Laserowe obkurczanie pochwy – nie ma się czego wstydzić!

Procedury ginekologii estetycznej przestają już być tematem tabu. Chociaż jeszcze kilka lat temu wstydziłyśmy się głośno mówić o problemach natury intymnej, dziś jesteśmy coraz bardziej świadome swojego ciała i otwarcie rozmawiamy o nich ze specjalistami. Zabiegi ginekologii estetycznej niosą realną pomoc i nie tylko zmieniają wygląd miejsc intymnych, ale przede wszystkim poprawiają komfort życia. Jednym z nich jest laserowe obkurczanie pochwy. Co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Laserowe obkurczanie pochwy – co to za zabieg?

Laserowe obkurczanie pochwy to jeden z najpopularniejszych i najmniej inwazyjnych zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej. Celem terapii jest poprawa codziennego funkcjonowania kobiety, a nie tylko kwestie estetyczne. Działanie zabiegu opiera się na obkurczeniu wnętrza pochwy przy pomocy światła laserowego. Zabieg jest bezpieczny, bezbolesny i szybko przynosi efekty, które utrzymują się przez bardzo długi czas.

Obkurczanie pochwy – wskazania

Podstawowym wskazaniem do zabiegu laserowego zwężania pochwy jest dolegliwość określana mianem „zespołu rozluźnienia pochwy”. Mają na nią wpływ takie czynniki, jak wiek, okres menopauzy, wielokrotne ciąże oraz trudne porody. Schorzenie to objawia się rozciągnięciem mięśni dna miednicy, tkanki włóknistej oraz skóry otaczającej pochwę. Towarzyszy temu uczucie suchości i brak elastyczności pochwy, a co za tym idzie obniżenie jakości pożycia intymnego, a nawet ból podczas stosunku. „Zespół rozluźnienia pochwy” sprzyja też rozwojowi wysiłkowego nietrzymania moczu, które dotyka nawet 1/3 kobiet po 45. roku życia.

Na czym polega obkurczanie pochwy laserem?

Fototermiczne obkurczenie ścian pochwy to złoty standard w leczeniu „zespołu rozluźnienia pochwy”. Z tego rodzaju zabiegów skorzystamy w warszawskiej Kliniki Miracki, gdzie laserowe obkurczanie pochwy wykonuje się przy pomocy innowacyjnego lasera FemiLift. Urządzenie to wykorzystuje technologię mikropixeli (wiązka lasera rozbijana jest na mniejsze elementy), w efekcie czego energia lasera dostarczana jest w postaci punktowych bodźców termicznych.

Zabieg odmładzania pochwy trwa około 15–30 minut i przeprowadzany jest przez ginekologa. Polega na wprowadzeniu w głąb kanału rodnego głowicy lasera o wydłużonym, opływowym kształcie, która zostaje zabezpieczona jednorazową tuleją. Energia lasera o odpowiednio dobranych parametrach podgrzewa głębokie warstwy błony śluzowej, ale nie narusza jej powierzchni. Następuje tzw. remodeling – skracanie włókien kolagenowych oraz ich pogrubianie i namnażanie nowych, co w efekcie prowadzi do odczuwalnego obkurczenia pochwy.

Dla uzyskania satysfakcjonujących rezultatów zwykle wykonuje się serię trzech zabiegów w czterotygodniowych odstępach, chociaż w niektórych przypadkach wystarczy tylko jedna sesja. Powrót do pełnej sprawności po zabiegu jest wyjątkowo szybki. Rekonwalescencja trwa około tygodnia. W tym czasie nie można używać tamponów i należy wstrzymać się od aktywności seksualnej, gorących kąpieli, sauny oraz pływania w basenie.

Laserowe zmniejszanie pochwy

Efektem laserowego obkurczania pochwy jest poprawa kondycji i odmłodzenie miejsc intymnych:

 • przywrócenie naturalnej sprawność mięśni pochwy,
 • wzrost elastyczności oraz nawilżenia śluzówki,
 • ograniczenie objawów wysiłkowego nietrzymania moczu,
 • wzrost satysfakcji z życia intymnego.

Procesy regeneracyjne zainicjowane przez światło lasera zachodzą stopniowo, dlatego efekty terapii narastają wraz z upływem czasu. Optymalnych rezultatów można spodziewać się po mniej więcej 7–28 dniach po zabiegu.

Interesują Cię zabiegi ginekologii estetycznej? Skontaktuj się z ekspertami z Kliniki Miracki na Mokotowie w Warszawie i umów się na konsultację.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

9,5Score

9,5

Brak komentarzy do "Laserowe obkurczanie pochwy – nie ma się czego wstydzić!"

  Skomentuj

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Facebook

  Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress