Przecier pomidorowy ze sklepu – co ma w składzie?

W dzisiejszych czasach, robiąc zakupy spożywcze, powinniśmy być bardzo ostrożni – szczególnie jeśli chodzi o konserwy i gotowe przetwory z warzyw i owoców. Zdarza się bowiem, że niektórzy producenci dodają do ich składu duże ilości szkodliwych dla zdrowia sztucznych konserwantów i ulepszaczy smaku. Warto więc sprawdzać etykiety i dokładnie analizować skład wybieranych produktów. Część roboty postanowiliśmy wykonać za ciebie – przyjrzeliśmy się składom przecierów pomidorowych i wybraliśmy jeden naprawdę godny polecenia. Ciekawa, o który chodzi?

Przecier pomidorowy Pudliszki – skład w 100% naturalny

Niektóre przeciery pomidorowe dostępne na polskim rynku zawierają sporą ilość konserwantów oraz cukru i soli, które – czego chyba nie trzeba wyjaśniać – nie wpływają najlepiej na stan naszego organizmu. Przecier pomidorowy Pudliszki to jednak produkt, który udowadnia, że dobry produkt może być w 100% naturalny.

Skład przecieru pomidorowego od Pudliszek to w 99,6% pomidory (najlepszy wynik na tle konkurencji). Pozostałe 0,4% to odrobina soli występującej tu w roli naturalnej substancji konserwującej oraz naturalny regulator kwasowości – kwas cytrynowy. Prawda, że prosto? Taki stan rzeczy nie dziwi, gdy przyjrzeć się bliżej innym produktom tej firmy, jak np. ketchup czy gotowe pulpety Pudliszki. W każdym przypadku skład jest maksymalnie naturalny, a sztuczne konserwanty nie mają do niego wstępu.

Najlepsze pomidory – tajemnica sukcesu

Czemu więc, jeśli nie ulepszaczom smaku i innym „magicznym”, chemicznym składnikom, przecier pomidorowy Pudliszki, ketchup Pudliszki czy pulpety Pudliszki zawdzięczają swój unikalny smak? To proste – cały sekret tkwi w starannie wyselekcjonowanych pomidorach doskonałej jakości, które trafiają do zakładów produkcyjnych wielkopolskiej firmy niemal „prosto z pola”. Firma Pudliszki od lat współpracuje ze sprawdzonymi lokalnymi dostawcami, co gwarantuje jej stały dostęp do świeżych, pachnących i soczystych pomidorów. Te zaś oddają powstającym z nich przetworom i daniom gotowym (jak gołąbki czy pulpety Pudliszki) pełnię smaku i swoich właściwości odżywczych.

Warto dodać, że przetwory pomidorowe, w tym przede wszystkim przecier, zachowują większość substancji odżywczych zawartych w świeżych warzywach użytych w procesie ich produkcji. Oznacza to, że zarówno ketchup, jak i koncentrat czy przecier pomidorowy, mogą być uważane za źródło pełnowartościowego likopenu oraz witaminy A. Ten pierwszy to naturalny przeciwutleniacz, który skutecznie zapobiega chorobom serca oraz nowotworom. Witamina A zaś hamuje procesy starzenia się organizmu, znacznie poprawia stan skóry, włosów i paznokci, a także wspomaga nasze oczy w codziennych zmaganiach z ekranami telewizorów, komputerów i smartfonów. Więc w momentach, gdy trudno o świeże pomidory, przecier i dania stworzone na jego bazie mogą dostarczać naszemu organizmowi tych cennych składników.

Nie obawiaj więc sięgać się po przecier pomidorowy, jeśli jesteś pewna jego naturalnego składu. Na zdrowie!

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

9,9Score

9,9

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Przecier pomidorowy ze sklepu – co ma w składzie?"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress