Znaczenie witaminy D3 i K2 w organizmie.

Znaczenie witaminy D3 i K2 wciąż jest niedoceniane przez wielu z nas. Choć pamiętamy, by regularnie dostarczać je noworodkom i niemowlętom do 1 roku życia, tak bagatelizujemy przyjmowanie witamin w późniejszym okresie życia. Tymczasem witaminy D3 i K2 pełnią bardzo ważną rolę w organizmie, a ich niedobór może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Dowiedz się, jakie jest znaczenie witaminy D3 i K2 w organizmie i poznaj objawy ich niedoboru. 

znaczenie witaminy d3 i k2 w organizmie

Zapewne wiesz, że witamina D może być produkowana przez nasz organizm wtedy, gdy nasza skóra jest wystawiona na działanie promieni słonecznych. To prawda. Warto jednak wiedzieć, że wydzielanie witaminy D uzależnione jest od wielu czynników. Należą do nich: pora roku, pora dnia, szerokość geograficzna, zanieczyszczenie powietrza, zachmurzenie, poziom tkanki tłuszczowej, stosowanie kremów z filtrem, starzenie się skóry oraz powierzchnia skóry wystawiona na słońce. Jak więc widać, nasz organizm nie jest w stanie wyprodukować odpowiedniej ilości witaminy D3, dlatego też konieczna jest suplementacja.

Znaczenie witaminy D3 i K2 w organizmie

Witamina D3:

 • reguluje proces wchłaniania i wydalania wapnia oraz fosforu,
 • ma istotne znaczenie w kształtowaniu się kości i zębów w okresie rozwojowym,
 • pomaga zwalczać próchnicę,
 • wpływa korzystnie na układ nerwowy i mięśniowy,
 • zwiększa masę mięśniową i siłę mięśni,
 • stymuluje zdolność do regeneracji wątroby.

Niedobór witaminy D może mieć wpływ na rozwój nadciśnienia tętniczego oraz niewydolności serca, ponieważ jest  odpowiedzialna za prawidłowe funkcjonowanie układu hormonalno-enzymatycznego RAAS. Ponadto niedobór witaminy D może mieć związek z zaburzeniami snu.

Do objawów sugerujących niedobór witaminy D należą: ból i osłabienie mięśni, upośledzony układ odpornościowy, nadciśnienie, uczucie smutku, depresja, problemy jelitowe, nadmierne pocenie, choroby serca.

Witamina K2:

 • wpływa na krzepnięcie krwi,
 • zapobiega chorobom sercowo-naczyniowym,
 • zapewnia równowagę metabolizmu kości,
 • uczestniczy w procesie wbudowywania m.in. wapnia do kości,
 • zmniejsza ryzyko osteoporozy,
 • zmniejsza ryzyko wystąpienia miażdżycy, nowotworu krwi, kości i prostaty.

Niedobór witaminy K2 jest tak samo ważny dla zdrowia jak niedobór witaminy D. Witamina K2 ma istotny wpływ na wytrzymałość kości, zdrowie tętnic i naczyń krwionośnych. Wpływa na procesy biologiczne takich jak odnowa tkanek czy wzrost komórek. Działa wspomagająco w okresie ciąży, a także jest ważna w profilaktyce raka.

Do objawów sugerujących niedobór witaminy D należą: sińce po najlżejszym uderzeniu, obfite miesiączki, krwawienie z nosa, słaba krzepliwość krwi, długie gojenie się ran, biegunki.

nutreeveg

NutreeVEG witamina D3 i K2

NutreeVEG to wegański suplement diety dostarczający organizmowi witaminy D3, B12 oraz K2. Jest to pierwszy w Polsce i na świecie produkt odpowiedni dla wegan, zawierający trzy witaminy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Produkt został zarejestrowany przez renomowaną organizację Vegan Society. Produkt jest również pierwszym w Polsce suplementem zawierającym w składzie w 100% roślinną formę witaminy D3. Witamina jest pozyskiwana ze specjalnych gatunków porostów.

Jedna kapsułka suplementu NutreeVEG dostarcza organizmowi dzienne zapotrzebowanie na witaminy D3, B12 i K2. Witamina B12 poprzez udział w wytwarzaniu czerwonych ciałek krwi zapobiega anemii.

NutreeVEG dostępny jest najlepszych sklepach z artykułami wegańskimi, wegetariańskimi i zdrową żywnością na terenie całej Polski. Więcej o produkcie dowiedzieć się można ze strony producenta NutreeLab.pl

nutreelab

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

9,6Score

9,6

Brak komentarzy do "Znaczenie witaminy D3 i K2 w organizmie."

  Skomentuj

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Facebook

  Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress