycznej. Różne kolory konturówek proponuje, chociażby firma Bell. Z paletą kolorystyczną kredek do ust Bell zapoznać można się na perfumeria.pl/collections/bell lub w Tagomago. Warto jednak podkreślić, że nie trzeba wybierać tylko jednej barwy. Produkty marki Bell są atrakcyjne cenowo, dlatego można zaszaleć i kupić cały zestaw konturówek w różnych odcieniach.

Po co używać konturówki do ust?

Konturówka nie jest makijażowym niezbędnikiem. Jeśli jesteś minimalistką w zakresie używania kolorowych kosmetyków, to nie będzie Ci ona potrzebna. Bez problemu make-up ust wykonasz tylko za pomocą tradycyjnej szminki, pomadki czy błyszczyka. Po konturówkę sięgając warto, jeśli chce się uwydatnić, zmienić lub podkreślić kształt ust, przedłużyć trwałość pomadki.  Konturówki możesz używać solo. Jest ona świetną alternatywą dla matowej pomadki. Zapłaci się za nią mniej niż za szminkę, a będzie ona tak samo pięknie prezentować się na wargach. Co więcej, zakup konturówki to świetny sposób na przetestowanie koloru kosmetyku do ust. Jeśli się spodoba, to bez obaw możesz kupić szminkę/pomadkę w tym samym odcieniu. Wiele marek m.in. Bell proponuje konturówki oraz szminki w tej samej linii kolorystycznej.

Jak dobrać kolor konturówki?

Zasada doboru koloru konturówki jest jedna. Powinna ona mieć barwę jak najbardziej zbliżoną do koloru pomadki, z którą ma być stosowana. Dobór odcieni coraz częściej ułatwiają zestawy szminka + kredka do ust, które proponuje wiele marek kosmetycznych. Barwą konturówki można też się bawić. Wybierając tą o ton ciemniejszą – zmniejszy się usta, kredka jaśniejsza od pomadki – powiększy wargi. O ile odcieniami można dowolnie żonglować, to należy pamiętać, że ton powinien być spójny. Jest to ważne przede wszystkim w przypadku szminek czerwonych i fioletowych.

Co najpierw szminka czy konturówka?

Jednym z największych problemów przy malowaniu ust jest to, czy najpierw nakładać konturówkę, czy szminkę. Pierwszym krokiem w make-up zawsze jest obrysowanie ust kredką. Jeśli chce się dzięki temu zabiegowi zmienić ich kontur, to wystarczy przesunąć po nich konturówką od kącika do samego środka – w ten sposób zapobiega się rozlewaniu pomadki poza skórę warg. Po wykonaniu obrysu można pozostałą część warg pomalować kredką i tak zostawić lub nałożyć na nie szminkę (co wzmocni kolor i utrwali efekt). Trzecią możliwością jest wypełnienie obrysowanych ust kolorową pomadką.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

9,5Score

9,5

Brak komentarzy do "Jak używać konturówki do ust?"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress