Ślub w hotelu? Czemu nie!

Wiele par młodych, które przystępują do zawarcia związku małżeńskiego w urzędzie stanu cywilnego, zastanawia się nad alternatywą dla tej placówki. Od 1 marca 2015 roku ślub cywilny może zostać udzielony w dowolnie wybranym miejscu. Czy hotel położony w malowniczej okolicy to dobra propozycja?

hotel

Zawarcie małżeństwa to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Z tego względu pary, które decydują się jedynie na ślub cywilny, marzą o tym, aby ten dzień został w ich pamięci na lata. Niestety wystrój większości urzędów sprawia, że panuje w nich formalna atmosfera. Trudno zatem stworzyć przytulny klimat odpowiednio podkreślający atmosferę podniosłego dnia. Na szczęście wraz z nowelizacją przepisów od 1 marca 2015 roku ślub cywilny może zostać zawarty w miejscu wskazanym przez przyszłych małżonków.

Hotel na plaży?

W Polsce nie brakuje hoteli, które ze względu na malownicze otoczenie są świetnym miejscem na zorganizowanie uroczystości. Jednym z najchętniej wybieranych okazuje się Sofitel Grand Sopot. Hotel położony przy plaży, tuż obok sopockiego molo, to jedno z najbardziej uroczych miejsc na mapie Polski i trafiony wybór na ślub oraz wesele. Od początku marca zorganizowano tutaj kilka uroczystości, a następne pary zarezerwowały terminy na przyszłość – mówi pracownik sieci Accor Hotels. Hotel Sofitel Grand Sopot cieszy się zainteresowaniem nie tylko rodzimych mieszkańców Trójmiasta, lecz zwłaszcza osób przyjezdnych, które marzą o ślubie nad brzegiem morza. Prywatna, hotelowa plaża zapewnia intymność i spokój od nieproszonych osób. Powiedzenie sakramentalnego „TAK” wśród szumu fal i ciepłego piasku z pewnością sprawi, że uroczystość zapisze się nie tylko w pamięci nowożeńców, lecz także ich gości.

A może ślub w górach?

Gdyby ktoś nie był zdecydowany na ślub nad brzegiem morza, ale wciąż marzy o tym, aby uroczystość odbyła się w wyjątkowej scenerii, to alternatywę stanowi hotel Mercure Zakopane Kasprowy. Ślub w górach może być równie dużym przeżyciem, co uroczystość nad brzegiem morza. Szczególnie jeśli odbędzie się w miesiącach zimowych, kiedy śnieg tworzy niemal bajkową atmosferę i niespotykany klimat. Organizacja wesela w góralskim klimacie będzie niebywałą atrakcją dla gości, zwłaszcza impreza z ogniskiem oraz prawdziwym kuligiem, które wpisały się już w tradycję uroczystości ślubnej. Uroczysty przejazd saniami po ośnieżonych duktach Zakopanego to przeżycie, jakie z pewnością zapisze się w pamięci na długie lata. Zwłaszcza, że hotelowa obsługa, a także rodzimi górale dbają o to, aby było to wydarzenie niepowtarzalne.

Zalety ślubu w hotelu

Organizacja ślubu cywilnego w hotelu ma wiele plusów. Fakt, że w jednym miejscu można połączyć ślub i wesele to duże udogodnienie zarówno dla pary młodej, jak również ich gości. Znika problem z transportem weselników na salę weselną, która zwykle jest oddalona o kilka lub kilkanaście kilometrów. Już po uroczystości zaślubin wszyscy mogą przenieść się do sali, aby spożyć posiłek i oddać się zabawie. Warto pamiętać, że w dobrej klasy hotelach pracują utalentowani szefowie kuchni, dzięki czemu nowożeńcy mogą być spokojni o jakość serwowanych potraw.

Oczywiście kilka tygodni przed uroczystością Para Młoda wraz z szefem kuchni lub kierownikiem sali skrupulatnie ustala menu na przyjęcie weselne, aby jak najlepiej trafić w gusta zaproszonych gości – zdradza kucharz sieci AccorHotels.

Kolejną niepodważalną zaletą jest fakt, że hotele dysponują pokojami. Na czas uroczystości pozostają one do dyspozycji gości pary młodej, a jeśli małżonkowie będą mieli życzenie, mogą we własnym zakresie przedłużyć swój pobyt. To duże udogodnienie dla osób przyjezdnych, które nieraz muszą pokonać setki kilometrów.
Tekst powstał w wyniku współpracy z siecią AccorHotels, której pracownicy podzielili się z nami swoim doświadczeniem.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

5 (3 Votes)

Summary

9,8Score

9,8

Brak komentarzy do "Ślub w hotelu? Czemu nie!"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress