Planowanie czasu z kalendarzem #BiznesMama

Pracująca mama potrzebuje dobrej organizacji dnia. Opieka nad dziećmi, odbieranie ze szkoły, pomoc w pracy domowej, zakupy, gotowanie i sprzątanie, praca na etat lub własna działalność… sporo obowiązków i zadań, aż trudno je wszystkie spamiętać, a czasami pogodzić. W dzisiejszych czasach wiele mam dorabia sobie w domu. Zarabianie przez internet daje wiele możliwości i każda z nas może poczuć się jak businesswoman. By jednak odnieść sukces potrzebna jest mobilizacja, umiejętność zarządzania czasem i … odpowiedni planer. Tu z pomocą przychodzi Marta Gargas, która z myślą o przedsiębiorczych mamach stworzyła kalendarz #BiznesMama.

biznesmama

Dlaczego planowanie jest ważne?

Dla przykładu przedstawię Wam dwie dziewczyny. Obie mają po 30 lat, po dwoje dzieci, obie pracują do godziny 16:00 tak jak i ich mężowie. Tylko wyglądają i zachowują się inaczej. Basia wstaje rano, szykuje dzieci do szkoły, zaprowadza je i jedzie do pracy. Wracając zabiera dzieci ze szkoły, robi małe zakupy. Po powrocie do domu szykuje obiad a potem odrabia z dziećmi lekcje. Jej mąż porusza się autem. Tłumaczy, że musi wcześniej wyjechać bo korki. Wraca przed godziną 17 i mówi, że jest zmęczony i pada na twarz. Zarabia więcej od żony. Jak wygląda Basia? Ma podkrążone oczy, u fryzjera była przed weselem koleżanki pół roku temu, martwi się jak sobie poradzi w czwartek bo musi zwolnić się z pracy żeby iść z dziećmi do dentysty…

Asia. Ma dwójkę dzieci, jedno w przedszkolu, drugie w szkole. Wygląda na zadbaną. Bardzo się różni od Basi. W jak sposób radzi sobie i z pracą i domem, że ją tak to nie męczy. Opowiada o filmie na którym była z mężem a nie o tym kiedy umyje okna czy upierze firanki jak Basia. Asia mniej wylewnie od Basi opowiada o swoich zajęciach. Pociągnięta za język mówi, że wstaje o 6 rano razem z mężem. Budzą dzieci. O 7 wsiadają razem do auta, zawożą dzieci do przedszkola i szkoły. Do pracy idzie ze szkoły na pieszo bo blisko a mąż jedzie spokojnie do pracy. Po 16 mąż podjeżdża pod szkołę po nią i po dziecko. Razem jadą do przedszkola po drugie. Wracają do domu. Asia wyjmuje z lodówki jedzenie. Podgrzewa. Jedzą razem, sprzątają. Siadają na kanapie i odpoczywają zastanawiając się kto dziś odrabia lekcje z małym a kto robi pranie. Po wejściu do kuchni Asi pierwsze co się rzuca w oczy to wielki planer na cały miesiąc do pisania flamastrem. Sobota: 9:00 zakupy , sprzątanie. 15:00 kawa z Igą. 18:00 kino. Niedziela: obiad u mamy Arka. Poniedziałek: zupa pomidorowa z rosołu od mamy. Wtorek makaron z serem. Zapłać za gaz. Środa: szczepienie o 8:30, kotlet mielony i buraczki, SUPER (dopisek męża), wolny dzień. Czwartek: przegląd auta. Poprosić tatę, żeby odebrał Franka z przedszkola… Asia nie wyobraża sobie życia bez planowania. W sobotę wymyśla co będzie na obiad w nadchodzącym tygodniu, robi listę, jadą zrobić zakupy. Niedzielę spędza na nic nie robieniu i najczęściej na obiad jadą do rodziców. Stara się zajmować rzeczami ważnymi. Segreguje je. Nie marnuje czasu na zbędne sprzątanie, woli pobawić się z dzieciakami. Na wszystko ma czas. Zdrowie i rodzina, spokojna głowa są dla niej najważniejsze. Prócz planera w kuchni korzysta z kalendarza książkowego gdzie zapisuje zadania związane z pracą i domem.

Basia się martwi i idzie na żywioł, Asia planuje i żyje spokojniej.

biznes mama

#BiznesMama 2020

Każda pracująca mama powinna wybrać dla siebie kalendarz na Nowy Rok. Doskonałym przykładem jest planer #BiznesMama 2020.

Kalendarz ma wytrzymałą twardą oprawę. Jest przejrzysty i nie zawiera zbędnych grafik. Posiada dużo miejsca do pisania na każdy dzień oraz plan na każdy tydzień miesiąc roku. Jakość wykonania i użytego papieru jest wysoka. Znajduje się w nim kilka kolorowych przekładek z informacjami od partnerów medialnych. Jest praktyczny i daje wolne miejsce na własne zapiski zgodnie z potrzebami bez zbędnych „przeszkadzajek”. Każda kobieta bez problemu się z nim oswoi ponieważ jest intuicyjny. Zawiera kwartalnik, dzięki któremu można pracować nad celami oraz marzeniami. Kalendarz został opracowany przez mamę trójki dzieci, trenerkę mentalną Martę Gargas, która doskonale rozumie jak planowanie i organizowanie czasu jest potrzebne w życiu pracującej, prowadzącej działalność mamie.

Kalendarz #BiznesMama2020 można kupić na stronie www.martagargas.pl

Recenzja: Iga Świetlik, autorka bloga www.zdrowe-piekno.eu

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

5 (2 Votes)

Summary

9,9Score

9,9

Brak komentarzy do "Planowanie czasu z kalendarzem #BiznesMama"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress