Dlaczego kobiety czują się samotne w związkach?

Pojawiające się znienacka poczucie osamotnienia to zawsze niepokojący sygnał. Szczególnie wtedy, gdy uczucie to występuje u osób, które nie są samotne. Z tym problemem boryka się wiele par. Takie poczucie zawsze jest powodem do niepokoju. Nie zawsze musi to oznaczać jednak czyjąś winę. Czasem może to znaczyć, że się zgubiliśmy, że dzieje się coś niepokojącego, na co powinniśmy zwrócić uwagę. Chowanie głowy w piasek i bagatelizowanie tej kwestii mogą prowadzić do zakończenia relacji. Co oznacza samotność w związku i jak sobie z nią radzić? 

Samotność w związku – dlaczego występuje 

Samotność w związku to nic przyjemnego, jednak zgodę na nią wyrażają zazwyczaj obie strony. Pamiętajmy, że nie da się nauczyć miłości. Jeśli mamy nierozwiązane problemy z przeszłości, z którymi ciągle się borykamy – nigdy nie będziemy mogli być do końca szczęśliwi. Partner nie jest w stanie nakarmić miłością kobietę, która nie otrzymała miłości w dzieciństwie od rodziców. Tego nie da się wykonać. Na samotność w związku jest wiele rozwiązań i nie jest nim tylko Twój ukochany. Pamiętajmy, że poczucie samotności może od czasu do czasu pojawiać się nawet w udanych relacjach.  Nie sprzyjają temu brak czasu dla siebie, zbyt dużo pracy i zmęczenie. Ciągły pęd często skazuje nas na samotność, nawet wtedy, gdy jesteśmy w szczęśliwym związku. Czy możesz się temu przeciwstawić?  

Specjaliści podkreślają, że istnieje wiele typów samotności. Jest również i taka, której nie może zniwelować drugi człowiek, ale musimy poradzić sobie z nią sami. Samotność to pewnego rodzaju dojrzałość emocjonalna. Najpierw musimy zaakceptować swoją samotność, by później, stopniowo wchodzić w szczęśliwe relacje z drugą osobą.  

Samotność w związku – jak jej zaradzić?

Najpierw warto zastanowić się, jakie są nasze oczekiwania względem partnera. Czy są one realne? A może potrzebujesz być w centrum uwagi, by czuć się kochaną? Zadaj sobie pytanie, czy bycie w centrum uwagi sprawia, że czujesz się kochaną? To nie jest dobra sytuacja ani dla Ciebie, ani tym bardziej dla niego. Zrób prosty test – postaw się na miejscu swojego partnera. Pamiętaj, że on również potrzebuje uwagi. Staraj się uważnie go słuchać, poświęcaj mu uwagę i czas, mów miłe rzeczy, komplementy, zwróć uwagę na jego atuty. Zobacz, jak zareaguje. Może on również czuje się samotny i to właśnie w tym leży problem? 

Zapytaj sama siebie, ile uwagi na co dzień poświęcasz ukochanemu. Przypomnij sobie, jak było na początku waszej relacji – okres zauroczenia mija, jednak niektóre kwestie powinny pozostać w każdym związku.  

Nie tylko kobiety, mężczyźni również boją się krytyki i negatywnych ocen. Może czas nieco zmniejszyć dawkę obu tych kwestii, które każdego dnia fundujesz swojemu mężczyźnie? 

Kobiety miewają dni, gdy po prostu czują się źle. Wówczas nie pomoże ani rozmowa, ani zakupy, ani spa, ani gorąca kąpiel. To czas, który musisz zaakceptować zarówno ty, jaka i Twój mężczyzna. Jeśli bardzo intensywnie przeżywać te chwile, powiedz to swojemu mężczyźnie. Nie pokazuj, jak ma reagować, poproś jedynie o przytulenie. Jeśli jednak dotykają was problemy na każdej płaszczyźnie, również seksualnej, może warto dowiedzieć się ile kosztuje wizyta u seksuologa? Może seks pomoże wam rozwiązać problemy? A może po prostu musicie się rozluźnić i wprowadzić do waszej sypialni odrobinę szaleństwa? Dildo XXL to propozycja dla tych, którzy pragną zmienić nieco swoje przyzwyczajenia i zacząć eksperymentować. 

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

9,9Score

9,9

Brak komentarzy do "Dlaczego kobiety czują się samotne w związkach?"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress