„Złamane serce. Przewodnik przetrwania” Amelia Andrade

Być może sytuacja życiowa, stabilizacja i pewność, że mój związek nie zakończy się jutro ani za tydzień, może dojrzałość emocjonalna, której momentami mam wrażenie, że brakuje autorce książki, a być może zupełnie inny stosunek do rozstań, sprawiły, że mam mieszane odczucia w kwestii książki „Złamane serce. Przewodnik przetrwania” autorstwa Amelii Andrade.

złamane serce

Ostatnie rozstanie przeżyłam wiele lat temu. PRZEŻYŁAM i nie widziałam innej opcji. Od początku wiedziałam, że świat się jakoś poukłada z tą czy bez tej osoby u mojego boku, ale poukłada się. Nie czytałam poradników jak przetrwać. Wieczorami słuchałam smętnych piosenek, zwłaszcza tych, które uważałam za „nasze”, ocierałam rzewne łzy rękawem, po to, by rano wstać i mieć siły na przeżycie kolejnego dnia. Pisałam maile. Kierowałam je do osoby, z którą się rozstałam, opowiadałam w nich jak minął mi dzień, co aktualnie czuję – tęsknotę, bezsilność, złość. Wylewałam z siebie te żale, oczyszczałam umysł, ale wiadomości nigdy nie wysyłałam. Mam je nadal i choć są już mocno nieaktualne, lubię do nich wracać. Pomogły mi wtedy i pomagają teraz. Głównie w uświadomieniu sobie, że coś, co dziś jest dla mnie dramatem, za jakiś czas na pewno okaże się nieistotne. Warto na to poczekać.

Amelia Andrade w swojej książce stara się pomóc przejść przez okres „żałoby” w sposób lekki, żartobliwy, uświadamiający, że złamane serce to naturalny stan, który sprawia, że niezależnie od płci, wieku, poglądów czy zawodu, działamy schematycznie tj. zajadamy rozpacz, słuchamy tych samych kawałków muzycznych, wysyłamy wiadomości, których potem żałujemy. W sposób jasny w przekazie mówi „nie rób tego, a zrób to, by poczuć się lepiej”.

amelia andrade

Książka zawiera m.in. Playlistę do płakania pod prysznicem, Najróżniejsze potrawy na uleczenie złamanego serca, Mały słowniczek terminologii pasywno-agresywnej czy Zestaw do kuracji odwykowej z uzależnienia miłosnego.

Dlaczego w żałobie uciekamy w melancholijną muzykę? Wcale NIE dlatego, że w głębi duszy wszyscy jesteśmy trochę masochistami. To dlatego, że chcemy rozpoznać swój ból w słowach kogoś innego. Poprzez utożsamienie się z tekstem piosenki możemy lepiej zrozumieć własne uczucia i dzięki temu poradzić sobie z nimi.”.

Niezależnie od wieku, każda przeżywana przez nas miłość wydaje się najważniejsza, a każde rozstanie staje się dramatem. Książka „Złamane serce” Amalii Andrade jest zbiorem definicji emocji i czynności, których nie jesteśmy w stanie pojąc nie przechodząc żałoby. Dlatego właśnie by okazała się pomocna należy sięgnąć po nią w okresie rozstania czy utraty bliskiej osoby.

przewodnik przetrwania

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

9,8Score

9,8

Brak komentarzy do "„Złamane serce. Przewodnik przetrwania” Amelia Andrade"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress