Nauka języka z native speaker – dlaczego warto?

Zapewne wielokrotnie każdy z nas spotkał się ze stwierdzeniem, że kilka tygodni spędzonych na obczyźnie gwarantuje znacznie lepszą naukę języka obcego niż lata edukacji szkolnej. Program nauczania w głównej mierze skupia się na wiedzy teoretyczniej, ćwiczeniach gramatycznych, poświecając za mało czasu komunikacji, rozmowom, przełamywaniu lęków i nawiązywaniu rozmów. Okazuje się więc, że jesteśmy w stanie bardzo wiele zrozumieć czy przeczytać w danym języku, a spotykamy się z blokadą, kiedy mamy zadać proste pytanie lub udzielić odpowiedzi. Prawda? Dlatego też coraz większą popularnością cieszą się językowe kursy online przez skype czy nauka języka z native speakerem. 

nauka języka z native speakerem

Native speaker to rodowity mieszkaniec danego kraju. Skoro więc mieszkając za granicą można poznać język takim, jaki jest w rzeczywistości i tylko kontakt z rodowitymi mieszkańcami jest gwarancją edukacyjnego sukcesu, decyzja o podjęciu nauki z native speakerem jest bardzo dobra. Mieszkanie za granicą ma swoje ogromne plusy, ponieważ mamy codzienny kontakt  z językiem, w różnorakich sytuacjach z życia wziętych. Szybciej przestawiamy się na obcojęzyczne myślenie. Jeśli jednak nauka języka nie wiąże się z zamiarem wyjazdu na stałe, a wyłącznie podniesiem własnych kompetencji, wówczas pomoc native speakera może stać się nieoceniona.

Niestety nie każdy native speaker posiada odpowiednie umiejętności i kwalifikacje, bowiem odwracając sytuację, nie każdy Polak umiałby nauczyć obcokrajowca poprawnej polszczyzny tylko dlatego, że posługuje się od urodzenia tymże jęzkiem. Istotne jest, aby nauczyciel miał merytoryczne przygotowanie do swojej pracy. Aby uczyć, trzeba wiedzieć jak, trzeba mieć podejście, sprawdzone metody i wiedzę!

Przede wszystkim nauka z nativem nie polega na przechodzeniu od unitu do unitu podręcznika do angielskiego. Nie używam książek do nauki, chyba że na wyraźną prośbę ucznia. Dzięki temu wychodzę poza utarty schemat nauki angielskiego, czyli „wkuwanie” słówek i nauka gramatyki. Skupiam się natomiast na mówieniu po angielsku, bo z tym jest największy problem wśród moich uczniów. Dlatego też podczas zajęć rozmawiamy właściwie o wszystkim – o ostatnio obejrzanym filmie, przeczytanej książce, ugotowanej kolacji. Przed zajęciami wysyłam uczniom ciekawe artykuły w języku angielskim (dopasowane do poziomu i zainteresowań uczniów) i do nich zadaję pytania podczas lekcji. Wszystko aby przełamać barierę w mówieniu po angielsku. – o swoich metodach nauczania opowiada Leah Morawiec prowadząca szkołę językową TalkBack.

Nauka języka z native speakerem daje poczucie swobody w porozumiewaniu się. W przystępny, naturalny sposób pozwala odnaleźć się w codziennych sytuacjach i reagować na nie.

Polacy chcą się uczyć angielskiego z nativem, gdyż potrzebują czegoś więcej niż teoretycznej wiedzy – co z tego, że wiecie jaka jest konstrukcja Present Perfect jak nie potraficie użyć go w codziennej sytuacji? To powoduje, że powstaje blokada przed mówieniem, a native speaker pomaga w zniesieniu tej blokady. Native nie podpowie i nie podsunie słówka w języku polskim dlatego słuchacze podczas zajęć muszą zadawać pytania po angielsku. Dodatkowo cały czas słuchają bezbłędnego angielskiego (zdarza się, że polscy lektorzy popełniają błędy, które są powielane), więc uczą się prawidłowej wymowy, intonacji, ale również gramatyki. Dzięki zajęciom z nativem wreszcie można powiedzieć, że mówi się po angielsku. – dodaje Leah.

Popularna i niezywkle wygodna stała się nauka języka z native speakerem online, ponieważ bez wychodzenia z domu otrzymujemy  lekcje z indywidualnym i elastycznym planem zajęć.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

9,9Score

9,9

Brak komentarzy do "Nauka języka z native speaker - dlaczego warto?"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress