Rozkosz spod własnych dłoni – poznaj fakty i mity o masturbacji.

Masturbacja wielu osobom kojarzy się z czymś bardzo niewłaściwym, żeby nawet nie powiedzieć, że złym. Przez kościół katolicki jest całkowicie zgnębiona. Prawdą jednak jest, że masturbują się zarówno mężczyźni, jak i kobiety- tyle, że płeć piękna rzadziej ma odwagę się do tego przyznać. Jakie są prawdy i mity o masturbacji?

mity o masturbacji

PRAWDY I MITY O MASTURBACJI.

Nieprawdą jest, że masturbują się wyłącznie nastolatkowie w okresie dojrzewania, którzy ciekawi są własnego ciała i reakcji na pewne czynności seksualne. Być może wiele osób zaskoczy ten fakt- jednak nawet noworodki i niemowlęta na swój sposób się masturbują.

Robią to także osoby dojrzałe i starsze, często bez względu na to, czy są z kimś w stałym związku, czy też są singlami. Prawdą jest też fakt, że właśnie okresie dojrzewania ludzie są najbardziej ciekawe swojego ciała- blisko sześćdziesiąt procent chłopców i czterdzieści procent dziewcząt masturbuje się w okresie dojrzewania.

Nieprawdą jest również fakt, że onanizują się wyłącznie mężczyźni. Kobiety robią to równie często, tyle, że mimo tego, że obecnie tematu seksu nie jest już tematem tabu- wciąż wstydzą się do tego przyznać. Z badań wynika, że blisko pięćdziesiąt procent kobiet swój pierwszy orgazm przeżywa właśnie podczas samopobudzania się.

Fałszywym jest również stwierdzenie, że wszyscy mężczyźni się masturbują. To nieprawda… Naprawdę! Niegdyś wiele mówiło się o tym, że masturbacja prowadzi do impotencji, oraz problemów z płodnością. To również nieprawda. Nieprawdą jest też fakt, że nazbyt częsta masturbacja prowadzi do raka prostaty.

Fałszem jest stwierdzenie, że masturbacja w każdym przypadku jest zdrowa. Jeśli jesteśmy w związku i zamiast seksu preferujemy masturbację- jest to zdecydowanie objaw niepokojący. Prawdą jest natomiast stwierdzenie, że masturbacja może prawidłową i prawdziwą satysfakcję seksualną.

Nieprawdą jest jednak fakt, że masturbacja jest objawem niedojrzałości psychicznej. Wręcz przeciwnie!

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

7,4Score

7,4

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

1 Komentarz do "Rozkosz spod własnych dłoni - poznaj fakty i mity o masturbacji."

  • comment-avatar
    piet 27 grudnia 2016 (17:41)

    kto to pisał? miało być o tym jak odjechać używając własnych dłoni, a tu jakieś dyrdymały o szkodliwości. Jak by było szkodliwe, to by umierali od tego. takie same gupoty, jak to, ze chłop to tylko ileś razy może, i jak tryśnie ostatni raz, to umiera.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress