Grypa jelitowa- domowe sposoby na jelitówkę.

Grypa jelitowa zazwyczaj dopada nas znienacka, w momencie, w którym najmniej byśmy tego oczekiwały. Niestety jest na tyle uciążliwa, że potrafi rozłożyć nas na łopatki bardziej, niż ból głowy, czy ból brzucha. Zresztą wspomniane objawy również często przypisane są jelitówce. Na szczęście od lat znane są domowy sposoby leczenia grypy jelitowej, dzięki czemu często możemy podleczyć się w domowym zaciszu, bez konieczności wizyty u lekarza rodzinnego.

Young woman having stomach problems, holding hands on stomach

Objawy grypy jelitowej.

Grypa jelitowa spowodowana jest zakażeniem wirusa układu pokarmowego. Objawy choroby są bardzo dotkliwe dla osoby, która zaraziła się wirusem. Przede wszystkim jelitówka charakteryzuje się obfitą i wodnistą biegunką, która zazwyczaj męczy chorego od dwóch do trzech dni, jednakże w skrajnych przypadkach może przedłużyć się nawet do ponad tygodnia. Wirus grypy jelitowej odpowiada także za częste nudności,  niekiedy i wymioty. Grypa jelitowa charakteryzuje się także bardzo wysoką gorączką, przekraczającą niekiedy trzydzieści dziewięć stopni. Szczególnie niebezpieczna jest grypa jelitowac u dzieci, ponieważ to wyjątkowo zaraźliwe rotawirusy są główną przyczyną zakażeń wirusowych układu pokarmowego. Jelitówka jest chorobą niezwykle zaraźliwą, która rozprzestrzenia się głównie drogą kropelkową, oraz za pomocą brudnych rak. Chory na jelitówkę odczuwa ogólne zmęczenie organizmu, czuje się senny i wyczerpany.

Leczenie grypy jelitowej.

Wbrew wszystkiemu co próbują nam wmówić ogólnodostępne media- nie ma czegoś takiego, jak lek na jelitówkę! Nie ma tabletek, ani syropu, które sprawią, że wszelkie objawy znikną i już nie wrócą. Możemy jedynie łagodzić objawy jakie wywołuje u nas grypa jelitowa.

Domowy sposoby na jelitówkę.

Jak wspomniałam, pierwsze objawy jelitówki nie wymagają wizyty u lekarza. Już nasze babcie nauczyły się, jak skutecznie poradzić sobie z grypą żołądkową, dzięki czemu z pokolenia na pokolenie przekazywane są domowe sposoby leczenia grypy jelitowej.

Zioła odgrywają ogromną rolę w lecznictwie od tysięcy lat. Jeszcze starożytni grecy, czy egipcjanie stosowali je w celach medycznych. Naukowo udowodnionym jest fakt, że różnego rodzaju herbatki ziołowe pozytywnie wpływają na stan naszego żołądka. Powinnyśmy je pić szczególnie wtedy, kiedy doskwiera nam grypa żołądkowa. Wiele osób nie przepada jednak za smakiem ziela, więc świetnym rozwiązaniem jest chociażby herbata miętowa.

Domowe sposoby na jelitówkę przewidują przyjmowanie dużej ilości wody. Kiedy doskwierają nam biegunka i wymioty, a czasem nawet gorączka- bardzo ważnym jest, aby nie doprowadzić do odwodnienia organizmu. Własnie dlatego grypa jelitowa u dzieci jest tak bardzo niebezpieczna.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

2.1 (86 Votes)

Summary

8,9Score

8,9

3 komentarze do "Grypa jelitowa- domowe sposoby na jelitówkę."

 • comment-avatar
  Katerina 26 czerwca 2015 (09:10)

  jestem zwolenniczka stosowania bezpiecznych leków, czyli przy grypie żołądkowej węgiel leczniczy oraz Lakcid probiotyk. Plus dieta bardzo lekko strawna

 • comment-avatar
  Kasia 3 listopada 2016 (06:28)

  Beznadziejny artykuł

 • comment-avatar
  Gosia 23 listopada 2016 (17:54)

  Zgadzam się – beznadziejny, nic nie wnoszący artykuł.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress