Jak zapobiec rutynie w związku?

Pamiętasz ten czas, kiedy go poznałaś i stał się dla Ciebie całym światem? Jak nie mogłaś wytrzymać kilku minut bez niego, a wasze spotkania, były zawsze pełne pomysłów?  Ten czas beztroski już minął, a zarówno Ty, jak i Twój partner z biegiem czasu zaczęliście dostrzegać, że teraz ta relacja wygląda inaczej, zwłaszcza w łóżku. 

Ostatnio więcej czasu poświęcacie pracy. W wolnym czasie częściej myślicie o porządnym odpoczynku, zamiast o nocnych igraszkach. Z takim podejściem lepiej uważać. Zanik libido to jeden z pierwszych objawów pracoholizmu, który może być bardzo wyniszczający.  W skrajnych przypadkach dochodzi do sytuacji, gdzie osiągnięcie orgazmu jest możliwe tylko po realizacji celów projektowych w pracy, o czym pisze Barbara Killinger w swojej książce „Pracoholicy – szkoła przetrwania”.

Brzmi przerażająco, prawda? Spokojnie. Są to skrajne przypadki, kiedy całkowicie zrezygnujecie ze starań o związek i pozwolicie pochłonąć się pracy, a seks stanie się rutynowy i po prostu nudny.

Pedagożka i edukatorka seksualna Alicja Długołęcka uważa, że jeśli coś szwankuje w łóżku, może mieć przełożenie na atmosferę w relacji. Dlatego zamiast próbować zmian w swojej pracy, lepiej nastawić się na zmianę w seksie.

Zmiana nawyków – lepszy seks

Pomyśl, jak wygląda Twój typowy dzień roboczy. Wstajesz rano, robisz się na bóstwo w łazience, jesz śniadanie i wychodzisz do pracy. Jesteś w niej około ośmiu godzin. Wracasz do domu, przygotowujesz obiad. Idziesz na fitness, wracasz z niego i oglądasz swój ulubiony serial na Netflixie, po czym kładziesz się do łóżka razem z partnerem. Twój partner ma podobny rytm dnia, a jedyny czas, jaki mu możesz poświęcić to ten rano lub późno w nocy.

Dzień jak co dzień. A gdyby tak coś zmienić? Pomyśl tylko, czy ten dzień mógłby zacząć się inaczej? Może gdyby rozpocząć go od porannych pieszczot? Nawet jeśli twój facet nie musi wstawać wcześniej niż ty, to uwierz mi, że będzie bardzo chętny na taką propozycję. Nawet jeśli jest śpiochem i na ogół ciężko go wybudzić.

Taki start dnia, pobudzi cię o niebo lepiej, niż rytualna filiżanka kawy. Wszystko za sprawą endorfin, które zapewnią ci uśmiech i energię do końca dnia. Uważasz, że seks o poranku to dla ciebie odległa wizja? Masz obawy odnośnie tego, że takie poranki mogłyby kolosalnie zaburzyć Twój rytm dnia i negatywnie wpłynąć na Twoje wyniki w pracy? Spokojnie.

Możesz zapobiec rutynie w łóżku, dzięki kosmetycznym zmianom. Zamiast porannego seksu, możesz zaskoczyć męża w inny sposób. Ubierz po pracy sam fartuch i zaproś go do kuchni, aby pomógł ci z „pomarańczkami” ;). Kiedy już skończycie, razem zajmijcie się gotowaniem obiadu, który po tak intensywnej sesji, będzie smakował jeszcze lepiej.

Może tak w innej pozycji?

W ciągu całego swojego życia erotycznego uprawiałaś seks w kilku pozycjach. Na pieska, misjonarską oraz kowbojkę. Sama kamasutra liczy ponad 100 różnych pozycji, a jeśli do tego doliczymy jeszcze seks oralny czy analny, a także własną wyobraźnię wraz z wymyślonymi scenariuszami, bez problemu znajdziemy pomysł na każdy stosunek do końca naszego życia.

Skoro po raz kolejny po powrocie z pracy,  mąż próbuje się z tobą bawić „na misjonarza”, a ty chciałabyś spróbować inaczej – powiedz mu o tym. Zaproponuj inne położenie i śmiało ustalcie plan, żeby raz w miesiącu (a może nawet i tygodniu), spróbować jak np. wygląda seks na „łyżeczkę”.

Kamasutra daje nam ponad 100 rozwiązań. Taki plan spokojnie wystarczy nawet na 10 lat (mimo że niektóre pozycje mogą być trudne do realizacji).

Może tak z zabawkami?

Jest Wam naprawdę przyjemnie, jednak pomimo zdrowego trybu życia, Wasze ciała nie są już tak posłuszne, jak dawniej? Potrzebujecie naprawdę mocnych bodźców, aby wzbudzić i podtrzymać pożądanie? Może to być czasem wyzwaniem, jednak nie wszystko stracone. Może warto rozważyć użycie zabawek erotycznych? Istnieje szansa, że trochę innowacji usprawni wasz seks i co najważniejsze – doda mu wiele pikanterii. Wyobraź sobie tylko, że nie będziesz już musiała martwić się czy stosunek będzie wystarczająco długi, czy też kwestiami higienicznymi.

Możesz zarówno poprosić męża o korzystanie z wibratora, co zapewni ci stałe doznania, jak również rozpocznie przygodę z nowymi zabawkami, jakimi są masturbatory. Korzystając z odlewu pochwy gwiazd porno (zobacz recenzję Stoya Destroya), możesz zapanować zarówno nad przedwczesnym zakończeniem partnera, jak i urozmaicić waszą grę wstępną. Co więcej, twój partner po takiej sesji, przychylniej spojrzy na Twój wibrator. W końcu nic nie gwarantuje tak dobrego seksu, jak wzajemne porozumienie.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

9,8Score

9,8

Brak komentarzy do "Jak zapobiec rutynie w związku?"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress