Jak poprawić pamięć i koncentrację? 5 sprawdzonych sposobów

Życie w ciągłym biegu i stresie oraz nadmiar spraw, które mamy na głowie sprawiają, że coraz częściej jesteśmy rozkojarzone, o wielu rzeczach zapominamy i nie potrafimy się skoncentrować. Nie jest to jednak problem, któremu nie da się zaradzić. Przedstawiamy pięć sprawdzonych sposobów, jak poprawić pamięć i koncentrację? 

https://www.grinday.com/pl/sklep/12-mind-up-enegry-for-mind.html

Pamięć i koncentrację ćwiczymy już od najmłodszych lat ucząc się i zapamiętując zdobywaną wiedzę. Z wiekiem nauka przychodzi nam coraz trudniej, a swoje obowiązki wykonujemy rutynowo. Nie oznacza to jednak, że nie powinniśmy zadbać o kondycję swojej pamięci.

Jak poprawić pamięć i koncentrację?

 • odpowiednio zbilansowana dieta. Pamiętaj, że pełnoziarniste produkty usprawniają funkcjonowanie mózgu m.in. dzięki zawartości folianów, które uczestniczą w tworzeniu i dojrzewaniu czerwonych krwinek, a także biorą udział w rozmnażaniu i rozwoju wszystkich komórek organizmu. Produkty bogate w cynk wpływają korzystnie na sprawność intelektualną, zapobiegają demencji starczej. Produkty bogate w cynk to ostrygi, małże, migdały, fasola. Również spożywanie orzechów poprawia procesy myślowe, ponieważ dostarczają cennej witaminy E, jak również chronią przed atakiem wolnych rodników.
 • świeże powietrze i prawidłowe oddychanie. Nie jest tajemnicą, że w dusznych pomieszczeniach jesteśmy bardziej senni, zmęczeni i trudniej nam się skoncentrować. Przed snem, czytaniem, nauką czy wysiłkiem intelektualnym warto wywietrzyć pokój. Pamietaj, że lepsze efekty przynosi szybkie wietrzenie przy szeroko otwartym oknie niż uchylone okno. Spacer na świeżym powietrzu, lub krótkie ćwiczenia fizyczne poprawią krążenie krwi i dostarczą porcję tlenu do mózgu, który dzięki temu będzie pracował wydajniej. Mózg może być  niedotleniony również dlatego, że nie umiesz dobrze oddychać. Brzmi zabawnie, ale to prawda. Oddychanie to proces mimowolny i dlatego też często zaniedbywany. Zbyt płytki oddech nie dostarcza odpowiedniej ilości tlenu, z kolei zbyt głęboki utrudnia przyswajanie na poziomie komórkowym. Należy więc oddychać przeponą, tj. nabieramy powietrze powoli nosem, tak by brzuch zrobił się jak balon. Potem powoli je wypuszczamy.
 • wykonywanie ćwiczeń. Czytanie, proste zadania matematyczne, układanie puzzli, gra w skojarzenia, scrabble, rozwiązywanie krzyżówek, sudoku. Wszystkie te, z pozoru błahe zadania są dla pamięci i koncentracji formą treningu, staraj się więc znaleźć odrobinę czasu na regularne poświęcanie się tym przyjemnościom. Dostarczanie mózgowi dodatkowych bodźców do działania poprawia jego funkcjonowanie. Pamiętaj, by wszystkie te zabawy odbywały się bez żadnych zbędnych „rozpraszaczy”. Wyłącz telewizor, nie słuchaj głośnej muzyki. Staraj się wprowadzić w stan odprężenia i skup się wyłącznie na wykonywanym zadaniu.
 • korzystanie z „przypominajek”. Jeśli masz problemy z pamięcią korzystaj z tzw. karteczek przypominajek. Naklejać je można prakycznie wszędzie, na lodówce, monitorze, lustrze. Zapisuj ważne zadania. Kiedy już używanie karteczek wejdzie ci w nawyk możesz zapisywać zamiast konkretnych wydarzeń skojarzenia, które zmuszą cię do przypomnienia sobie, co kryje się za danym skojarzeniem.
 • stosowanie odpowiedniej suplementacji. Wiele ziół, których na co dzień nie jesteśmy w stanie dołączyć do naszej diety posiada właściwości wpływające korzystnie na stan naszego organizmu. Warto więc sięgnąć po suplementy, które w zbilansowanej formie dostarczą nam składniki, które zlikwidują negatywne skutki stresu, zredukują uczucie zmęczenia psychicznego i fizycznego oraz zwiększą jasność i szybkość myślenia.

Jakie tabletki na pamięć i koncentrację wybrać?

Mind Up to naturalny i bezpieczny suplement diety, który dzięki zawartości aktywnych składników skutecznie popawia koncentrację, usprawnia pamięć i dodaje naturalnej energii mentalnej.

W składzie suplementu znalazł się ekstrakt z ashwagandhy, która likwiduje negatywne skutki stresu, poprawia koncentracje oraz wspiera proces uczenia się, ekstrakt z korzenia żeń-szenia koreańskiego, który poprawia pamięć, przeciwdziała zmęczeniu i wpływa korzystnie na koncentrację, L-tyrozynę, która jest niezbędna dla uzyskania jasności i szybkości myślenia, długotrwałej pamięci oraz poczucia równowagi i przytomności umysłu, ekstrakt z korzenia różeńca górskiego, który pomaga w przywróceniu zdrowia psychicznego, zmniejsza senność, poprawia nastrój, łagodzi niepokój oraz podnosi odporność organizmu na stres oraz cholinę, która wpływa pozytywnie na pamięć, oraz zmniejsza objawy zmęczenia i osłabienia.

Mind Up należy przyjmować 2 razy dziennie podczas posiłków popijając dużą ilością wody. Preparat dostępny jest w cenie 69 zł na stronie www.grinday.com

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

5 (5 Votes)

Summary

9,6Score

9,6

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Jak poprawić pamięć i koncentrację? 5 sprawdzonych sposobów"

  Skomentuj

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Facebook

  Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress