Czy w dzisiejszych czasach łatwo być blogerką kosmetyczną? Wywiad z Gosią, prowadzącą bloga Świat Recenzji.

W dzisiejszych czasach bardzo ciężko jest wybić się wśród fal codziennie pojawiających się nowych blogów kosmetycznych. Każda chce prezentować kosmetyki, współpracować ze znanymi firmami i mieć jak najwięcej wejść. Czy trudno jest zostać znaną blogerką kosmetyczną? Czy łatwo przetrwać w tej branży? Na te i kilka innych pytań odpowiedziała nam Gosia, która prowadzi bloga www.swiat-recenzji.pl.

gosia

Redakcja VitWoman: Cześć Gosia, dzięki, że zgodziłaś się udzielić nam wywiadu. Powiedz proszę od jak dawna blogujesz i co zainspirowało Cię do założenia własnej strony internetowej?

Gosia: Hej 🙂 Bloguję od dwóch i pół roku. W sumie do założenia swojej strony zainspirowała mnie moja druga ciąża i dużo wolnego czasu. Później zaczęłam kształtować ją w stronę mojej pasji- jaką jest wizaż i kosmetologia, oraz miałam coraz większą potrzebę wypowiedzenia się na różne tematy.
 
Redakcja VitWoman: Czy po za kosmetykami znajdziemy na Twoim blogu coś jeszcze? 

Gosia:  Jasne. Pisze też luźne posty, czasem mogłoby sie zdawać kontrowersyjne i bezpośrednie. Nie ograniczam się kategoriami, bo byłoby to za monotonne.
 

Redakcja VitWoman: Czy trudno nawiązać współprace z firmami kosmetycznymi?

Gosia:  Szczerze? Gdy zaczynałam inaczej to postrzegałam i pisałam do firm. Wtedy to było na zasadzie loterii: „albo się zgodzą, albo nie”. Jakiś czas temu dojrzałam do innego blogowania i nie piszę do firm. Współpracuję, gdy firma sama się zainteresuje moim blogiem i oczywiście gdy mi odpowiadają warunki.

Redakcja VitWoman: Co jest najtrudniejsze w byciu blogerką kosmetyczną? O plusy chyba pytać nie muszę, prawda?  

Gosia: Co jest najtrudniejsze? Zdjęcia, zdecydowanie (śmiech). Zanim coś dotknę, muszę to sfotografować żeby pięknie wyglądało, dopiero później zaczynam testy. Z poważniejszych minusów, to efekty uboczne takie jak nagła alergia na jakiś składnik.

Redakcja VitWoman: Mówi się, że najwięcej zawiści da się zauważyć na blogach typowo parentingowych. Jak jest w branży kosmetycznej?

Gosia: Też bywają spory, ale nie są one pewnie takie, jak na skalę „dzieciową”. Ja jednak odcinam się bardzo szybko od takich osób i omijam tak zwane „toksyny” z daleka.

Redakcja VitWoman: Na rynku blogów kosmetycznych jest multum. Co sugerowałabyś początkującym? Jakieś złote rady?

Gosia: Co osobiście doradzam początkującym?  Zachowanie standardów. Mowa o rzeczach takich jak prawa autorskie. W grę nie wchodzi też „żebranie” o obserwatorów, lajki czy też komentarze. Przede wszystkim aby mieć pomysł na siebie. Wyrażać blogiem samego siebie, żeby nie był kolejną kopią, a był unikalny.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

4 (4 Votes)

Summary

9,8Score

9,8

2 komentarze do "Czy w dzisiejszych czasach łatwo być blogerką kosmetyczną? Wywiad z Gosią, prowadzącą bloga Świat Recenzji."

  • comment-avatar
    Gosia "Świat Recenzji" 22 sierpnia 2015 (12:41)

    Dziękuję za wywiad 🙂

  • comment-avatar
    Natalia Matalewska 22 sierpnia 2015 (13:11)

    Nasza wspaniała Gosia 🙂 zawsze szczera i oddana 🙂 dzieki. że jesteś i dajesz nam konkretnego kopa 🙂 pozytywnego kopa 🙂 oby wiecej takich wywiadów 🙂

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress