Sylwester z dzieckiem- czy to może się udać?

Już tylko kilka dni dzieli nas od nocy, na którą czekaliśmy cały rok, a mimo to wiele z nas ma jeszcze problem, ponieważ nie bardzo ma komu podrzucić maluchy. Zapowiada się więc bal sylwestrowy z dziećmi. Czy rzeczywiście musi to być sylwester w domu? Jeśli tak, to jak zorganizować tą noc? A może sylwester z dziećmi, może zamienić się w prawdziwy bal sylwestrowy? Gdzie na sylwestra z dzieckiem możemy pójść, a gdzie niekoniecznie? Sylwester z dzieckiem- czy to w ogóle może się udać? Czy może ta tak długo oczekiwana noc, zamieni się w katastrofę?

new-years-eve-new-year-fireworks-party-south-bank-41

Sylwester z dzieckiem– czy to może się udać?

Oczywiście, że tak. Uwierz, że wiele mam spędza sylwestrową noc ze swoimi dziećmi, bez względu na ich wiek. Potrzebna jest przy tym jedynie naprawdę dobra organizacja, a wtedy naprawdę nie ma rzeczy niemożliwych, bo jak mawiają- chcieć, to móc. Wszystko oczywiście uzależnione jest od wieku malucha. Pamiętajmy, że bal sylwestrowy to nie to samo co wakacje z niemowlakiem.

Bal sylwestrowy z dziećmi– tak, czy nie?

Jeśli jesteś mamą noworodka, z pewnością sama odpuszczasz temat, którym jest bal sylwestrowy. Jak wiadomo, na tego typu imprezach alkohol leje się strumieniami, gra głośna muzyka- nie jest to więc odpowiednie miejsce dla tak małego dziecka, które karmione jest jeszcze na żądanie i nie ma ściśle określonych pór snu. Dodatkowo, sama pewnie nie czujesz się jeszcze na siłach, by balować do białego rana. Oczywiście sytuacja przedstawia się inaczej, kiedy bal sylwestrowy zamienia się w spokojną domówkę w gronie najbliższych, gdzie zapewniony będzie osobny pokój dla Twojej pociechy, a Ty masz pewność, że nic nie zakłóci snu Twojemu dziecku. Sytuacja przedstawia się właściwie tak samo, kiedy jesteś mamą kilkumiesięcznego dziecka, czy nawet dwulatka, którego nie masz komu powierzyć na czas imprezy. Nad alkoholem łatwo stracić kontrolę, szczególnie w takich okolicznościach jak sylwester, a należy bezwzględnie pamiętać, że bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze, a właśnie Ty powinnaś mu je zapewnić.

Sylwester w domu.

Brzmi tragicznie? Niekoniecznie, a właściwie tylko pozornie. Uwierz, że nawet w domu, zarówno przy małym dziecku, jak i rozbrykanym już dwulatku- wieczór przed telewizorem może zamienić się w prawdziwy bal sylwestrowy. Tutaj wszystko uzależnione jest już nie tyle od wieku dziecka, co od czasu, kiedy kładzie się spać. Jeśli jesteś mamą bardzo żywiołowego dziecka, załóżmy dwulatka, który późno chodzi spać- to nic nie szkodzi na przeszkodzie, by spędził ten wieczór z Tobą i Twoim partnerem. Dziecko w tym wieku świetnie tańczy w rytm skocznych piosenek, będzie więc idealnym  towarzyszem do zabawy, który nie odmówi Ci żadnego tańca i nie pozwoli, byś nudziła się tego wieczoru na kanapie!

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

9,5Score

9,5

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Sylwester z dzieckiem- czy to może się udać?"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress