Dlaczego warto uprawiać seks w średnim wieku?

Mówi się, że seks to zdrowie. Pozytywnie pobudza nas do życia, dostarcza nam pozytywnej energii i dreszczyku emocji. Wiele osób jednak błędnie uważa, że seks jest domeną młodych i aktywnych ludzi. Mało kto zdaje  sobie sprawę z tego, że seks w średnim wieku, czy nawet seks wśród seniorów- również jest bardzo ważny. Jakie korzyści z seksu czerpać mogą ludzie w średnim wieku? Czy warto pozwolić sobie na chwile przyjemności i zapomnienia?

seks seniorów

Seks w średnim wieku?

Wiele osób w średnim i starszym wieku rezygnuje z seksu mylnie myśląc, że jest on wyłącznie dla młodych ludzi i im już po prostu nie wypada. Pary z dłuższym stażem same przed sobą boją się przyznać, że mają jeszcze swoje potrzeby i chowają je głęboko w sobie. A to ogromny błąd. Człowiek, bez względu na swój wiek ma potrzeby i one nie mijają. I choć niektórych może to zdziwić- kobiety do seksu również po trudnym procesie menopauzy podchodzą bardzo chętnie.

Korzyści z seksu dla osób w wieku średnim są naprawdę ogromne i wydawać by się mogło, że może on być złotym środkiem dosłownie na wszystko. Kobiety po menopauzie często czują się już nieatrakcyjne i mają ogromne problemy z zaakceptowaniem swojej „starości”. Tracą pewność siebie, co również negatywnie może odbić się na ich związkach. I tutaj złotym środkiem może okazać się właśnie seks. Poprawia on samopoczucie i pozwoli kobiecie ponownie poczuć się pożądaną, młodą i atrakcyjną. Wzmocni on jej więź z partnerem i pozwoli ponownie poczuć młodzieńczy dreszczyk emocji. Co prawda wiele kobiet po menopauzie skarży się na suchość w pochwie (w efekcie czego ewentualny stosunek może być dość bolesny), jednak wystarczy użyć jakiegoś lubrykantu i problem z pewnością zniknie.

Dlaczego warto uprawiać seks w średnim wieku?

Ogromnym mitem na temat seksu w średnim wieku jest stwierdzenie, że może on przyczynić się do zawału serca i osoby, które mają z nim problemy powinny unikać kontaktów seksualnych. Niektórzy panowie po zawale, czy innych problemach z sercem boją się seksu, ze względu na znane na całym świecie pojęcie „la mort douce”- czyli „piękna śmierć”. Mowa tutaj oczywiście o śmierci podczas seksu, spowodowanej nadmiarem emocji.

Prawdą jednak jest, że seks pozytywnie wpływa na cały układ krążenia w naszym organizmie. Samo serce nie jest szczególnie aktywne podczas seksu, a jego aktywność zdaniem lekarzy porównywalna jest z szybszym spacerem. Lekarze sugerują również, że panowie po zawale serca wręcz powinni podjąć aktywność seksualną po około miesiącu od dnia zabiegu.

Mitem także jest, że operacja prostaty staje się dla mężczyzny czymś, co równe jest zakończeniu aktywności seksualnej. To nieprawda. Co prawda po usunięciu prostaty mężczyzna nie osiągnie wytrysku, ale nie jest to równe z brakiem orgazmu i przyjemności płynącej z seksu.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

8,7Score

8,7

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Dlaczego warto uprawiać seks w średnim wieku?"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress