„Wystarczająco dobrzy rodzice” Bruno Bettelheim

Jakim jesteś rodzicem dla swojego dziecka? Jesteś surowym rodzicem z zakazami, czy wychowujesz swoje dziecko bezstresowo? A może tłumaczysz po przyjacielsku jak powinno się zachowywać, dając po prostu odpowiedni przykład.

wystarczająco dobrzy rodzice

Nikt nie będzie Cię oceniał w Twoim postępowaniu, a książka „Wystarczająco dobrzy rodzice” Bruno Bettelheim`a utwierdzi Cię, jak powinny wyglądać relację między rodzicem a dzieckiem. Autor książki, który jest znanym i cenionym psychologiem napisał książkę, która nie jest żadnym poradnikiem. Nikt nie będzie cię pouczał jak masz wychowywać swoją pociechę, ani nie będzie Ci doradzał w ważnych kwestiach. To ty, drogi czytelniku jesteś rodzicem i znasz doskonale swoją rolę w sprawowaniu opieki i wychowaniu swojej pociechy.

Bruno Bettelheim ukazuje w swojej książce perspektywę na jaką powinniśmy zwracać uwagę w kontaktach z dziećmi. Przybliża nam, że warto z dziećmi rozmawiać, poruszać ważne tematy i traktować co najważniejsze z szacunkiem. W końcu nasze dziecko jest tak samo człowiekiem, istotą rozumną i należy jej się odpowiednie traktowanie jak nam dorosłym.

Czytając tę książkę rozwiejecie wiele wątpliwości dotyczących rodzicielstwa, choć niekoniecznie ze wszystkim musicie się zgadzać. Czytając informacje zawarte w „Wystarczająco dobrych rodzicach” poczujecie się bliżej swoich dzieci bowiem łatwiej będzie Wam zrozumieć ich zachowanie i odczucia. Oprócz tego człowiek staje się zdecydowanie bardziej świadomy swoich uczuć.

Oprócz ciekawych teorii ukazuje także swoją perspektywę jeśli chodzi o karanie dzieci i inne ważne aspekty związane z zachowaniem naszych pociech.

Bycie rodzicem to bardzo ważna, a zarazem trudna droga. Wiele z nas na podstawie swojego dzieciństwa stara się wychowywać nasze pociechy bądź też stara się być zupełnie innymi niż nasi rodzice. Dzięki mądrym poradom nauczymy się dostrzegać ważnych zagadnień i rozumieć odczucia naszych dzieci. Chcemy dla nich jak najlepiej. Wierzymy, że się nam uda, ale niestety każdy z nas popełnia błędy rodzicielskie. Dzięki tej pozycji zaczniemy postrzegać zachowania dzieci z ich perspektywy i rozumieć określone zachowania.

Mądra i bardzo pozytywna książka, która powinna znaleźć się w biblioteczce każdego rodzica napisana z lekkim humorem. Język jest bardzo prosty, przez co przyswajanie informacji jest szybkie i skuteczne. To ty decydujesz czy informacje zawarte w książce okażą się dla Ciebie przydatne, ale zapewniam Cię, że Twoje spojrzenie na wiele spraw zmieni swój pogląd.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

9,4Score

9,4

Brak komentarzy do ""Wystarczająco dobrzy rodzice" Bruno Bettelheim"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress