10 oszustw Piotra K. czyli jak najmłodszy polski milioner naciąga ludzi sprzedajac tabletki VitaSlim Proactive

Samozwańczy „najmłodszy polski milioner- celebryta” ma spore kłopoty. Zabrany został mu paszport oraz postawiono zarzut wprowadzenia do obrotu kosmetyków zawierających substancje niedozwolone. Piotr K. to młody i przystojny biznesmen, a także założyciel kliniki medycyny estetycznej „Estinity”. Przez miesiące czarował media. Bywał gościem programów śniadaniowych i gwiazdą Internetu. Mówił o sobie dużo: że sprzedawał meble ze swojego pokoju, hodował świerszcze. Tak miał ponoć zarobić na swój pierwszy biznes. Później wszedł w biznes stomatologiczny, a dokładniej w wybielający zęby żel. Jak się okazało cała sprawa dotyczy nie tylko środka do wybielania zębów o nazwie White Time, ale również innych produktów. Magiczny środek na odchudzanie, który w ostatnim czasie dość często jest emitowany w TV o nazwie VitaSlim Proactive okazał się również zwykłym oszustwem. 

vita slim proactive

Klienci, którzy zdecydowali się na zakup tego suplementu i głęboko wierzyli w to, że w miesiąc schudną 17 kg złożyli już skargę do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Sprawa obecnie jest w toku, a do prokuratury zgłasza się coraz więcej pokrzywdzonych osób.

Poniżej przedstawiamy 10 oszustw Piotra K. znanego również jako „najmłodszy polski milioner”, ktorych dopuścił się podczas sprzedaży magicznego środka na odchudzanie Vita Slim Proactive. Najpierw przyjrzyjmy się jeszcze raz uważnie reklamie, którą na pewno wszyscy kojarzymy z telewizji.


1. Opakowanie. Zwróćmy uwagę na rozmiar opakowania. W rzeczywistości suplement sprzedawany jest bez kartonowych pudełek, a opakowanie ma ok. 6 cm wysokości. Większy i profesjonalniej wygladający produkt z reklamy  wygląda bardziej przekonująco. Opakowanie jest jednak najmniejszym problemem, ponieważ zamiast tabletek, wysyłane są TYLKO fabrycznie zamknięte opakowania, do których można się dostać zrywając membranę zabezpieczającą, która i tak nic nie skrywa, bo plastikowa buteleczka jest pusta. Koszt samego opakowania, bo niestety tabletek się nie zobaczy, wynosi 96zł.

vita slim proactiv

2. Skład. Reklama informuje Klientów o składniku będącym tajemnicą VitaSlim. Prawo farmaceutyczne obliguje producentów i dystrybutorów leków oraz suplementów diety, jak również wszelkich przedstawicieli produktów spożywczych do informowania Klientów o pełnym składzie ich produktów.

vitaslim proactive

3. Notarialnie potwierdzona gwarancja nabycia produktu to tak naprawdę manipulacja. Wątpliwą sprawą jest podpisanie przez notariusza lub inną osobę mającą zezwolenie do wykonywania czynności prawnych gwarancji skuteczności suplementu diety na odchudzanie. Zamieszczony na stronie producenta przykładowy dokument wygląda bardziej jak średniej jakości praca grafika komputerowego niż autentyczna karta gwarancyjna. W rzeczywistości przesłany dokument to kawałek kartki o nierównej krawędzi, prawdopodobnie dzielony przy użyciu linijki.

vita slim tabletki

4. Rekomendacje. Specjalista, którego wizerunek został wykorzystany w reklamie to tak naprawdę statysta. Użycie przed nazwiskiem tytułu naukowego ma wzbudzić w potencjalnych Klientach autentyczność reklamowanego produktu. Jak udało się ustalić dr Zbigniew Michalak, to 62-letni mężczyzna, który wcielił się doskonale w swoją rolę.

zbigniew michalak5. Namawiane na zwiększenie zamówienia. Po zakupieniu pierwszego opakowania suplementu, dzwoni do Klienta telemarketer z informacją, że danej osobie przysługuje drugie opakowanie VitaSlim za połowę ceny. Jego zadaniem jest jednak sprzedać danej osobie kolejną paczkę produktu, a tym samym naciągnać na jeszcze większą kwotę.

6. Produkt za darmo. W przesyłce można odnaleźć kod zapewniający darmowy produkt. Po kontakcie telefonicznym okazuje się, że bezpłatne opakowanie przysługuje Klientowi, który zakupi dodatkowe  3 opakowania VitaSlim.

tabletki vita slim7. Kontakt z biurem reklamacyjnym jest płatny. Automat odbierający połączenia na początku rozmowy informuje Klienta o pobieranej kwocie 7.69 PLN za minutę połączenia. Większość ludzi słysząc taki komunikat od razu się rozłącza, nie podejmując próby nawiązania rozmowy z pracownikiem Biura Obsługi Klienta. Dokument umożliwiający złożenie pisemnej reklamacji to w rzeczywistości kawałek krzywo uciętej kartki na odwrocie której znajduje się dawkowanie produktu.

vita slim skład

8. Zrywane połączenia. Wszelkie próby podjęcia wyjaśnień kierowane na infolinie służącą do zamawiania produktu, kończą się natychmiastowym rozłączeniem rozmowy przez pracowników zatrudnionych w firmie Piotra K. Pracownicy są opryskliwi, niechętnie udzielają jakichkolwiek odpowiedzi a zadanie za trudnych bądź niewygodnych dla nich pytań prowadzi do zakończenia rozmowy.

9. Brak danych o firmie. Na stronie producenta odchudzanieroku.pl nie ma żadnych informacji o firmie, która sprzedaje dany suplement. Nie mamy możliwości sprawdzenia adresu, nie wiemy u kogo zamawiamy dany produkt i komu za niego płacimy. Nie ma podanej informacji gdzie możemy zareklamować zakupiony specyfik, bo przecież jeśli nie schudniemy, możemy domagać się zwrotu pieniędzy na podstawie karty gwarancyjnej. Polskie prawo narzuca, by w przypadku sprzedaży internetowej, podane były choćby w regulaminie dane teleadresowe firmy, NIP i REGON.

10. Przesyłka nie zawiera paragonu ani faktury. Nie ma więc zadnego dowodu, że zakup został dokonany w tejże firmie.

Mimo to Piotr K. czuje się bezkarny. Jak przyznaje jego były pracownik, produkty szybko znikają z sieci, a zastępuje je te same, choć pod inną nazwą. (źródło: reportaż UWAGA – link poniżej).

Dopełnieniem naszego artykułu jest reportaż z programu UWAGA o człowieku, który oszukał społeczeństwo-  który koniecznie trzeba obejrzeć. [LINK]

Jeśli również dałeś się nabrać na chwyty marketingowe VitaSlim skontaktuj się z nami: redakcja@vitwoman.pl

AKTUALIZACJA:

Na ulotce dołączonej do tabletek widnieje informacja o możliwości nabycia darmowych porad dietetycznych. W rzeczywistości jest to subskrypcja smsów Premium.

kaszubski

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

4.7 (55 Votes)

Summary

10,0Score

10,0

24 komentarze do "10 oszustw Piotra K. czyli jak najmłodszy polski milioner naciąga ludzi sprzedajac tabletki VitaSlim Proactive"

 • comment-avatar
  VitaSlimOszustwo 17 kwietnia 2015 (23:20)

  Funkcjonuje też FAN PAGE poszkodowanych: https://www.facebook.com/VitaSlimOszustwo

 • comment-avatar
  Mama w biegu pl 18 kwietnia 2015 (10:27)

  Niebywałe, przekręt na taką skalę, tak wiele bezprawnych działań znanych od dawna, a on nadal robi ludzi w balona. Oby ten „tajemniczy składnik” był nieszkodliwy, bo jeśli dosypują tam jakieś świństwo…

 • comment-avatar
  Gosia D. 18 kwietnia 2015 (11:19)

  Od razu wiedziałam, że to jakiś przekręt

 • comment-avatar
  Mateusz Brykczyński 18 kwietnia 2015 (11:22)

  Skoro nie ma tabletek w opakowaniu to nie widzę problemu szkodliwości, ani oszustwa. Możlwe, że ten suplement to coś na kształt książki Francisa Alana „Wszystko co mężczyźni wiedzą o kobietach”, czyli genialny w swojej prostocie, ale wiele mówiący żart.

  • comment-avatar
   raj0 18 kwietnia 2015 (14:21)

   Skoro nie ma tabletek w opakowaniu, to mamy do czynienia z niewątpliwym oszustwem – klient nie otrzymuje produktu, za który zapłacił. Drugorzędną sprawą jest w tym momencie, czy gdyby ten produkt dostał, byłby on skuteczny czy nie.

  • comment-avatar
   23wojtas 28 kwietnia 2015 (23:02)

   Ale kobiety o sobie wzajemnie moglyby powiedziec to samo. My faceci, rzekomo, nie rozumiemy kobiet, ale one same siebie tez nie rozumieja.

 • comment-avatar
  tomi 18 kwietnia 2015 (12:00)

  jacy ludzie tępi są 🙂
  nie ma cudownych środków na nic !!! nie schudniesz nigdy jeśli nie ruszysz swej dupy. Większość tabletek, które zlikwidują ci kilka kilo to są odwadniacze – pozbywają się wody z twego organizmu !!! to nie jest zdrowe !!!
  Zresztą to tyczy się wszystkich produktów Vanish nie wybieli jak to pokazują w TV kropelka Ludwika czy czegoś tam innego nie umyje ci 100 talerzy…
  Niby jesteście dorośli a głupi jak dzieci !!!

 • comment-avatar
  Patryk J. 18 kwietnia 2015 (15:50)

  Polecam przeczytać opinie profesjonalistów i się nie naciągać z kasą
  http://zrzucbrzuch.pl/vitaslim-proactive-czy-odchudza-i-dziala/

 • comment-avatar
  Anoni 18 kwietnia 2015 (23:57)

  Sa produkty na schudniecie, np. http://schudnijteraz.pl/

 • comment-avatar
  Kamil Brodziak 19 kwietnia 2015 (09:18)

  UWAGA Niech każda osoba która czuje się oszukana przez Piotra Kaszubskiego i jego firmy takie jak Estinity Wiesława Kaszubska, Biocare, MPM Entertainment LLC, Whitetime Proffesional Distribution LLC ( WPD LLC ), Hamilton Group Limited ( HG Limited ), Beauty Invest i szereg innych niech skontaktuje się z Prokuraturą Rejonową Warszawa Mokotów, która prowadzi wielowątkową sprawę przeciwko Piotrkowi Kaszubskiemu. Zgłaszajcie się bezpośrednio do prokuratora prowadzącego Pani AgatyKucharskiej, tel 222171222 e-mail: prokuratura.mokotow@warszawa.po.gov.pl

  Niech zgłaszają się zarówno pracownicy jak i oszukani klienci, wspólnicy, inwestorzy. Pracownicy dodatkowo niech zgłaszają te firmę do US i ZUS oraz do Inspekcji pracy. Oszukani klienci niech wysyłają dodatkowo zawiadomienia do Sanepidu i UOKiK

  Produkty sprzedawane przez Piotra Kaszubskiego to: Liposuction, whitetime, vitalash, VITA SLIM, beverly smile, thermasin, liverine detox, hialuro-ultra, błonnik beta, varico vain, LIPOCARE, ProKardin, Hair ultra i szereg innych

 • comment-avatar
  Krzysiek Kuriata 20 kwietnia 2015 (13:21)

  Ludzie to są durni 🙂 Chcecie wspomagaczy w odchudzaniu? To kupujcie je w renomowanych i znanych sklepach kulturystyczno-sportowych. Np. KFD, kulturystyka-sklep, itp. Na pewno nie dostaniecie bubli. Sklepy, które sprzedają jeden produkt, który jest cud-nowością jest – przynajmniej dla mnie, przynajmniej trochę podejrzany…

 • comment-avatar
  przepiórka 23 kwietnia 2015 (11:58)

  Reklama o refundacji tabletek – zadzwoń teraz a otrzymasz produkt za darmo. Po dodzwonieniu się na podany numer i wspomnieniu, że dzwonisz w sprawie tej reklamy pracownik od razu się rozłącza!

 • comment-avatar
  Beata 24 kwietnia 2015 (12:34)

  Zadzwonilam , nie dosc ze czekalam na polaczenie i mi mowilo ze jestem ktoras tam w kolejce okolo79 to czas lecial , Powiedzialam ze dzwonie w sprawie reklamy ze produkt jest za darmo to fakt ale pani placi za przesylke 59 zl te tabletki chyba waza 30 kg bo gdzie taka droga przesylka , no i oczywiscie na moja mala nadwage nie wystarczy jedno opakowanie wiec mam domowic za 150 zł drugie zeby byl efekt … zalosne to jest OSZUSTWO !!! Kto na to pozwolil ??

 • comment-avatar
  Kamil Brodziak 26 kwietnia 2015 (06:33)

  WSKAZÓWKI dla osób oszukanych przez Piotra Kaszubskiego.

  1. W przypadku dokonania płatności jako przedpłaty za pośrednictwem PayPal lub Transferuj.pl (kanały płatności dostępne w sklepach internetowych Kaszubskiego) i nie otrzymania przesyłki lub innych nieprawidłowości należy wysłać e-maila do powyższych pośredników płatności, którzy po otrzymaniu takiego zgłoszenia są zobowiązani zablokować środki zgromadzone na koncie firm Kaszubskiego na rzecz ewentualnych przyszłych roszczeń pokrzywdzonych. W praktyce najlepsza metoda na otrzymanie przesyłki, bo już nie raz się zdarzało, że z powodu zgłoszeń 2 klientów Kaszubski nie mógł podjąć środków od pośrednika płatności co zmuszało go do nadania paczki.

  2. Warto także wysyłać e-mailowe skargi do firmy kurierskiej SIÓDEMKA, która obsługuje wysyłkę przesyłek od Piotra Kaszubskiego.

  3. W przypadku zamówienia produktu u konsultanta i późniejszych problemow warto żebyście nagrywali swoje rozmowy z konsultantami na call center, którzy mają przyzwolenie na mówienie wszystkiego klientom i nawet na podszywanie się za lekarzy. Takie nagrania to cenny dowód w sprawie karnej i są legalne – nie musicie informować konsultanta-oszusta, że go nagrywacie, ponieważ takie nagrania stanowią dla was i policji potwierdzenie ustaleń jakie zostały dokonane w toku takiej rozmowy.

  4. Dołączyć do grona osób oszukanych przez Piotra Kaszubskiego w sprawie prowadzonej przez prokuratora Agatę Kucharską w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Mokotów, e-mail: prokuratura.mokotow@warszawa.po.gov.pl
  Pamiętajcie, że przestępstwo oszustwa jest ścigane z urzędu, nawet jeśli Kaszubski naprawi szkodę po waszych bojach z nim i tak macie prawo żądać ukarania go bo to nie zmienia faktu, że przestępstwo już zostało dokonane, dotyczy to także osób które otrzymały pismo windykacyjne, a wpłaty nie dokonały.

  4. Piszcie komentarze ostrzegające przyszłych klientów w internecie co może uchroni następnych przez wyłudzeniem

  5. Skuteczną metodą jest także bezpośrednia wizyta przy ul. Podbipięty 27/1 w Warszawie z żądaniem zwrotu pieniędzy. W razie braku porozumienia należy zadzwonić na policje celem spisania protokołu ze zdarzenia. W praktyce bardzo skuteczna metoda, Piotr Kaszubski od razu zwraca pieniądze.

  6. Wysyłajcie zawiadomienia do inspekcji Sanitarnej lub farmaceutycznej, UOKiK i Rzecznika Praw konsumentów. Produkty sprzedawane przez Kaszubskiego są niezarejestrowane i nie przebadane, a dołączone certyfikaty są fałszywe.

 • comment-avatar
  DNS 3 maja 2015 (20:39)

  Ciekawa sprawa, bo próbowałem sprawdzić dane firmy, która zarejestrowała domenę na stronie: https://www.dns.pl/cgi-bin/whois.pl i wyszło mi takie coś (patrz ewentualnie autentyczny screen):
  NAZWA DOMENY:odchudzanieroku.pl
  typ abonenta:organizacja
  serwery nazw:
  ns1.nazwa.pl. [85.128.128.10]
  ns2.nazwa.pl. [85.128.129.10]
  ns3.nazwa.pl. [185.36.168.115]
  utworzona:2014.12.08 12:51:12
  ostatnia modyfikacja:2015.03.17 12:19:21
  koniec okresu rozliczeniowego:2015.12.08 12:51:12
  opcja:brak
  dnssec:brak
  ABONENT:firma:Hamiltons Group
  ulica:AJELTAKE ROAD 1
  miasto:96-960 MAJURO
  lokalizacja:mho
  statnia modyfikacja:2015.04.07
  REJESTRATOR:nazwa.pl S.A.(dawniej NetArt Spółka Akcyjna S.K.A.)
  ul. Cystersów 20A31-553 Kraków
  Polska/Poland
  +48.801 33 22 33
  +48.12 297 88 10
  +48.12 297 88 08
  kontakt@nazwa.pl
  http://www.nazwa.pl

 • comment-avatar
  Izabella 29 czerwca 2015 (15:27)

  Wsztstkich pokrzywdzonych chciałabym poinformowac że sprawę o oszustwa Piotra Kaszubskiego Prowadzi prokurator Pawel Wilkoszewski nr kontaktowy 222 171 219 lub mozna zglaszac się na Policję i podać numer sygnatury . 2Ds493/14/III

 • comment-avatar
  tixon 24 lipca 2015 (11:45)

  Od razu wiedziałem, że jemu się nie ufa. Wybrałem African Mango i nie dość że schudłem to jeszcze nie miałem takich problemów. Im więcej reklamy tym gorzej. Nie budził zaufania ten doktorek.

 • comment-avatar
  Magdalena Gruszka 22 sierpnia 2015 (13:23)

  Nieźle zrobił ludzi w balona.Dlatego ja z moim narzeczonym sięgam tylko i wyłącznie po sprawdzone suplementy np. Therm Line Man. Do tego odpowiednia dieta i żadnych zbędnych kłopotów.

 • comment-avatar
  roccobonetti 2 marca 2016 (16:13)

  sprawdzalem w rejestrze gisu, produkt jest zgloszony a co za ty idzie legalny wiec mozecie mu naskoczyc, chyba ze naprawde wysylal puste pudelka to wtedy jest oszustwo. to ze ktos nie schudl po tych tabletkach ma sie tak jak zachorowanie na grype mimo brania rutinoskorbinu. widzialem w aptekach tabletki na odchudzanie innych firm i nie maja problemow bo sa sprzedawane w aptekach wiec maja chody. podsumowujac ja nic od tego goscia nie kupowalem bo raczej chcialbym przytyc niz schudnac ale przyglafajac sie tematowi prawda nest taka ze biorac same tabletki i siedzac na tylku przed telewizorem takich cudow nie ma

 • comment-avatar
  OZI 18 kwietnia 2016 (19:19)

  Witam. Zbieram informacje dotyczące takiej osoby jak Piotr Kaszubski. Gdybyś posiadał/posiadała interesujący temat, czy też nawet drobny epizod, daj znać na personalsourceofinformation@gmail.com. Każda informacja może być istotna. Tak samo zwracam się do Piotra Kaszubskiego, bo prędzej czy później i on znajdzie mój wpis, ciężko jest ukryć fakt, że ma się skłonności do mitomanii? Potraktuj to proszę jako zwykłe pytanie, ale liczę na odpowiedź. Tak samo o jakiej fundacji mówiłeś skoro żadnej nie ma?

 • comment-avatar
  pietia 27 grudnia 2016 (17:00)

  o co chodzi z ta mitomania? zwykle walenie gupkow po rogach finansowo oczwiscie. fundacja – jaka znowu fundacja? zwykly found, taki, żeby gupki wpłacali i myśleli, ze pomagajom a tu ni kuta.

 • comment-avatar
  pietia 27 grudnia 2016 (17:14)

  wyobrazta se, ze jeszcze sa take targowiska w kraju, ze som tam stoiska, co sprzedajom vitaslim proactive po 30 zł za opakowanie i ze na jednym targu to można se było tabletke kupic za 1 zl na spróbowanie! I to w poltora roku, jak zamkly firme, jak mediapublikatory trabia, ze ta firma i inne to oszustwo, to jeszcze som takie, co to sprzedajom!
  I jeszcze sprzedajom takie preparaty:
  – na porost włosów,
  – na powiększenie piersi,
  – na powiększenie gitary u chłopów,
  – na powiększenie ilości tego co wylatuje, tfuj, w ulotce pisze, że wylatuje tego pół szklanki na odległość 2 metrów pod kątem 45 stopni – obrzydlistwo, i chłopstwo durne to kupuje,
  – na pomniejszenie broszki u kobiet,
  – na zwiększenie przyjemności u kobiet (według ulotki to jak kobieta to zażywa, to odlatuje co 10 minut trzecim odlotem w sześciostopniowej skali odlotów u kobiet wg hinduskiego naukowca jakiegoś, tfuj, obrzydlistwo).

  Wyobrażta se, ze jak pytom o tabletki na powiększenie gitary, to to najlepiej siem sprzedaje, no i som tacy, co już któreś opakowanie z kolei biorom, no i gitary majom take aż do ziemi.
  Ale gupki !

 • comment-avatar
  EWELINA 28 marca 2018 (11:48)

  czy AFRICAN MANGO TO NOWY PRODUKT PANA PIOTRA KASZUBSKIEGO ?

  • comment-avatar
   Redakcja VitWoman.pl 28 marca 2018 (20:46)

   Nie śledzimy dalszych działań Pana Piotra. Pod nazwą African Mango występuje wiele produktów i nie jesteśmy w stanie potwierdzić tej informacji.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress