Dlaczego warto czytać obcojęzyczne książki?

Od dziecka powtarza się nam, że warto czytać. Celem lektur szkolnych jest nie tylko wzbogacenie naszej wiedzy, ale także wpojenie nawyku sięgania po książkę. Czytanie książek poszerza horyzonty, wzbogaca słownictwo, poprawia pamięć i koncentracje, niweluje stres. A dlaczego warto czytać obcojęzyczne książki? I po jakie pozycje najlepiej sięgnąć rozpoczynając swoją przygodę z czytaniem książek w języku obcym?

dlaczego warto czytać obcojęzyczne książki

Swoją przygodę z czytaniem w języku obcym najlepiej zacząć od przeznaczonych do tego książek. W związku z coraz większym zainteresowaniem książkami obcojęzycznymi wiele wydawnictw przygotowało pozycje, dzięki którym czytanie połączone jest z doskonaleniem języka.

Przede wszystkim czytanie książek w innym języku pozwala zyskać płynność językową. Doskonaląc czytanie przy okazji poszerzamy zasób słów. I co najważniejsze, słownictwo poznajemy poprzez kontekst, a nie suche znaczenie słowa. Samo znaczenia nabiera właśnie w kontekście.

Czytając w innym języku niż ojczysty, nasz mózg angażuje się w większym stopniu ze względu na dodatkową trudność, jaką jest obcy dla nas język. Wraz ze wzrostem naszych kompetencji językowych, trudność ta stanie się coraz mniejsza, mimo to zaangażowanie naszego mózgu pozostanie na wyższym poziomie, niż jeżeli czytalibyśmy w języku polskim. Jest to doskonały trening, który zaowocuje zwiększonym intelektem.

Korzystając z oferty wydawnictwa Poltext, które w swojej ofercie posiada m.in. Przygody Sherlocka Holmesa czy Anię z Zielonego Wzgórza poza możliwością przeczytania książek z oryginalnym angielskim tekstem, można również pobrać bzpłatne nagranie oryginalnego tekstu, dzięki któremu czytając i jednocześnie słuchając nagrania można utrwalić wymowę.

Ponadto, do każdego rozdziału zostały przygotowane dodatki w postaci: minisłownika, zawierającego objaśnienie trudniejszych wyrazów, testów i ćwiczeń, sprawdzających rozumienie przeczytanego fragmentu, oraz odpowiedzi na wszystkie zadania, dostępne na końcu książki.

Na stroni wydawnictwa Potext można znaleźć wiele ciekawych pozycji dostosowanych do osób na różnym poziomie zaawansowania znajomości języka.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

9,6Score

9,6

Brak komentarzy do "Dlaczego warto czytać obcojęzyczne książki?"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress