Jod na odchudzanie.

Każda kobieta marzy o zgrabnej i smukłej sylwetce. Ideał piękna to coś do czego niejednokrotnie dąży większość z nas. Co zrobić by osiągnąć wymarzony cel? Aktywność fizyczna oraz optymalna dieta podparta sprawdzonymi suplementami pomoże nam spełnić pragnienie bycia szczupłą i atrakcyjną. Spalanie tłuszczu może okazać się łatwiejsze, gdy nasze posiłki zostaną wzbogacone o tak ważny pierwiastek jakim jest jod. Jak podają najnowsze wyniki badań statystyczny mieszkaniec Europy zażywa obecnie tylko 1/3 zalecanej dawki jodu. W Polsce ryzyko niedoboru jodu pojawia się niemal na terenie całego kraju. Jednak obecnie znane są sposoby aby skutecznie i zdrowo zapobiegać temu zjawisku.

visiting-allergy-doctor

Jod a tarczyca.

Cały proces ma swój początek w tarczycy. Ten gruczoł o niewielkich rozmiarach (18-25 g) ma za zadanie wytwarzanie hormonów, które „podkręcają” przemianę materii. Nie omijając również substancji energetycznych takich jak węglowodany i tłuszcze. By wytworzyć hormony tarczyca musi uprzednio otrzymać w pożywieniu wystarczającą ilość jodu.

Niedobór jodu przez dłuższy okres czasu może przynieść negatywne skutki czyli prowadzić do powiększania się tarczycy. Zatem jeśli nie zaopatrzymy naszego organizmu w odpowiednią dawkę jodu, tarczyca stopniowo zaczyna się o niego dopominać. Osoby, które borykają się z niedoborem jodu odczuwają wielorakie dolegliwości. Wśród nich wyróżnia się przede wszystkim stałe uczucie chłodu (mimo ciepła na zewnątrz).

Możliwy jest także znaczny wzrost masy ciała pomimo systematycznej diety. Wobec tego jednoznacznie wynika, że nasza dieta powinna zawierać produkty z jodem. Należy ich szukać przede wszystkim w żywności pochodzenia morskiego, rybach i owocach morza. Cenne źródło tego pierwiastka w pożywieniu stanowi także mleko i jego przetwory. Co ciekawe w wielu krajach w tym także w Polsce w ramach profilaktyki wprowadzone zostało obowiązkowe jodowanie soli kuchennej. Proceder ten ma pomóc w zwalczaniu niedoboru tego istotnego elementu diety jakim jest jod.

Nierzadko to złe nawyki żywieniowe mają wpływ na jeszcze większe obniżenie poziomu dostarczanego dziennie jodu. Powinno się unikać np. nadmiernego jedzenia słodyczy, roślin strączkowych i kapustnych. Ostatnio na rynku pojawiły się różnorodne tabletki z jodem. Pozwalają one likwidować niekorzystne skutki w działalności tarczycy. Nie należy zapominać, że jod w tabletkach tak jak w przypadku każdych innych leków powinien być zażywany w sposób rozsądny i z namysłem. Aby uzyskać najlepszy efekt nie wolno postępować pochopnie.

Jod a odchudzanie?

Na pewno odgrywa znaczną rolę w procesie utraty wagi. Potocznie mówi się nawet, że jod jest w stanie przechytrzyć nasz spowolniony metabolizm. Dzięki czemu w sposób szybki i lekki nasza waga spadnie. Hormony tarczycy czyli tyroksyna i trójjodyrozyna są niezbędnikiem do tego by substancje energetyczne miały szanse zostać spalone. Oczywiście na czele tych właśnie substancji stoi tłuszcz – zmora osób, które podjęły walkę ze zbędnymi kilogramami.

Polub i udostępnij:

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Jod na odchudzanie."

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress