”Słowiański Jedwab” – nowa elektryzująca kolekcja i muzyka nie mniej intrygująca niż same kreacje

Projekt „Słowiański „jedwab” – to autorski projekt , pokazujący niezwykłą opowieść o ludzkim życiu, który w tym roku ma już swoją PIĄTĄ  edycję. Dwa wspaniałe światy – moda i muzyka przenikają się nawzajem tworząc wachlarz różnorodnych odcieni stylizacyjnych i muzycznych.

Organizatorami projektu są Estera i Andrzej  Grabarczyk

Estera Grabarczyk – fascynatorka recyclingu, odczarowuje len nadając mu różnorodne barwy i wygląd prawdziwego bogactwa – nazywając len,,jedwabiem” z Dolnego Śląska

Andrzej Grabarczyk – choreograf z pasji, z głową pełną pomysłów i niezwykłego zaangażowania w prowadzeniu przygotowań, których finał wiedzie wprost do Sali Balowej na Zamku Książ.

Pierwsza edycja projektu „Słowiański jedwab, len w innej odsłonie – MAKI” odbyła się w  roku 2014 w wałbrzyskim Apropos. Projekt spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem w środowisku lokalnym i ukazał potrzebę aktywizacji oraz integracji środowiska kobiecego w regionie. Kolejna edycja „Słowiański jedwab – len w odsłonie czterech pór roku”, który swój finał miał na Zamku Książ to podwaliny do tworzenia jeszcze lepszego, rozbudowanego, interdyscyplinarnego wydarzenia na pograniczu mody, teatru i muzyki. Gościem specjalnym  była Pani Krystyna Mazurówna.

Zadanie polega na przygotowaniu pokazu mody, które w tym przypadku nie jest zwykłą prezentacją strojów na wybiegu, ale prawdziwym wydarzeniem artystycznym, łączącym w sobie elementy muzyki na żywo, tańca oraz szczególnie opracowanej choreografii ,a także aktorstwa. W wydarzeniu biorą udział kobiety zmagające się z różnymi  problemami, brakiem pewności w działaniu, zamknięciem społecznym, trudnościami w podejmowaniu relacji interpersonalnych. Projekt ma na celu włączenie kobiet  w aktywne i świadome życie w sferze społecznej ze szczególnym naciskiem na budowanie relacji i zaangażowanie ich w dalsze działania związane z własnym rozwojem, podnoszeniem kompetencji oraz otwartością na gruncie podejmowania lokalnych działań.  Szczególnie ważnym aspektem jest również rozpowszechnianie wiedzy na temat dawnego bogactwa Dolnego Śląska, jakim był len oraz jego spuścizny niematerialnej związanej z kulturą, lokalnymi zwyczajami i tradycjami.

Zadanie od 3 lat odbywało się w Sali Balowej na Zamku Książ w Wałbrzychu. W roku 2018 pokaz odbęzie się 28-09-2018 w Centrum nauki i kultury Stara kopalnia .

Dodatkowo daje im możliwość poczucia się godnymi kobietami, pełnymi wewnętrznego i zewnętrznego piękna. Projekt skierowany jest do mieszkańców Wałbrzycha i okolicy. Nie posiada żadnych ograniczeń wiekowych.

Oglądając nas będziecie się świetnie bawić, bo nie pokazujemy tego co wszyscy. Nasze wydarzenie jest  innowacyjnym projektem, jakiego nie znajdziecie w całym regionie. Nie będzie skandalu i nudy, zapewniamy wspaniałą zabawę do samego końca.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

9,7Score

9,7

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "”Słowiański Jedwab” – nowa elektryzująca kolekcja i muzyka nie mniej intrygująca niż same kreacje"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress