Malwina Bakalarz: „Bloger przede wszystkim powinien być pracowity”. Autorka bloga Bakusiowo.pl o blogu i planach na najbliższe tygodnie

Wygląda na bardzo wrażliwą i delikatną osobę, w rzeczywistości twardo stąpa po ziemi i osiąga każdy wyznaczony sobie cel. Nie boi się poruszać trudnych tematów i chętnie opowiada o macierzyństwie takim, jakie ono jest naprawdę. O swoich sukcesach i planach, a także o cechach, któe powinien posiadać każdy bloger, opowiada Malwina Bakalarz, autorka bloga www.bakusiowo.pl
Bakusie_2000x1000

Redakcja VitWoman: Wielokrotnie spotkałam się z opinią, że jesteś ikoną polskiej blogosfery parentingowej. Inspirujesz wiele blogerek, skąd sama czerpiesz inspiracje?

Malwina Bakalarz: Nie zaskoczę Cię chyba odpowiedzią mówiąc, że czerpię je z życia? Ale co zrobić skoro tak właśnie jest. Mój blog w głównej mierze składa się z opowieści. Opowiadam o moim życiu. O tym jak wygląda macierzyństwo w moim wydaniu. Bo na tym znam się najlepiej

Redakcja VitWoman: Na Twoim koncie co chwilę pojawiają się kolejne sukcesy, który z nich wzruszył bądź ucieszył Cię najbardziej?

Malwina Bakalarz: Każdy sukces miał w sobie coś co mnie wzruszyło i ucieszyło. Zazwyczaj jest to to samo – relacja jaką zbudowałam z moimi czytelniczkami. To one głosują w konkursach, to one wchodzą na bloga, to one lajkują, komentują, piszą wiadomości. Bez moich dziewczyn pisałabym sobie w kosmos.

Redakcja VitWoman: Jakie cechy według Ciebie powinien posiadać bloger, by mógł odnieść sukces?

Malwina Bakalarz: Znów Cię nie zaskoczę odpowiedzią. Bloger przede wszystkim powinien być pracowity. I muszę to powiedzieć bo z tego co widzę, nie do wszystkich to dociera. Nie da się zdobyć popularności jednym tekstem. Jednego dnia zdobywasz 1000 lajków pod wpisem na blogu, kolejnego już nikt o Tobie nie pamięta. To jest Internet. Codziennie masz szansę na jego podbicie. Codziennie też popadasz w zapomnienie. Relację z czytelnikami buduje się bardzo długo. Czytelnik Internetowy to najbardziej wymagający rodzaj odbiorcy. Masz tylko kilka sekund na zainteresowanie go swoim przekazem. Jak nie Ty, to ktoś inny. Tak więc bloger, który chce odnieść sukces musi pracować nad sobą każdego dnia, ustawicznie się rozwijać, dbać o czytelnika. Czytelnicy nie rosną na drzewach. Nie możemy sobie ich nazrywać do koszyczka. Na wierne grono odbiorców trzeba sobie zapracować.

Redakcja VitWoman: Jakie masz blogowe plany na najbliższe tygodnie?

Malwina Bakalarz: Wakacje dla mnie wakacjami z pewnością nie będą. Pierwszy weekend lipca spędzałam na 2-dniowym Blog Conference Poznań. Kolejny weekend to prelekcja podczas niesamowitych warsztatów „Lataj Wyżej” na lotnisku w Modlinie. Końcówka lipca to kolejne wystąpienia, tym razem na kultowym SeeBloggers w Gdyni. W sierpniu prelekcji ciąg dalszy. Blog pracuje na pełnych obrotach, codziennie odbywam niezliczone ilości rozmów z przedstawicielami marek, tworzę nowe wpisy, fotografuję, tworzę materiał do nowej zakładki – Motywacja. A w międzyczasie wykańczam dom! We wrześniu chcielibyśmy się już przeprowadzić… Jeśli przeżyję te wakacje będę zwycięzcą. Jeśli polegnę… to na pewno z uśmiechem na twarzy.

Redakcja VitWoman: I na koniec pytanie, które zapewne słyszałaś już nie raz. Jak wspominasz poród i czy macie w planach drugie dziecko?

Malwina Bakalarz: Rodziłam przez cesarskie cięcie. Poród pamiętam chyba w każdym szczególe. Pamiętam cały ten stres, pamiętam moment niesamowitej pustki w brzuchu, którą poczułam po wyciągnięciu Matiego, pamiętam Maćka na końcu korytarza, który szedł zobaczyć swojego synka pierwszy raz do pokoju, w którym Mati był mierzony i ważony. To niesamowite przeżycie. Nawet teraz, kiedy to wspominam czuję, że serce wali mi sto razy szybciej a do oczu napływają łzy. Coś pięknego. Burza emocji. Fala uczucia. Bardzo chcę przeżyć to kolejny raz. Pomimo stresu, bólu… marzę o kolejnym dziecku.

Książkę Zwierzaki Pocieszaki. Podróże Karolka, której Malwina Bakalarz jest jedną z autorek można nabyć na stronie www.zwierzakipocieszaki.pl. Pamiętajmy, że zakup książeczki wspiera Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

5 (1 Votes)

Summary

9,8Score

9,8

Brak komentarzy do "Malwina Bakalarz: "Bloger przede wszystkim powinien być pracowity". Autorka bloga Bakusiowo.pl o blogu i planach na najbliższe tygodnie"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress