Jesteś w ciąży i dokuczają Ci mdłości? Sprawdź jak sobie z nimi poradzić!

Dopiero co otworzyłaś oczy, a już masz ochotę pędzić do toalety? A do tego ten okropny ból kręgosłupa? Dolegliwości ciążowe potrafią czasem dokuczyć. Sprawdź najlepsze, domowe sposoby na nudności w ciąży i ciesz się stanem błogosławionym.

pregnant-244662_1280

 

Domowe sposoby na nudności w ciąży.

Aby pozbyć się mdłości w ciąży należy wracać uwagę na to co i w jaki sposób zjadamy. Kobiety w ciąży powinny szczególnie zwrócić uwagę na to, aby zjadać średnio pięć posiłków w ciągu dnia. Co ważne nie powinno się ani przejadać, ani doprowadzać do uczucia głodu. Porcje powinny być zrównoważone i bogate w wartości odżywcze, które potrzebne są zarówno przyszłej mamie, jak i jej dziecku.

Nudności w ciąży wynikają ze spadku cukru we krwi, dlatego warto zawsze mieć przy sobie jakąś małą przekąskę. Możemy ją wsadzić chociażby do torebki. Kiedy jesteśmy po za domem i zaczniemy odczuwać nudności, sięgamy po naszą deskę ratunkową i po chwili oddychamy z ulgą. Nie da się ukryć, że w przypadku większości kobiet nudności w ciąży mijają chwilę po tym, kiedy coś przekąsi.

Czy wiedziałaś, że witamina B6 w znacznym stopniu niweluje mdłości w ciąży? Jeśli w Twoim organizmie jej nie zabraknie, powinny także ominąć Cię wymioty w ciąży. Produkty, które zawierają witaminę B6, to między innymi: chude mięso, ziemniaki i marchewka, zielony groszek i kalafior, banany, szpinak, zboża oraz orzeszki ziemne.

Często jest tak, że kobiety w ciąży odczuwają niechęć do różnego rodzaju zapachów i smaków, na które wcześniej nie zwracały szczególnej uwagi. Jeśli i Ciebie dotyka ten problem- spróbuj zorientować się, jaki składnik dań i jaki zapach wywołuje w Tobie nieprzyjemne uczucia i po prostu postaraj się ich unikać.

Jak pozbyć się nudności?

Czy zwracasz uwagę na to, ile śpisz i czy w ogóle się wysypiasz? Naukowcy udowodnili, że kobiety w ciąży, które śpią bardzo mało i zwyczajnie się nie wysypiają- cierpią na silniejsze nudności w ciąży. Może warto więc trochę odpocząć jeśli masz taką możliwość? Tym bardziej, że po porodzie niestety znacznie trudniej będzie Ci znaleźć na to czas.

Jest to naprawdę niewielki odsetek, ale zdarza się, że kobiety w ciąży wymiotują i odczuwają nudności praktycznie przez cały czas. Jeżeli problem dotyczy również Ciebie, nie musisz się martwić. Nawet nasilone wymioty wynikające z faktu bycia w ciąży, nie zagrażają ani Tobie, ani Twojemu dziecku.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

9,5Score

9,5

Brak komentarzy do "Jesteś w ciąży i dokuczają Ci mdłości? Sprawdź jak sobie z nimi poradzić!"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress