Friends with Benefits.

W języku polskim zadomowiło się wiele anglicyzmów. Jak tylko włączymy telewizor, lub otworzymy gazetę jesteśmy atakowani przez wyrazy zapożyczone z języka angielskiego. Jednym z nich jest właśnie „friends with benefits”. Friends – to słowo zna chyba każdy w Polsce, nawet małe dzieci, babcie i dziadkowie, którzy języków obcych nigdy się nie uczyli.

friends

Co zatem oznacza friends with benefits? W takim połączeniu słowo to zdobywa zupełnie nowe znaczenie. FWB to fizyczne i emocjonalne relacje z drugim człowiekiem połączone seksem. Nie jest to jednak zwykły związek, na jaki wskazywałby podany opis. Jest to raczej coś pomiędzy właściwym związkiem opartym na miłości, a zwykłym podrywem na jedną noc.

Młodzi ludzie coraz częściej nie wiedzą czego chcą od życia. Nie chcą wiązać się z nikim na serio i na lata. Boją się związków długoterminowych, ponieważ łączą się one z wieloma komplikacjami.

Wiadomo przecież, że po kilku miesiącach spotkań jedna ze stron poprosi o wspólne zamieszkanie, później rodzice będą się domagać ślubu i w końcu przyjdzie czas na dzieci.

Młodzi ludzie, zajęci pracą wolą swój czas i energię poświęcić pracy i sukcesom zawodowym. Nie mają czasu na budowanie relacji z partnerami. Potrzebują raczej spotkań, podczas których będą się czuć komfortowo, sympatycznie, ale i bez zobowiązań.
Aby wypełnić tę lukę powstało właśnie „friends with benefits”.

Jak każda nowość, ma wielu zwolenników jak i przeciwników.

Na pewno decydując się na związek FWB warto upewnić się, że obie strony dokładnie tego chcą i oczekują. Będą przecież zaspokajane ich potrzeby fizyczne, a nawet po części emocjonalne, ale ucierpią prawdziwe uczucia, takie jak miłość. Partnerzy nie będą się wzajemnie kochać.

Podczas rozmowy o tym jaki kształt powinna przyjąć relacja FWB nie może zabraknąć tematu ochrony przed ciążą i chorobami wenerycznymi. Należy ustalić także, czy związek będzie mono-, czy może być też bigamiczny.

Niestety wiele par zapomina o ustaleniu zasad i później są zdziwione tym, że spotykają swojego partnera, lub partnerkę na romantycznej kawie z kimś innym. Takie sytuacje potrafią zaboleć, więc aby im zapobiec warto omówić wiele szczegółów takiego układu.

Często dochodzi do sytuacji, gdzie nasza partnerka, lub nasz partner zakochują się, nie do końca właściwie interpretując okazywaną przez nas czułość. Wydaje im się, że przelotny pocałunek, lub uśmiech mogą znaczyć coś więcej niż zwykłą przyjaźń. Również podczas wielu wspólnie spędzonych godzin, przyzwyczajamy się do siebie i potrzebujemy coraz to więcej uwagi i zaangażowania.

Sielankę takich spotkań mogą popsuć choroby weneryczne przenoszone drogą płciową. Jeśli nie czujemy się z kimś związani emocjonalnie, nie próbujemy się powstrzymywać od przelotnych flirtów i przygodnego seksu. Najlepiej będzie wtedy poinformować partnera, lub partnerkę, że traktujemy nasz układ czysto przyjacielsko i nie zapomnieć o prezerwatywach podczas uprawiania seksu.

Wiele par, decydując się na związek bez zobowiązań robi to między innymi z ciekawości. Po jej zaspokojeniu decydują się na prawdziwe relacje, zazwyczaj z innym, bardziej przemyślanie wybranym partnerem.

Polub i udostępnij:

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Friends with Benefits."

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress