Czy kobieta w ciąży może się opalać?

Słońce, plaża, upalne dni i morska bryza- to wszystko już za chwilę na nas czeka. Wiele z nas nie może się już doczekać momentu, w którym założy skąpe bikini i wystawi półnagie ciało na działanie promieni słonecznych. Z całą pewnością jedynymi kobietami, które nie cieszą się na myśl o skwarze i wszechobecnym słońcu są kobiety w ciąży. Choć o ile te z małymi, niewidocznymi jeszcze brzuszkami nie będą miały problemów ze słońcem, o tyle zaawansowana ciąża i słońce w godzinach szczytu mogą być już problemem. Czy opalanie się w ciąży jest możliwe, czy może kobiety w ciąży powinny zakrywać brzuszek? Czy ciężarna na plaży będzie czuła się dobrze, czy też panie w stanie błogosławionym wolą pokusić się o solarium w ciąży?

 

CIĘŻARNA NA PLAŻY?

Oczywiście opalanie  się w ciąży nie jest wskazane. Promienie słoneczne mogą zaszkodzić zarówno skórze brzucha, jak i rozwijającemu się jeszcze w łonie matki maluchowi. Mimo to, kobiety w ciąży często można zobaczyć na plaży. Czy to oby na pewno bezpieczne? Okazuje się, że tak- oczywiście pod warunkiem, że ciężarna kobieta zastosuje się do kilku z pozoru błahych, ale w jej stanie naprawdę istotnych zasad.

Przede wszystkim przez rozpoczęciem plażowania- przyszła mama powinna skonsultować to ze swoim lekarzem prowadzącym i upewnić się, że na pewno nie ma żadnych przeciwwskazań ku temu, aby mogła spędzić czas na słońcu. Mamy ciężarne powinny stosować kremy z filtrem mineralnym, które odbijają od ich skóry wszelkie promienie UV. Oczywiście krem ten powinien mieć największy filtr- minimum to SPF 30, a najbardziej optymalnym rozwiązaniem są kremy SPF 50 i SPF 50+. Taki krem kobiety w ciąży powinny nakładać na kwadrans przed planowanym wyjściem z domu.

Ciężarna na plaży nie powinna pojawiać się w godzinach tak zwanego szczytu, czyli między godziną jedenastą, a piętnastą, ponieważ właśnie wtedy słońce jest najwyżej na niebie i co za tym idzie- grzeje najmocniej. Dodatkowo po godzinie załóżmy szesnastej na plażach jest już zdecydowanie mniej ludzi, co również pozytywnie wpłynie na samopoczucie ciężarnej. W tym czasie również woda w morzu jest już nagrzana, dzięki temu kobiety w ciąży odczują zdecydowanie większą radość z kąpieli- oczywiście jeśli nie ma ku niej przeciwwskazań. Ciężarne panie powinny również pamiętać o tym, aby idąc na plażę zabierać ze sobą zawsze butelkę wody niegazowanej, oraz coś do jedzenia (kanapki bądź owoce).

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

9,3Score

9,3

Brak komentarzy do "Czy kobieta w ciąży może się opalać?"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress