Czy Twoje życie należy do Ciebie? Zmiany w życiu – najtrudniejszy i najważniejszy krok do szczęścia!

Wielu z nas w codziennej krzątaninie między pracą, domem, dziećmi i milionem zobowiązań, gubi radość i poczucie celu w życiu. Zmęczeni natłokiem obowiązków nawet nie mamy czasu zastanowić się, czy to, co robimy daje nam i naszym bliskim szczęście. Wielokrotnie spotykamy się z sytuacją, kiedy my czy nasi znajomi realizujemy scenariusz życia niezgodny z naszymi preferencjami, ale z wyobrażeniem o sukcesie, oczekiwaniami rodziców czy partnera. To powszechne zjawisko prowadzi do wypalenia, obniżenia samooceny i pogorszenia jakości życia. Jednak nie musi tak być! Najważniejsza inwestycja to nie dom, samochód czy wakacje w ciepłych krajach, ale my sami – trzeba tylko zacząć to robić. Doskonała okazja nadarzy się podczas konferencji połączonej z warsztatami, która odbędzie się 12 września w Warszawie.

anna węgrzyn

W takiej sytuacji najważniejszym krokiem jest uświadomienie sobie, że potrzebujemy zmiany. Nawet kiedy gdzieś wewnętrznie zdajemy sobie sprawę, że chcemy zrobić coś z naszym życiem, strach – który jest naturalną reakcją obronną w sytuacji zmiany – odsuwa od nas takie myślenie. Jednak jeśli uda się nam pokonać pierwszy opór i zastanowimy się nad tym, co możemy dla siebie zrobić, jesteśmy na najlepszej drodze do pełnego zadowolenia z siebie i swojego życia. Świadomość potrzeby zmian jest krokiem najważniejszym, ale nie jedynym. Zwykle nie wiemy od czego zacząć, jak wszystko poukładać, jak zareagują na to inni. Bo przecież to wcale nie takie proste np. rzucić dobrze płatną pracę w korporacji i zająć się rękodziełem, czy otworzyć własną kawiarnię. Ryzyko jest duże i z pewnością początkowo także czeka nas brak zrozumienia i wsparcia ze strony najbliższych. Taki schemat działa we wszystkich dziedzinach życia, czy chodzi o pracę, sposób spędzania wolnego czasu, czy też relacje w związku. Na szczęcie i na to jest rozwiązanie. Najbardziej odpowiedzialne i skuteczne jest zwrócenie się do profesjonalisty – psychologia czy trenera osobistego, który pozwoli uporządkować myśli, usystematyzuje priorytety, będzie nas wspierał i pomoże odnaleźć równowagę. Najważniejszą wartością w życiu jest szczęście, które płynie z wewnętrznej harmonii, której nie osiągniemy żyjąc niezgodnie z samym sobą. Warto też dodać, że szczęście jest zaraźliwe. Szczęśliwe mamy mają szczęśliwe dzieci, szczęśliwi mężowie mają szczęśliwe żony. Czy tak będzie, zależy tylko i wyłącznie od nas samych, więc nie bójmy się zmian, zwłaszcza, że nie musimy być w tym wszystkim sami” – powiedziała Anna Węgrzyn, Redaktor Naczelna portalu Zmiany w Życiu, coach ICC.

Wsparcia w drodze do zmian szukać można m.in. na portalu Zmiany w Życiu, który oferuje szereg pomocnych artykułów dotyczących zmian oraz czerpania satysfakcji z życia. Jest też platformą ułatwiającą dostęp do profesjonalistów zajmujących się m.in. coachingiem i psy­chologią, z którymi można umówić się na prywatną konsultację lub rozmowę przez Skype. Dodatkowo w ramach działalności portalu – 12 września 2015 roku – odbędzie się konferencja z cyklem warsztatów, prowadzona przez coachów, psychologów i pasjonatów życia w ramach 5 bloków tematycznych: miłość i związki, praca, zdrowy styl życia, relacje i przyjaciele, inne (zakres konsultacji do ustalenia indywidualnego). Bilety na wydarzenie są jeszcze dostępne pod adresem: http://zmianywzyciu.pl/konferencja

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

5 (2 Votes)

Summary

9,7Score

9,7

Brak komentarzy do "Czy Twoje życie należy do Ciebie? Zmiany w życiu – najtrudniejszy i najważniejszy krok do szczęścia!"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress