Stres oksydacyjny – jak sobie z nim radzić?

http://downeastduckhunter.com/angie-s-porn Kiedy równowaga między utleniaczami  a przeciwutleniaczami (antyoksydantami) zostaje zaburzona mamy do czynienia ze stresem oksydacyjnym. Stres oksydacyjny sprawia, że czujemy się zmęczeni, chorzy i starzy. Odczuwany przez nas ból, widoczne oznaki starzenia się, choroby, z jakimi zaczynasz się zmagać – w pewnej mierze wszystko to jest zależne od stresu oksydacyjnego. Należy wiedzieć, że powodować może go zanieczyszczone powietrze, palenie tytoniu czy nawet promienie słoneczne.

stres oksydacyjny

Co to jest stres oksydacyjny

– Stres oksydacyjny to zachwianie równowagi pomiędzy poziomem czynników utleniających a poziomem czynników antyoksydacyjnych w komórkach i tkankach. W procesie oddychania komórkowego, w przebiegu skomplikowanego procesu, powstają wolne rodniki, czyli cząsteczki, które są bardzo aktywne biologicznie. Są one niezbędne do prawidłowego przebiegu wielu procesów życiowych. Odgrywają ważną rolę w regulowaniu ekspresji genów, aktywują białka kontrolujące podziały komórkowe, uczestniczą w eliminowaniu drobnoustrojów. Nadmiar wolnych rodników prowadzi do destrukcji elementów strukturalnych komórek, do zaburzeń ich funkcjonowania, co w konsekwencji może skończyć się śmiercią komórki lub zainicjowaniem nieprawidłowego jej funkcjonowania. To z kolei może być początkiem np. choroby nowotworowej.– informuje Elżbieta Bonder – lekarz chorób wewnętrznych, specjalizująca się w leczeniu chorób psychosomatycznych, autorka programu „Stop Stres” i współzałożycielks Gedeon Medica.

free lesbian gallerie Stres oksydacyjny dotyczy tego, co dzieje się z cząsteczkami wchodzącymi w kontakt z tlenem. Cząsteczki w procesie utleniania tracą elektron, co czyni je niestabilnymi. Wówczas niszczą wszystko dokoła: utleniają białka, kwasy nukleinowe i związki budujące błonę komórkową. Jeśli nie zostaną zneutralizowane mogą powodować wiele uszkodzeń. Efektem ich działania są przyspieszone procesy starzenie się oraz problemy zdrowotne.

Każdego dnia jesteśmy narażeni na oddziaływanie stresu oksydacyjnego, a co za tym idzie nasze ciało i jego komórki odczuwają jego negatywne skutki. http://donnamargheritacollegno.com/ass-dogcock Stres oksydacyjny uk private telephone sex chat lines prowadzi do uszkodzeń komórek całego ciała, jest odpowiedzialny za starzenie się skóry, powoduje stany zapalne, może być przyczyną wielu chorób, pogarsza ogólny stan naszego ciała. 

Co zmniejsza intensywność stresu oksydacyjnego?

 • spożywanie warzyw i owoców,
 • dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości wody, dziennie minimum 1,5 litra (więcej podczas upałów),
 • regularna aktywność fizycznej,
 • unikanie działania czynników podnoszących poziom wolnych rodników,tj. promieniowania jonizującego, ultrafioletowego,
 • umiejętność panowania nad stresem,
 • całkowita rezygnacja z papierosów, alkoholu, środków psychoaktywnych i narkotyków.

Najlepszą i najszybszą regenerację komórkom zapewniają odpowiednie składniki odżywcze, które pomagają im się rozwijać. Przeciwutleniacze pełnią funcję spowalniającą procesy starzenia, a także chronią zdrowie, tj. neutralizują wolne rodniki. Przeciwutleniacze to określone witaminy, minerały i enzymy pochodzące od spożywanych pokarmów. Wśród nich są: witamina A, witamina B6, Witamina B12, Witamina C, Witamin E, beta-karoten, kwas foliowy, selen. Najlepszym ich źródłem jest dieta bogata w warzywa i owoce. Ilość antyoksydantów można uzupełniać stosując odpowiednie suplementy.

Więcej o stresie oksydacyjnym:  creatine for penis enlargement http://optymalnewybory.pl/jak-rownowazyc-stres-oksydacyjny

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

enter 9,8Score

9,8

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Stres oksydacyjny - jak sobie z nim radzić?"

  Skomentuj

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Facebook

  Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress