Na czym polega oczyszczanie okrężnicy?

Co to jest okrężnica? Okrężnicą nazywana jest najobszerniejsza i najdłuższa część grubego jelita. Ze względu na swoją wielkość, dzielona jest na cztery części: wstępującą, poprzeczną, zstępującą i esowatą. Okrężnica zaczyna się od jelita ślepego, a kończy się przy samej odbytnicy.

oczyszczanie jelit ze złogów

Kiedy konieczne jest oczyszczanie jelit?

Długo towarzyszące nam wzdęcia nie są niczym normalnym. Nieodpowiednio pracujące jelita narażają nas dodatkowo na inne, przykre dolegliwości. Są to chociażby huśtawki nastrojów, podrażnienia skóry, różnego rodzaju zapalenia. Z pewnością niewiele osób pomyślałoby, że przyczyną może być okrężnica. W skrajnych przypadkach w skutek jej zanieczyszczenia dochodzi do dużo poważniejszych chorób jakimi są chociażby zespół jelita drażliwego, rak okrężnicy i krwawa biegunka.

Wiele osób nie zdaje sobie nawet z prawy z faktu, że rozwiązanie wielu ich zdrowotnych problemów znajdzie właśnie w okrężnicy! W jelicie nagromadzą się toksyczne i niestrawione cząstki pokarmu, czy innych substancji. Nagromadzone cząsteczki zaczynają po prostu gnić i wtedy niedaleko już do poważniejszych dolegliwości, czy zatrucia krwi. Wydalenie resztek pokarmu można postawić na równi z prawidłowym odżywianiem.

Obecnie w naszym kraju rak okrężnicy jest drugim nowotworem, pod względem częstotliwości występowania. Zgony notuje się zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn.

Wskazaniami do zabiegu oczyszczania jelit są: zaparcia, grzybica, pasożyty, alergia, choroby skórne, nagłe napady bólu głowy, depresje, nadciśnienie, choroby kobiece, reumatoidalne zapalenie stawów i naprawdę cała masa innych schorzeń.

Na czym polega oczyszczanie okrężnicy?

Aby uniknąć wyżej wymienionych chorób i dolegliwości, czasem powinniśmy dokonać zabiegu oczyszczenia okrężnicy. To nic innego jak płukanie jelit. Fachowo nazywa się ten zabieg- hydrokolonoterapią. Na czym polega? Za pomocą wody usuwaną są wszystkie kamienie kałowe na długości całej okrężnicy! Giną również wszystkie substancje gnijące znajdujące się w jelicie grubym. Podczas zabiegu do jelit napływa przefiltrowana woda, poprzez specjalną rurkę, jednorazowego użytku. W tym samym czasie wykonywany jest specjalny masaż brzucha, mający na celu równomierne rozprowadzenie wody w jamie brzusznej.

Podczas hydrokolonoteriapi pacjent nie odczuwa żadnego bólu. Zabiegowi nie towarzyszy również żaden przykry zapach, dzięki zamkniętemu aparatowi. Dzięki zmianie temperatury oczyszczonej wody, jelito mobilizowane jest do ruchów robaczkowych, a dzięki rozpuszczonemu tlenowi nasza flora otrzymuje idealne warunki.

Jakie korzyści przynosi hydrokolonoterapia?

Przede wszystkim- od razu czujemy efekt, gdyż automatycznie zanika w nas uczucie wzdęcia. Podczas zabiegu z jelit usuwane są wszelkie toksyny i śluz. Nasz organizm ulega odtruciu, dzięki czemu ma więcej sił na walkę z poważniejszymi chorobami. Zabieg oczyszczania okrężnicy na również zbawienny wpływ na otyłość jamy brzusznej, pracę jelit, oraz grzybicę przewodu pokarmowego.

Powinniśmy więc zadbać o zdrowe jelita, aby uniknąć wielu nieprzyjemności.

Polub i udostępnij:

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Na czym polega oczyszczanie okrężnicy?"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress