Odchudzanie, a niedoczynność tarczycy.

Wiele osób zadaje sobie to proste pytanie: co to jest niedoczynność tarczycy? Jest to zaburzenie polegające na zbyt małej produkcji hormonów w stosunku do potrzeb organizmu. Tarczyca wytwarza i uwalnia do organizmu dwa niezwykle istotne hormony: trijodotyroninę oraz tyroksynę. To właśnie one odpowiadają między innymi za prawidłowy metabolizm oraz termogenezę czyli produkcję ciepła. Dlatego tak wielką wagę przykłada się do prawidłowego działania tego narządu. Odpowiedni poziom tych hormonów ma wpływ na poprawne funkcjonowanie całego organizmu. Takie zaburzenia hormonalne mogą dawać od łagodnych do silnych objawów utrudniających codzienne egzystowanie. 

http://www.dreamstime.com/-image20739184
Objawy niedoczynność tarczycy

Jednym z symptomów niedoczynności może być spory przyrost wagi. W konsekwencji coraz więcej osób leczących się właśnie te zaburzenie hormonalne poważnie zastanawia się jak schudnąć. Dlatego coraz więcej specjalistów zajmuje się tematem niedoczynności tarczycy a odchudzaniem. Jest to naprawdę trudny temat.

Wielu pacjentów pyta swoich lekarzy czy niedoczynność oznacza przegraną batalię o prawidłową wagę i szczupłą sylwetkę? Ich obawy są uzasadnione, ponieważ w odchudzanie w przypadku osób z tą przypadłością to trudny i żmudny proces. Co nie znaczy, ze jest to niemożliwe. W tym momencie trzeba udać się do dietetyka, który pomoże ustalić odpowiedni plan żywieniowy.

Odpowiednio dobrana dieta w niedoczynności tarczycy ma kolosalny wpływ na proces utraty wagi. Jakie są podstawowe zasady odchudzania w takim przypadku? Zabrzmi to banalnie, ale najważniejsze jest regularne spożywanie posiłków. Należy również uzupełniać wodę w organizmie w sporych ilościach. W swoim menu powinno się postawić na surowe i gotowane warzywa.

Obecnie można w internecie znaleźć wiele smacznych przepisów stworzonych właśnie na bazie warzyw. Wszelkie dania zawierające spore ilości tłuszczu oraz tzw. „śmieciowe jedzenie” w postaci chipsów są niedozwolone. Oczywiście sama dieta nie wystarczy. Trzeba również ćwiczyć. W przypadku niedoczynności tarczycy zalecany jest jedynie umiarkowany wysiłek fizyczny. Co oczywiście, nie powinno stanowić wymówki do uniknięcia jakichkolwiek ćwiczeń. Jednocześnie lekarz może przypisać dodatkowe suplementy diety, które wspomogą proces odchudzania i poprawią metabolizm organizmu.

Odchudzanie a niedoczynność tarczycy

Chcąc się odchudzać chorując na niedoczynność tarczycy warto porozmawiać o tym z lekarzem prowadzącym. Pokaże on jakie działania trzeba podjąć, do kogo się udać, co na początku zrobić – słowem pomoże podjąć pierwsze kroki. Odchudzanie, niezależnie od stanu zdrowia, powinno być realizowane z głową. Rozsądek pozwala nie tylko na uchronienie się przed szkodliwymi konsekwencjami niebezpiecznych diet, ale także przed chandrą i depresją spowodowaną brakiem spodziewanych rezultatów.

W przypadku niedoczynności tarczycy trzeba liczyć się z pewnymi trudnościami. Warto jednak podjąć tą trudną walkę o właśnie zdrowie, piękną sylwetkę i świetne samopoczucie. Nie należy zrażać się możliwymi przeciwnościami i brakiem rezultatów na starcie. Nie jest to proste, jednak wysiłek z pewnością zostanie wynagrodzony.

Polub i udostępnij:

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Odchudzanie, a niedoczynność tarczycy."

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress