Spirulina, a odchudzanie.

Algi morskie od lat stosowane są przemyśle farmaceutycznym i spożywczym. Kryją w sobie ogromne złoże witam, minerałów i mikroelementów. Wspomaga metabolizm, trawienie, regenerację szpiku kostnego, cery. Kryje w sobie jednak jeszcze jedno cudowne zastosowanie. Spirulina na odchudzanie ma rewelacyjny wpływ.

Spirulina, a odchudzanie.

Jak to działa? Spirulina w proszku jak i spirulina w tabletkach obniża poziom cukru we krwi, tym samym redukując uczucie głodu i potrzebę łaknienia. Zmniejsza także poziom cholesterolu LDL. Spirulina w tabletkach do kupienia jest jako suplement diety, zaś spirulina w proszku wykorzystywana jest głównie w przemyśle farmaceutycznym. Spirulinę w proszku wykorzystuje się również to stworzenia domowych maseczek o cudownych właściwościach regeneracyjnych.

Wiele osób walczy z nadwagą niemal każdego dnia. Otyłość staje się powoli chorobą cywilizacyjną. Szczególnie zauważalny ten fakt jest w Ameryce, gdzie spacerując, dostrzeżemy całkiem sporą grupę osób otyłych. Czasami przyczyna otyłości jest wrodzona, bądź nabyta pod wpływem czynników niezależnych od zainteresowanego, takich jak chociażby zażywanie leków, czy hormonów. Czasem jednak ludzie niemal na własne życzenie doprowadzają się do takiego stanu. W smutku zajadają się kolejną tabliczką czekolady i wszystko popijają colą. Jednak nie tylko smakosze łakoci borykają się z nadwagą. Są to również osoby spożywające tak zwane jedzenie śmieciowe. Czipsy, fast foody, coca cola- a to wszystko w olbrzymich ilościach. Nawet kiedy już się opamiętają i próbują pohamować swój apetyt, nie mogą przestać jeść. W takich przypadkach spirulina w tabletkach sprawdza się idealnie. Obniżając poziom cukru we krwi, automatycznie obniża nasz apetyt i nie potrzebujemy już przyjmować takiej tony jedzenia jak wcześniej.

Na rynku dostępne są różne suplementy, zarówno te mniej, jak i bardziej bezpieczne. Niekiedy w desperacji sięgamy po pierwszą grupę specyfików nie zdając sobie sprawy z konsekwencji swoich czynów. Tabletki na odchudzanie mogą doprowadzić nasz organizm do ruiny, a nerwy naprężyć do granic możliwości. Często działają pobudzająco i przede wszystkim uzależniająco. Spirulina w tabletkach to zupełne przeciwieństwo tych niebezpiecznych suplementów. Jest naturalna, hodowana zazwyczaj w morzach. Możemy mieć całkowitą pewność, że nie połykamy czegoś z niesprawdzonego źródła, oraz, że nie grozi nam z tego tytułu żadne niebezpieczeństwo. Kupując tabletki z niepewnego źródła, nie mamy pewności co do ich pełnego składu i pochodzenia. Po co więc faszerować się chemią, skoro natura jest dla nas tak łaskawa?

Polub i udostępnij:

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Spirulina, a odchudzanie."

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress